Halleraker Sveis og Vedlikehold AS
Porsvikevegen 16, 5430 BremnesDel av Halleraker Mek Verksted AS
Halleraker Sveis og Vedlikehold AS er et aksjeselskap i Bremnes i Bømlo, stiftet 15. oktober 2021. Selskapet driver med bearbeiding av metaller og har 7 ansatte. Daglig leder er Kåre Halleraker, og styrets leder er Kåre Halleraker.
Fakta om Halleraker Sveis og Vedlikehold AS
- Daglig leder
- Kåre Halleraker (f. 1965)
- Styreleder
- Kåre Halleraker (f. 1965)
- Stiftet
- Kommune
- Bømlo
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning8,6 mill. kr+20,6 % mot 2024
Driftsresultat181 698 kr+19,9 % mot 2024
Årsresultat17 993 kr−84,2 % mot 2024
Egenkapital1,8 mill. kr+1 % mot 2024
Ansatte7
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 8 627 | 7 154 |
| Driftsresultat | 182 | 152 |
| Resultat før skatt | 187 | 148 |
| Årsresultat | 18 | 114 |
| Sum eiendeler | 6 015 | 5 943 |
| Egenkapital | 1 827 | 1 809 |
| Gjeld | 4 188 | 4 134 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 7 154 237 kr → 8 626 519 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 8 → 5
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Del av et konsern: Halleraker Mek Verksted AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Sveise-, monterings- og vedlikeholdsarbeid.
- Juridisk navn
- HALLERAKER SVEIS OG VEDLIKEHOLD AS
- Org.nr.
- 928 320 529
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 15.10.2021
- Registrert
- 10.12.2021
- Bransje
- Bearbeiding av metaller 25.530
- Daglig leder
- Kåre Halleraker (f. 1965)
- Ansatte
- 7
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Porsvikevegen 16, 5430 BremnesÅpne i kart
- Kommune
- Bømlo
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 8 627 | 7 154 | 8 234 | 7 612 |
| Driftsresultat | 182 | 152 | 1 665 | 679 |
| EBITDA | 962 | |||
| Resultat før skatt | 187 | 148 | 1 665 | 679 |
| Årsresultat | 18 | 114 | 1 298 | 530 |
| Sum eiendeler | 6 015 | 5 943 | 6 367 | 3 311 |
| Egenkapital | 1 827 | 1 809 | 1 695 | 397 |
| Gjeld | 4 188 | 4 134 | 4 672 | 2 914 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler6 mill. kr
Anleggsmidler33 %2 mill. kr
Omløpsmidler67 %4 mill. kr
Egenkapital og gjeld6 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital30 %1,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld70 %4,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 8 627 | 7 154 |
| Sum driftskostnader | 8 445 | 7 003 |
| Lønnskostnader | 3 045 | 3 067 |
| Driftsresultat | 182 | 152 |
| Finansinntekter | 11 | 5 |
| Finanskostnader | 6 | 9 |
| Netto finans | 5 | −4 |
| Resultat før skatt | 187 | 148 |
| Årsresultat | 18 | 114 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,1 % | 20,2 % |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 30,4 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 1,16 | 1,06 |
| Totalkapitalrentabilitet | 3,2 % | 2,6 % | 34,5 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kåre Halleraker | 1965 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kåre Halleraker | 1965 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisorpartner AS | |
| Regnskapsfører | Eureka Regnskap og Rådgivning AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Halleraker Mek Verksted AS | 3 000 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Halleraker Mek Verksted AS
- 100 %Halleraker Sveis og Vedlikehold AS
Enheter
HovedenhetHalleraker Sveis og Vedlikehold AS928 320 529
- Forretningsadresse
- Porsvikevegen 16, 5430 Bremnes
Underenheter1
- Sted
- Bremnes
- Ansatte
- 7
Støtte og tilskudd
6 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 636,99 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 26 833,56 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 033,20 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 975,68 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 441,42 kr |
Historikk
7 hendelser siden 2021
- 2026
Omsetningen økte
7 154 237 kr → 8 626 519 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Færre ansatte
8 → 5
- 2025
- 2024
- 2023
- 2021
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Metall-, maskin- og verkstedindustri i Bømlo, nærmest i omsetning
Halleraker Mek Verksted AS1,1 mill. kromsetning 2025ASAktech AS667 031 kromsetning 2025ASTransfera AS0 kromsetning 2025ASBtec AS30 mill. kromsetning 202420ansatteASPedersen Maskinering AS54 mill. kromsetning 20259ansatteASMatre Maskin AS121 mill. kromsetning 202543ansatteASSmart Automation AS131 mill. kromsetning 202535ansatteASServogear AS147 mill. kromsetning 202565ansatteAS
Metall-, maskin- og verkstedindustri i BømloAlle selskaper i Bømlo