Synshagen Næringspark AS
Aktiv- Org.nr.992 847 611
- Aksjeselskap
- Utleie av fast eiendom
- Vang
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Synshagen Næringspark AS er et aksjeselskap i Vang i Valdres i Vang, stiftet 29. mars 2008. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Vidar Wangensteen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 1 355 851 kr → 1 190 488 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 12,2 % i 2025
Støtte og tilskudd
6 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 788,10 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 810,58 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 354,20 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 283,36 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 566,72 kr |
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Vang, nærmest i omsetning
- Vang Fellesfjøs ASUtleie av fast eiendom · Vang i Valdres, Vang771 000 kromsetning 2025
- Tørstad Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Ryfoss, Vang720 000 kromsetning 2025
- Kviisyndin Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Ryfoss, Vang1,7 mill. kromsetning 2025
- Fjellheim Panorama ASUtleie av fast eiendom · Vang i Valdres, Vang534 918 kromsetning 2025
- Solemsli ASUtleie av fast eiendom · Vang i Valdres, Vang481 684 kromsetning 2025
- Evangen Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Øye, Vang315 240 kromsetning 2025
- Tyin Resort ASUtleie av fast eiendom · Øye, Vang165 000 kromsetning 2025
- Jotunheimen Hytteutleie ASUtleie av fast eiendom · Tyinkrysset, Vang33 026 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 190 | 1 356 | 1 369 | 1 212 | 1 245 | 1 083 | |
| 475 | 569 | 599 | 471 | 501 | 497 | |
| EBITDA | 784 | 802 | 775 | |||
| Resultat før skatt | 164 | 233 | 283 | 217 | 269 | 243 |
| 128 | 182 | 251 | 144 | 205 | 189 | |
| 0 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 6 718 | 7 282 | 7 382 | 7 433 | 7 616 | 7 768 | |
| 2 036 | 1 908 | 1 726 | 1 475 | 1 331 | 1 126 | |
| 4 682 | 5 374 | 5 656 | 5 958 | 6 284 | 6 642 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 39,9 % | 42 % | 43,7 % | 38,9 % | 40,2 % | 45,9 % |
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 26,2 % | 23,4 % | 19,8 % | 17,5 % | 14,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,43 | 6,08 | 5,87 | 4,97 | 4,22 | 4,63 |
| Totalkapitalrentabilitet | 7,1 % | 8 % | 8,2 % | 6,3 % | 6,5 % | 6,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler6,7 mill. kr
Anleggsmidler84 %5,7 mill. kr
Omløpsmidler16 %1,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld6,7 mill. kr
Innskutt egenkapital12 %800 000 kr
Opptjent egenkapital18 %1,2 mill. kr
Langsiktig gjeld68 %4,6 mill. kr
Kortsiktig gjeld2 %125 780 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 190 | 1 356 |
| Sum driftskostnader | 715 | 787 |
| Lønnskostnader | 39 | 43 |
| Driftsresultat | 475 | 569 |
| Finansinntekter | 18 | 18 |
| Finanskostnader | 330 | 354 |
| Netto finans | −311 | −336 |
| Resultat før skatt | 164 | 233 |
| Årsresultat | 128 | 182 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Vidar Wangensteen | 1965 | |
| Styremedlem | Kjell Ivar Aalseth | 1969 | |
| Styremedlem | Jon Lerhol | 1959 | |
| Styremedlem | Leif Sørum | 1955 | |
| Styremedlem | Egil Karlsen | 1968 | |
| Styremedlem | John Myhre | 1953 | |
| Styremedlem | Harald Skar | 1981 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Slidre Regnskap SA | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Vang Maskin AS | 1 250 | |
| Vang Bygg Holding AS | 1 250 | |
| Tyin VVS AS | 1 250 | |
| Vang Rør AS | 1 250 | |
| Elektromontasje AS | 1 250 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSynshagen Næringspark AS992 847 611
- Forretningsadresse
- Synshagen Næringspark, Tyinvegen 4850, 2975 Vang i Valdres
Underenheter1
- Sted
- Vang i Valdres
- Ansatte
- Under 5
Historikk
28 hendelser siden 2008
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 1 355 851 kr → 1 190 488 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Ny adresse
Synshagen Næringspark, 2975 VANG I VALDRES → Synshagen Næringspark Tyinvegen 4850, 2975 VANG I VALDRES
Hele kunngjøringen
Nytt styremedlem
Harald Skar · Styremedlem gikk ut Bøye Kvale
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0545 Vang → 3454 Vang
Hele kunngjøringen