Ebru Technologies AS
Aktiv- Org.nr.992 002 565
- Aksjeselskap
- IT-konsulenter og IT-drift
- Austevoll
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 25 ansatte
- ebru.no
- Del av Austevoll Kraftlag SA
- Gaselle
- Ny regnskapsfører
Ebru Technologies AS er et aksjeselskap i Bekkjarvik i Austevoll, stiftet 21. november 2007. Selskapet driver med konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer og har 25 ansatte. Daglig leder er Runar Veivåg, og styrets leder er Håvard Singelstad.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Regnskapsfører fratrådt · PRIMO SERVICES AS
- Ny regnskapsfører · VKST AS
- Færre ansatte · 26 → 25
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 26 → 27
Tillatelser og godkjenninger
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Lignende bedrifter
- Exstructa ASIT-konsulenter og IT-drift · Litlakalsøy, Austevoll4,8 mill. kromsetning 2025
- Invensys ASIT-konsulenter og IT-drift · Vestre Vinnesvåg, Austevoll2,5 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 87 197 | 85 841 | 53 154 | 37 633 | 34 354 | 34 396 | |
| 1 550 | 1 639 | 445 | 75 | 1 033 | 1 946 | |
| EBITDA | 256 | 1 239 | 2 270 | |||
| Resultat før skatt | 1 621 | 1 710 | 512 | 111 | 1 051 | 1 967 |
| 1 254 | 1 312 | 400 | 78 | 817 | 1 534 | |
| Balanse | ||||||
| 18 773 | 28 969 | 16 125 | 13 198 | 12 267 | 12 232 | |
| 4 458 | 7 284 | 7 282 | 7 279 | 7 201 | 6 384 | |
| 14 315 | 21 685 | 8 843 | 5 920 | 5 066 | 5 849 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 1,8 % | 1,9 % | 0,8 % | 0,2 % | 3 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 23,8 % | 25,1 % | 45,2 % | 55,2 % | 58,7 % | 52,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,31 | 1,75 | 2,17 | 2,33 | 1,98 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,9 % | 7,7 % | 3,5 % | 0,9 % | 8,6 % | 17,9 % |
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 87 197 | 85 841 |
| Sum driftskostnader | 85 647 | 84 202 |
| Lønnskostnader | 25 646 | 23 359 |
| Driftsresultat | 1 550 | 1 639 |
| Finansinntekter | 95 | 93 |
| Finanskostnader | 24 | 22 |
| Netto finans | 71 | 71 |
| Resultat før skatt | 1 621 | 1 710 |
| Årsresultat | 1 254 | 1 312 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Runar Veivåg | 1976 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Håvard Singelstad | 1980 | |
| Styremedlem | Hege Øye Lauvik | 1975 | |
| Styremedlem | Frode Lohne Sæle | 1971 | |
| Styremedlem | Ole Henrik Sandø | 1986 | |
| Styremedlem | Anita Melingen | 1981 | |
| Varamedlem | Malene Gilje Fonnes | 1993 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Bdo AS | ||
| Regnskapsfører | VKST AS | ||
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Austevoll Kraftlag SA | 2 133 448 | |
| Ingvar Lauvik (født 1946) | 268 137 | |
| Runar Veivåg (født 1976) | 264 000 | |
| RN:STN Invest AS | 100 000 | |
| Harto Invest AS | 100 000 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Austevoll Kraftlag SA | Reduserte | 2 499 713 → 2 133 448 |
| Runar Veivåg | Økte | 231 000 → 264 000 |
| RN:STN Invest AS | Ny eier | 0 → 100 000 |
| Ingelin Veivåg Helland | Økte | 77 100 → 99 983 |
| Ebru Technologies AS | Ny eier | 0 → 75 514 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Austevoll Kraftlag SA
- 64,7 %Ebru Technologies AS
- 100 %Invensys AS
- 64,7 %Ebru Technologies AS
Enheter
- Forretningsadresse
- 5397 Bekkjarvik
- Sted
- Bekkjarvik
- Ansatte
- 25
Historikk
- 2026
Regnskapsfører fratrådtNy
PRIMO SERVICES AS
Ny regnskapsførerNy
VKST AS
Færre ansatteNy
26 → 25
Flere ansatte
26 → 27
Flere ansatte
25 → 26
- 2025
Fullmakt erverv av egne aksjer
Hele kunngjøringen
Nytt styremedlem
Malene Gilje Fonnes · Nytt styremedlem Anita Melingen · Varamedlem gikk ut Tor Marius Lillestøl · Styremedlem gikk ut Nina Møgster
Hele kunngjøringen
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 53 154 425 kr → 85 840 983 kr
Hele kunngjøringen
- 2024