Lillestrøm Tak og Membran AS
Lønsvollveien 80, 1480 SlattumDel av Taklink Holding AS
- Sentral godkjenning
Lillestrøm Tak og Membran AS er et aksjeselskap i Slattum i Nittedal, stiftet 1. juni 2012. Selskapet driver med takarbeid og har 8 ansatte. Daglig leder er Morten Andersen, og styrets leder er Morten Andersen.
Fakta om Lillestrøm Tak og Membran AS
- Daglig leder
- Morten Andersen (f. 1958)
- Styreleder
- Morten Andersen (f. 1958)
- Stiftet
- Kommune
- Nittedal
- Største eiere (2025)
- Taklink Holding AS85 %
- Pawel Sitarek15 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning9,3 mill. kr0 % mot 2024
Driftsresultat−236 282 kr−227 % mot 2024
Årsresultat−338 234 kr−356 % mot 2024
Egenkapital−94 949 kr−139 % mot 2024
Ansatte8
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 256 | 9 258 |
| Driftsresultat | −236 | 187 |
| Resultat før skatt | −338 | 132 |
| Årsresultat | −338 | 132 |
| Sum eiendeler | 1 509 | 1 455 |
| Egenkapital | −95 | 243 |
| Gjeld | 1 604 | 1 212 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3031 Nittedal → 3232 Nittedal
Konsernstruktur
Del av et konsern: Taklink Holding AS eier 85 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −94 949 kr
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Membraner, tak, fasader og konsulenttjenester samt deltagelse i andre selskaper som dette står i forbindelse med.
- Juridisk navn
- LILLESTRØM TAK OG MEMBRAN AS
- Org.nr.
- 998 586 178
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.06.2012
- Registrert
- 05.07.2012
- Bransje
- Takarbeid 43.410
- Daglig leder
- Morten Andersen (f. 1958)
- Ansatte
- 8
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Lønsvollveien 80, 1480 SlattumÅpne i kart
- Kommune
- Nittedal
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 256 | 9 258 | 10 000 | 12 446 | 10 440 | 15 261 | 11 893 | 8 194 | 335 | 70 |
| Driftsresultat | −236 | 187 | −657 | 303 | −638 | 294 | 691 | 1 169 | 26 | 20 |
| EBITDA | 333 | −469 | 463 | 856 | 1 236 | 26 | 20 | |||
| Resultat før skatt | −338 | 132 | −666 | 256 | −717 | 221 | 605 | 1 138 | 26 | 19 |
| Årsresultat | −338 | 132 | −666 | 229 | −692 | 173 | 472 | 877 | 25 | 14 |
| Sum eiendeler | 1 509 | 1 455 | 1 558 | 2 140 | 2 449 | 4 068 | 3 711 | 3 416 | 206 | 25 |
| Egenkapital | −95 | 243 | 111 | 818 | 589 | 1 281 | 1 109 | 637 | 30 | 96 |
| Gjeld | 1 604 | 1 212 | 1 447 | 1 322 | 1 860 | 2 787 | 2 602 | 2 779 | 176 | −71 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,5 mill. kr
Anleggsmidler10 %157 006 kr
Omløpsmidler90 %1,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,5 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %40 000 kr
Opptjent egenkapital−9 %−134 949 kr
Kortsiktig gjeld106 %1,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 256 | 9 258 |
| Sum driftskostnader | 9 492 | 9 072 |
| Lønnskostnader | 4 268 | 4 142 |
| Driftsresultat | −236 | 187 |
| Finansinntekter | 0 | 30 |
| Finanskostnader | 102 | 85 |
| Netto finans | −102 | −55 |
| Resultat før skatt | −338 | 132 |
| Årsresultat | −338 | 132 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,6 % | 2 % | −6,6 % |
| Egenkapitalandel | −6,3 % | 16,7 % | 7,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 1,07 | 0,97 |
| Totalkapitalrentabilitet | −15,9 % | 14,4 % | −34,2 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Andersen | 1958 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Morten Andersen | 1958 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Borg Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Ecit Intunor AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Taklink Holding AS | 85 | |
| Pawel Sitarek (født 1976) | 15 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Taklink Holding AS
- 85 %Lillestrøm Tak og Membran AS
Enheter
HovedenhetLillestrøm Tak og Membran AS998 586 178
- Forretningsadresse
- Lønsvollveien 80, 1480 Slattum
Underenheter1
- Sted
- Slattum
- Ansatte
- 8
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 29.08.2027
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 1 |
Historikk
29 hendelser siden 2012
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3031 Nittedal → 3232 Nittedal
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av revisor
Revisor fratrådt: Holten Revisjon AS
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0233 Nittedal → 3031 Nittedal
Hele kunngjøringen
- 2019
Varsel om tvangsoppløsning
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Taktekkere og blikkenslagere i Nittedal, nærmest i omsetning
Te-Tak AS5,7 mill. kromsetning 2025ASBlikkenslager Ståle Breen AS4,4 mill. kromsetning 2025ASNittedal Tak og Vedlikehold AS3,3 mill. kromsetning 2025ASNittedal Tak & Blikk AS2,4 mill. kromsetning 2025ASRomerike Tak og Blikk AS296 120 kromsetning 2025ASTaklink Holding AS0 kromsetning 2025ASKB Blikk AS26 mill. kromsetning 202521ansatteAS
Taktekkere og blikkenslagere i NittedalAlle selskaper i Nittedal