Reima AS
Farnesvegen 3, 6884 Øvre Årdal
Reima AS er et aksjeselskap i Øvre Årdal i Årdal, stiftet 21. desember 2005. Selskapet driver med detaljhandel med klær. Daglig leder er Reidar Offerdal, og styrets leder er Reidar Offerdal.
Fakta om Reima AS
- Daglig leder
- Reidar Offerdal (f. 1950)
- Styreleder
- Reidar Offerdal (f. 1950)
- Stiftet
- Bransje
- Klær og sko i Årdal
- Kommune
- Årdal
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning3,7 mill. kr+1,2 % mot 2024
Driftsresultat−183 496 kr−48,8 % mot 2024
Årsresultat−301 121 kr−8,7 % mot 2024
Egenkapital5,1 mill. kr−5,6 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 739 | 3 695 |
| Driftsresultat | −183 | −123 |
| Resultat før skatt | −386 | −355 |
| Årsresultat | −301 | −277 |
| Sum eiendeler | 10 223 | 11 110 |
| Egenkapital | 5 090 | 5 391 |
| Gjeld | 5 133 | 5 719 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Fusjon gjennomført · Gjennomføring av fusjon
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer, verdipapirer og fast eiendom, samt alt hva hermed står i forbindelse.
- Juridisk navn
- REIMA AS
- Org.nr.
- 989 247 166
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 21.12.2005
- Registrert
- 30.01.2006
- Bransje
- Detaljhandel med klær 47.710
- Daglig leder
- Reidar Offerdal (f. 1950)
- Aksjekapital
- 200 000 kr
- Forretningsadresse
- Farnesvegen 3, 6884 Øvre ÅrdalÅpne i kart
- Kommune
- Årdal
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 739 | 3 695 | 3 542 | 3 489 | 2 758 | 1 294 | 1 300 | 1 295 | 1 318 | 1 308 |
| Driftsresultat | −183 | −123 | −432 | 28 | −84 | 228 | 442 | 763 | 315 | 501 |
| EBITDA | 660 | 525 | 803 | 1 017 | 1 338 | 890 | 1 080 | |||
| Resultat før skatt | −386 | −355 | −670 | −107 | 1 644 | 72 | 233 | 531 | −15 | 236 |
| Årsresultat | −301 | −277 | −523 | −84 | 1 664 | 57 | 182 | 437 | −7 | 202 |
| Sum eiendeler | 10 223 | 11 110 | 12 034 | 14 139 | 13 725 | 12 237 | 12 903 | 13 549 | 14 070 | 14 646 |
| Egenkapital | 5 090 | 5 391 | 5 668 | 6 845 | 6 929 | 5 265 | 5 208 | 5 224 | 4 885 | 4 892 |
| Gjeld | 5 133 | 5 719 | 6 366 | 7 294 | 6 796 | 6 972 | 7 694 | 8 324 | 9 185 | 9 755 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler10 mill. kr
Anleggsmidler90 %9,2 mill. kr
Omløpsmidler10 %1 mill. kr
Egenkapital og gjeld10 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %254 659 kr
Opptjent egenkapital47 %4,8 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld19 %1,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 739 | 3 695 |
| Sum driftskostnader | 3 922 | 3 819 |
| Lønnskostnader | 906 | 911 |
| Driftsresultat | −183 | −123 |
| Finansinntekter | 2 | 3 |
| Finanskostnader | 204 | 235 |
| Netto finans | −202 | −232 |
| Resultat før skatt | −386 | −355 |
| Årsresultat | −301 | −277 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −4,9 % | −3,3 % | −12,2 % |
| Egenkapitalandel | 49,8 % | 48,5 % | 47,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 0,57 | 0,58 |
| Totalkapitalrentabilitet | −1,7 % | −1 % | −3,3 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Reidar Offerdal | 1950 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Reidar Offerdal | 1950 |
| Varamedlem | Marit Henny Offerdal | 1953 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Parata AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Marit Henny Offerdal (født 1953) | 100 | |
| Reidar Offerdal (født 1950) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetReima AS989 247 166
- Forretningsadresse
- Farnesvegen 3, 6884 Øvre Årdal
Underenheter1
- Sted
- Øvre Årdal
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 329,74 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 510,10 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 368,66 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 991,22 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 888,20 kr |
Historikk
29 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
Endring av forretningsadresse
Vesvegen 35 → Farnesvegen 3, Øvre Årdal
Hele kunngjøringen
- 2022
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1424 Årdal → 4643 Årdal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Klær og sko i Årdal, nærmest i omsetning
Tiskû Årdal AS4,7 mill. kromsetning 20255ansatteASÅrdal Mote AS5,3 mill. kromsetning 2025ASFanci AS1,3 mill. kromsetning 2025AS
Klær og sko i ÅrdalAlle selskaper i Årdal