Vang Rør AS
Vang Rør AS er et aksjeselskap i Vang i Valdres i Vang, stiftet 6. desember 2016. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Daglig leder er Egil Karlsen, og styrets leder er Harald Skar.
Fakta om Vang Rør AS
- Daglig leder
- Egil Karlsen (f. 1968)
- Styreleder
- Harald Skar (f. 1981)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Vang
- Kommune
- Vang
- Største eiere (2025)
- Vang Maskin AS51 %
- Harald Skar49 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 592 | 3 307 |
| Driftsresultat | 173 | 468 |
| Resultat før skatt | 152 | 443 |
| Årsresultat | 118 | 345 |
| Sum eiendeler | 2 297 | 3 157 |
| Egenkapital | 1 735 | 1 617 |
| Gjeld | 562 | 1 540 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 3 307 326 kr → 2 592 200 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · 43.220 → Rørleggerarbeid
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
Konsernstruktur
Del av et konsern: Vang Maskin AS eier 51 %.
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 21,6 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Rørleggervirksomhet og andre produkter og tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med liknende virksomhet, og kjøp og slag av aksjer eller på annen måte gjøre deg interessert i andre foretak.
- Juridisk navn
- VANG RØR AS
- Org.nr.
- 918 216 669
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 06.12.2016
- Registrert
- 16.12.2016
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Egil Karlsen (f. 1968)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 200 000 kr
- Forretningsadresse
- Synshagen Næringspark, Tyinvegen 4854, 2975 Vang i ValdresÅpne i kart
- Postadresse
- Synshagen Næringspark, Tyinvegen 4850, 2975 Vang i Valdres
- Kommune
- Vang
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 592 | 3 307 | 2 828 | 4 677 | 3 805 | 3 418 | 3 439 | 3 993 | 3 234 |
| Driftsresultat | 173 | 468 | −94 | 589 | 35 | 174 | 114 | 525 | 391 |
| EBITDA | 634 | 207 | 343 | 280 | 667 | 517 | |||
| Resultat før skatt | 152 | 443 | −116 | 565 | 5 | 158 | 85 | 491 | 353 |
| Årsresultat | 118 | 345 | −57 | 441 | −18 | 111 | 66 | 376 | 273 |
| Sum eiendeler | 2 297 | 3 157 | 2 468 | 2 683 | 1 871 | 1 968 | 1 764 | 1 982 | 2 155 |
| Egenkapital | 1 735 | 1 617 | 1 272 | 1 329 | 888 | 906 | 795 | 829 | 453 |
| Gjeld | 562 | 1 540 | 1 196 | 1 354 | 983 | 1 062 | 968 | 1 153 | 1 702 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 592 | 3 307 |
| Sum driftskostnader | 2 419 | 2 839 |
| Lønnskostnader | 851 | 1 032 |
| Driftsresultat | 173 | 468 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 21 | 26 |
| Netto finans | −21 | −25 |
| Resultat før skatt | 152 | 443 |
| Årsresultat | 118 | 345 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,7 % | 14,2 % | −3,3 % |
| Egenkapitalandel | 75,5 % | 51,2 % | 51,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,13 | 2,03 | 2,1 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,3 % | 16,7 % | −3,6 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Egil Karlsen | 1968 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Harald Skar | 1981 |
| Styremedlem | Egil Karlsen | 1968 |
| Styremedlem | Anders Belsheim | 1981 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Slidre Regnskap SA |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Rune Gjevre | 1962 | til 28.08.2025 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Vang Maskin AS | 102 | |
| Harald Skar (født 1981) | 98 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Synshagen Næringspark, Tyinvegen 4854, 2975 Vang i Valdres
- Sted
- Vang i Valdres
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 477,93 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 692,23 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 548,47 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 903,44 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 302,60 kr |
Historikk
- 2026
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2023
Endring av styre
Styret: leder Harald Skar, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
Ny adresse
Tyinvegen, 4854, 2975 Vang I Valdres → Synshagen Næringspark, Tyinvegen 4854, 2975, VANG I VALDRES
Hele kunngjøringen
Ny adresse
Tyinvegen, 4854, 2975 Vang I Valdres → Tyinvegen 4854, Synshagen Næringspark, 2975 Vang i Valdres