Rjukan VVS & Elektro AS
Aktiv- Org.nr.982 142 601
- Aksjeselskap
- Rørleggere
- Tinn
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 27 ansatte
- Del av Rve Holding AS
- Sentral godkjenning
Rjukan VVS & Elektro AS er et aksjeselskap i Rjukan i Tinn, stiftet 20. juni 2000. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 27 ansatte. Daglig leder er Anfinn Lurås, og styrets leder er Anfinn Lurås.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Ny lenke til sosiale medier · facebook.com/pages/category/Electrician/Rjukan-VVS-Elektro-AS-170601066331777
- Færre ansatte · 28 → 27
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 29 → 28
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 46 371,96 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 50 337,70 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 48 751,15 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 92 148,18 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 50 887,83 kr |
Lignende bedrifter
Rørleggere i Tinn, nærmest i omsetning
- Rørlegger Bergan ASRørleggere · Tinn Austbygd, Tinn1,8 mill. kromsetning 2025
- Angen Service ASRørleggere · Rjukan, Tinn1,1 mill. kromsetning 2025
- Klimafag ASRørleggere · Rjukan, Tinn440 314 kromsetning 2025
- Byhjørnet ASRørleggere · Rjukan, Tinn39 000 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 49 105 | 52 886 | 54 646 | 56 888 | 51 266 | 47 446 | |
| 4 695 | 3 968 | 4 528 | 7 035 | 6 821 | 4 379 | |
| EBITDA | 7 911 | 7 827 | 5 370 | |||
| Resultat før skatt | 4 708 | 4 013 | 4 430 | 6 970 | 5 779 | 4 308 |
| 3 485 | 3 162 | 3 456 | 5 437 | 4 508 | 3 360 | |
| Balanse | ||||||
| 36 925 | 37 347 | 37 400 | 39 784 | 37 579 | 32 236 | |
| 23 803 | 23 988 | 22 326 | 22 870 | 19 434 | 18 925 | |
| 13 122 | 13 358 | 15 074 | 16 913 | 18 145 | 13 310 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 9,6 % | 7,5 % | 8,3 % | 12,4 % | 13,3 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 64,5 % | 64,2 % | 59,7 % | 57,5 % | 51,7 % | 58,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,06 | 2,11 | 1,75 | 1,84 | 1,58 | 1,76 |
| Totalkapitalrentabilitet | 13,1 % | 11,2 % | 11,8 % | 18,2 % | 19,6 % | 14,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler37 mill. kr
Anleggsmidler7 %2,4 mill. kr
Omløpsmidler93 %35 mill. kr
Egenkapital og gjeld37 mill. kr
Innskutt egenkapital55 %20 mill. kr
Opptjent egenkapital9 %3,5 mill. kr
Langsiktig gjeld5 %1,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld31 %11 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 49 105 | 52 886 |
| Sum driftskostnader | 44 410 | 48 917 |
| Lønnskostnader | 19 940 | 20 220 |
| Driftsresultat | 4 695 | 3 968 |
| Finansinntekter | 173 | 200 |
| Finanskostnader | 160 | 156 |
| Netto finans | 13 | 44 |
| Resultat før skatt | 4 708 | 4 013 |
| Årsresultat | 3 485 | 3 162 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Anfinn Lurås | 1969 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Anfinn Lurås | 1969 | |
| Styremedlem | Svein Øyaland | 1972 | |
| Styremedlem | Tommy Storøygard | 1973 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Telerevisjon AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rve Holding AS | 400 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRjukan VVS & Elektro AS982 142 601
- Forretningsadresse
- Svaddevegen 147, 3660 Rjukan
Underenheter1
- Sted
- Rjukan
- Ansatte
- 27
Historikk
50 hendelser siden 2000
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
facebook.com/pages/category/Electrician/Rjukan-VVS-Elektro-AS-170601066331777
Færre ansatteNy
28 → 27
Færre ansatte
29 → 28
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024