Årdal Mote AS
Farnesvegen 1, 6884 Øvre Årdal
Årdal Mote AS er et aksjeselskap i Øvre Årdal i Årdal, stiftet 4. februar 2005. Selskapet driver med detaljhandel med klær. Daglig leder er Aud Henjum, og styrets leder er Ken Henry Torvanger.
Fakta om Årdal Mote AS
- Daglig leder
- Aud Henjum (f. 1963)
- Styreleder
- Ken Henry Torvanger (f. 1960)
- Stiftet
- Bransje
- Klær og sko i Årdal
- Kommune
- Årdal
- Største eiere (2025)
- Aud Henjum100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning5,3 mill. kr+0,3 % mot 2024
Driftsresultat267 199 kr+5,6 % mot 2024
Årsresultat138 642 kr+23,7 % mot 2024
Egenkapital1,3 mill. kr+12,5 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 287 | 5 271 |
| Driftsresultat | 267 | 253 |
| Resultat før skatt | 139 | 112 |
| Årsresultat | 139 | 112 |
| Sum eiendeler | 3 108 | 2 888 |
| Egenkapital | 1 252 | 1 113 |
| Gjeld | 1 856 | 1 775 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Butikkhandel med klær og det som høyrer inn under dette. Selskapet kan og delta som aksjonær, eller på anna måte ved investering i andre verksemder.
- Juridisk navn
- ÅRDAL MOTE AS
- Org.nr.
- 987 909 919
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 04.02.2005
- Registrert
- 25.02.2005
- Bransje
- Detaljhandel med klær 47.710
- Daglig leder
- Aud Henjum (f. 1963)
- Aksjekapital
- 2 500 000 kr
- Forretningsadresse
- Farnesvegen 1, 6884 Øvre ÅrdalÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 34, 6882 Øvre Årdal
- Kommune
- Årdal
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 287 | 5 271 | 5 613 | 5 409 | 5 080 | 4 191 | 4 015 | 3 798 | 4 301 | 3 652 |
| Driftsresultat | 267 | 253 | −58 | 259 | 212 | 197 | 167 | 193 | 183 | 34 |
| EBITDA | 167 | 296 | 283 | 136 | ||||||
| Resultat før skatt | 139 | 112 | −216 | 154 | 113 | 94 | 47 | 77 | 70 | −76 |
| Årsresultat | 139 | 112 | −216 | 154 | 113 | 94 | 47 | 77 | 70 | −76 |
| Sum eiendeler | 3 108 | 2 888 | 2 793 | 2 905 | 2 388 | 2 168 | 1 969 | 2 053 | 2 012 | 1 914 |
| Egenkapital | 1 252 | 1 113 | 1 001 | 1 218 | 1 064 | 950 | 856 | 810 | −67 | −137 |
| Gjeld | 1 856 | 1 775 | 1 792 | 1 687 | 1 325 | 1 218 | 1 112 | 1 243 | 2 079 | 2 051 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler3,1 mill. kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %3,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,1 mill. kr
Innskutt egenkapital80 %2,5 mill. kr
Opptjent egenkapital−40 %−1,2 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld60 %1,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 287 | 5 271 |
| Sum driftskostnader | 5 020 | 5 018 |
| Lønnskostnader | 1 290 | 1 102 |
| Driftsresultat | 267 | 253 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 129 | 141 |
| Netto finans | −129 | −141 |
| Resultat før skatt | 139 | 112 |
| Årsresultat | 139 | 112 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,1 % | 4,8 % | −1 % |
| Egenkapitalandel | 40,3 % | 38,6 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,63 | 1,56 |
| Totalkapitalrentabilitet | 8,9 % | 8,9 % | −2 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Aud Henjum | 1963 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ken Henry Torvanger | 1960 |
| Styremedlem | Aud Henjum | 1963 |
| Styremedlem | Kari Margrethe Henjum | 1943 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Parata AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Azets Insight AS | til 29.10.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Aud Henjum (født 1963) | 25 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetÅrdal Mote AS987 909 919
- Forretningsadresse
- Farnesvegen 1, 6884 Øvre Årdal
Underenheter1
- Sted
- Øvre Årdal
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 593,19 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 114,41 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 198,37 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 531,55 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 731,78 kr |
Historikk
38 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av forretningsadresse
Storevegen 18 → Farnesvegen 1, Øvre Årdal
Hele kunngjøringen
- 2020
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 1424 Årdal → 4643 Årdal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Endring av kapital
Kapital 1 700 000 kr → 2 500 000 kr
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Klær og sko i Årdal, nærmest i omsetning
Tiskû Årdal AS4,7 mill. kromsetning 20255ansatteASReima AS3,7 mill. kromsetning 2025ASFanci AS1,3 mill. kromsetning 2025AS
Klær og sko i ÅrdalAlle selskaper i Årdal