Klimafag AS
Klimafag AS er et aksjeselskap i Rjukan i Tinn, stiftet 31. januar 2013. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Daglig leder er Anfinn Lurås, og styrets leder er Anfinn Lurås.
Fakta om Klimafag AS
- Daglig leder
- Anfinn Lurås (f. 1969)
- Styreleder
- Anfinn Lurås (f. 1969)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Tinn
- Kommune
- Tinn
- Største eiere (2025)
- Rve Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 440 | 779 |
| Driftsresultat | 105 | −318 |
| Resultat før skatt | 105 | −317 |
| Årsresultat | 82 | −317 |
| Sum eiendeler | 221 | 280 |
| Egenkapital | 171 | 90 |
| Gjeld | 49 | 191 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 779 366 kr → 440 314 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Del av et konsern: Rve Holding AS eier 100 %.
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 43,5 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Kjøp, salg, og montering av energisystemer og varmepumper. Konsulent innenfor energi og energisystemer. Utleie/kjøp/salg av eiendom og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
- Juridisk navn
- KLIMAFAG AS
- Org.nr.
- 999 668 690
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 31.01.2013
- Registrert
- 09.02.2013
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Anfinn Lurås (f. 1969)
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Svaddevegen 147, 3660 RjukanÅpne i kart
- Kommune
- Tinn
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 440 | 779 | 1 291 | 1 634 | 1 475 | 882 | 1 024 | 1 115 | 1 217 | 774 |
| Driftsresultat | 105 | −318 | −27 | −77 | 347 | 82 | −25 | −108 | 217 | 137 |
| EBITDA | −70 | 217 | 137 | |||||||
| Resultat før skatt | 105 | −317 | −27 | −78 | 347 | 82 | −26 | −108 | 217 | 136 |
| Årsresultat | 82 | −317 | −21 | −61 | 271 | 64 | −20 | −84 | 165 | 102 |
| Sum eiendeler | 221 | 280 | 587 | 652 | 743 | 232 | 344 | 310 | 381 | 300 |
| Egenkapital | 171 | 90 | 407 | 428 | 489 | 218 | 154 | 175 | 259 | 94 |
| Gjeld | 49 | 191 | 180 | 224 | 254 | 14 | 190 | 135 | 122 | 206 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 440 | 779 |
| Sum driftskostnader | 335 | 1 097 |
| Lønnskostnader | 0 | 285 |
| Driftsresultat | 105 | −318 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | |
| Netto finans | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 105 | −317 |
| Årsresultat | 82 | −317 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,9 % | −40,7 % | −2,1 % |
| Egenkapitalandel | 77,7 % | 32 % | 69,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,49 | 1,35 | 2,93 |
| Totalkapitalrentabilitet | 42 % | −73,2 % | −4,3 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anfinn Lurås | 1969 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anfinn Lurås | 1969 |
| Styremedlem | Svein Øyaland | 1972 |
| Varamedlem | Tommy Storøygard | 1973 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Azets Insight AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rve Holding AS | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Svaddevegen 147, 3660 Rjukan
- Sted
- Rjukan
Historikk
- 2026
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Furuvegen 12, 3658 Miland → Svaddevegen 147, 3660 Rjukan
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3818 Tinn → 4026 Tinn
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av forretningsadresse
Fossheimvegen 24, 3656 Atrå → Furuvegen 12, 3658 Miland
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020