Halleraker Mek Verksted AS
Aktiv- Org.nr.996 912 698
- Aksjeselskap
- Metall-, maskin- og verkstedindustri
- Bømlo
- Registrert i MVA-registeret
Halleraker Mek Verksted AS er et aksjeselskap i Bremnes i Bømlo, stiftet 1. mai 2011. Selskapet driver med bearbeiding av metaller. Styrets leder er Kåre Halleraker.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2021
Lignende bedrifter
Metall-, maskin- og verkstedindustri i Bømlo, nærmest i omsetning
- Aktech ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Foldrøyhamn, Bømlo667 031 kromsetning 2025
- Transfera ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Bremnes, Bømlo0 kromsetning 2025
- Halleraker Sveis og Vedlikehold ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Bremnes, Bømlo8,6 mill. kromsetning 2025
- Btec ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Rubbestadneset, Bømlo30 mill. kromsetning 2024
- Pedersen Maskinering ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Bømlo54 mill. kromsetning 2025
- Matre Maskin ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Rubbestadneset, Bømlo121 mill. kromsetning 2025
- Smart Automation ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Bremnes, Bømlo131 mill. kromsetning 2025
- Servogear ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Rubbestadneset, Bømlo147 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 104 | 1 093 | 886 | 385 | 9 214 | 6 288 | |
| 140 | 1 043 | 823 | 346 | 2 075 | 412 | |
| EBITDA | 346 | 2 397 | 748 | |||
| Resultat før skatt | 124 | 989 | 817 | 350 | 2 071 | 406 |
| −70 | 762 | 637 | 273 | 1 615 | 317 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 10 395 | 11 969 | 11 630 | 8 144 | 9 709 | 7 757 | |
| 8 478 | 9 198 | 8 879 | 8 242 | 7 969 | 6 512 | |
| 1 918 | 2 771 | 2 751 | −98 | 1 740 | 1 245 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 12,7 % | 95,4 % | 92,9 % | 89,9 % | 22,5 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 81,6 % | 76,9 % | 76,3 % | 101,2 % | 82,1 % | 84 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,74 | 2,46 | 2,35 | −25,82 | 3,12 | 2,75 |
| Totalkapitalrentabilitet | 1,3 % | 8,9 % | 8,3 % | 4 % | 23,8 % | 5,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler10 mill. kr
Anleggsmidler50 %5,1 mill. kr
Omløpsmidler50 %5,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld10 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 kr
Opptjent egenkapital81 %8,4 mill. kr
Kortsiktig gjeld18 %1,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 104 | 1 093 |
| Sum driftskostnader | 964 | 50 |
| Driftsresultat | 140 | 1 043 |
| Finansinntekter | 1 | 1 |
| Finanskostnader | 17 | 55 |
| Netto finans | −16 | −54 |
| Resultat før skatt | 124 | 989 |
| Årsresultat | −70 | 762 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Kåre Halleraker | 1965 | |
| Varamedlem | Olav Johan Halleraker | 1940 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revisorpartner AS | ||
| Regnskapsfører | Eureka Regnskap og Rådgivning AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Kåre Halleraker (født 1965) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Halleraker Mek Verksted AS
Historikk
23 hendelser siden 2011
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av formål
Formål: Investering i fast eiendom og verdipapirer hvor det vurderes som interessant for selskapet.
Hele kunngjøringen
Endring av foretaksnavn
Halleraker Sveis og Vedlikehold AS → Halleraker Mek Verksted AS
Hele kunngjøringen
- 2020