Avanto Right Tail AS
Org.nr. 997 384 253AksjeselskapHolding- og investeringsselskaperAlternative investeringsfond (AIF) som ikke er verdipapirfondAktiv
Kvernevik Ring 177, 4048 Hafrsfjord
- Kapitalendring
- Nye vedtekter
Avanto Right Tail AS er et aksjeselskap i Hafrsfjord i Stavanger, stiftet 1. september 2011. Selskapet driver med alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond. Styrets leder er Rune Mæle.
Fakta om Avanto Right Tail AS
- Styreleder
- Rune Mæle (f. 1974)
- Stiftet
- Kommune
- Stavanger
- Største eiere (2025)
- Egats AS24,1 %
- Magnuschess AS22,9 %
- Cheval Invest AS6,4 %
Regnskap og nøkkeltall
Driftsresultat−1,5 mill. kr+8,1 % mot 2024
Årsresultat4,8 mill. kr−28 % mot 2024
Egenkapital68 mill. kr+14,7 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −1 457 | −1 586 |
| Resultat før skatt | 6 067 | 5 660 |
| Årsresultat | 4 841 | 6 721 |
| Sum eiendeler | 76 404 | 59 689 |
| Egenkapital | 68 108 | 59 400 |
| Gjeld | 8 295 | 289 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Ny aksjekapital · 3 334 786 kr → 3 426 136 kr
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
- Ny aksjekapital · 3 062 636 kr → 3 334 786 kr
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Være et investeringsselskap for å hovedsakelig investere i verdipapirer eller andre finansielle eiendeler med daglig omsetning.
- Juridisk navn
- AVANTO RIGHT TAIL AS
- Org.nr.
- 997 384 253
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.09.2011
- Registrert
- 29.09.2011
- Bransje
- Alternative investeringsfond (AIF) som ikke er verdipapirfond 64.312
- Aksjekapital
- 3 426 136 kr
- Tidligere navn
- Norgesinvestor Opportunities II AS
- Forretningsadresse
- Kvernevik Ring 177, 4048 HafrsfjordÅpne i kart
- Kommune
- Stavanger
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 1 151 | 9 700 | 899 | 482 | 15 787 | |||
| Driftsresultat | −1 457 | −1 586 | −580 | −4 | −889 | −1 172 | 3 303 | −5 377 | −3 206 | 14 554 |
| EBITDA | −3 206 | 14 554 | ||||||||
| Resultat før skatt | 6 067 | 5 660 | 12 288 | 190 | −601 | −1 161 | 3 327 | −5 371 | −3 196 | 14 600 |
| Årsresultat | 4 841 | 6 721 | 12 667 | 190 | −601 | −1 161 | 3 327 | −5 371 | −3 196 | 14 600 |
| Sum eiendeler | 76 404 | 59 689 | 42 333 | 2 138 | 2 198 | 2 485 | 14 343 | 11 016 | 17 829 | 22 466 |
| Egenkapital | 68 108 | 59 400 | 40 149 | 1 988 | 1 798 | 2 399 | 14 258 | 10 931 | 17 743 | 20 939 |
| Gjeld | 8 295 | 289 | 2 184 | 150 | 400 | 86 | 86 | 86 | 86 | 1 526 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler76 mill. kr
Anleggsmidler3 %1,9 mill. kr
Omløpsmidler97 %74 mill. kr
Egenkapital og gjeld76 mill. kr
Innskutt egenkapital62 %48 mill. kr
Opptjent egenkapital27 %20 mill. kr
Kortsiktig gjeld11 %8,3 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 457 | 1 586 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −1 457 | −1 586 |
| Finansinntekter | 26 025 | 24 629 |
| Finanskostnader | 18 501 | 17 383 |
| Netto finans | 7 525 | 7 246 |
| Resultat før skatt | 6 067 | 5 660 |
| Årsresultat | 4 841 | 6 721 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | |||
| Egenkapitalandel | 89,1 % | 99,5 % | 94,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,98 | 197,78 | 18,73 |
| Totalkapitalrentabilitet | 36,1 % | 45,2 % | 56,6 % |
Roller
Nå · 4
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Mæle | 1974 |
| Styremedlem | Lars Henrik Mikelsen | 1980 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bdo AS | |
| Regnskapsfører | Relevant Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Egats AS | 692 676 | |
| Magnuschess AS | 658 370 | |
| Cheval Invest AS | 184 000 | |
| Fat Tail Holding AS | 130 217 | |
| Piiotarho AS | 111 811 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Cheval Invest AS | Reduserte | 218 595 → 184 395 |
| Fat Tail Holding AS | Reduserte | 145 075 → 130 217 |
| Impunitas AS | Reduserte | 181 397 → 100 000 |
| Hema Finans AS | Økte | 30 750 → 77 750 |
| Avanto Right Tail AS | Reduserte | 186 722 → 75 231 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
77 hendelser siden 2011
- 2026
Endring av kapital
Kapital 2 992 886 kr → 3 062 636 kr
Hele kunngjøringen
Endring av kapital
Kapital 2 875 036 kr → 2 992 886 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Endring av kapital
Kapital 2 752 936 kr → 2 875 036 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av kapital
Kapital 2 387 095 kr → 2 752 936 kr
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Stavanger
H/S Invest ASASHolmefjord Vervik Invest ASASKJR Finans ASASMa-Ve ASASOholding ASASEholding ASASEnja Holding ASASCuro Invest ASAS
Holding- og investeringsselskaper i StavangerAlle selskaper i Stavanger