Stavadalen Holding AS
Stavedalsvegen 338, 2933 Reinli
Stavadalen Holding AS er et aksjeselskap i Reinli i Sør-Aurdal, stiftet 10. november 2005. Selskapet driver med oppføring av bygninger. Daglig leder er Vidar Stavedal, og styrets leder er Vidar Stavedal.
Fakta om Stavadalen Holding AS
- Daglig leder
- Vidar Stavedal (f. 1973)
- Styreleder
- Vidar Stavedal (f. 1973)
- Stiftet
- Kommune
- Sør-Aurdal
- Største eiere (2025)
- Vidar Stavedal100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,9 mill. kr+9 % mot 2024
Driftsresultat−482 251 kr+64,9 % mot 2024
Årsresultat−1,2 mill. kr+48,3 % mot 2024
Egenkapital3,8 mill. kr−24,5 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 948 | 2 705 |
| Driftsresultat | −482 | −1 373 |
| Resultat før skatt | −1 246 | −2 412 |
| Årsresultat | −1 246 | −2 412 |
| Sum eiendeler | 26 215 | 26 579 |
| Egenkapital | 3 832 | 5 079 |
| Gjeld | 22 383 | 21 501 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Konsernstruktur
Morselskap for 2 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet, salg av fast eiendom, maskinentreprenørvirksomhet, herunder brøyting, snørydding, samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
- Juridisk navn
- STAVADALEN HOLDING AS
- Org.nr.
- 989 086 863
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 10.11.2005
- Registrert
- 13.12.2005
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Daglig leder
- Vidar Stavedal (f. 1973)
- Aksjekapital
- 2 500 000 kr
- Forretningsadresse
- Stavedalsvegen 338, 2933 ReinliÅpne i kart
- Kommune
- Sør-Aurdal
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 948 | 2 705 | 3 645 | 3 073 | 12 316 | 11 437 | 6 443 | 13 383 | 17 871 | 9 116 |
| Driftsresultat | −482 | −1 373 | −967 | −1 396 | 1 896 | 4 250 | 259 | 610 | −175 | 278 |
| EBITDA | −63 | 2 413 | 4 578 | 575 | 965 | 206 | 813 | |||
| Resultat før skatt | −1 246 | −2 412 | −1 860 | −948 | 1 570 | 3 900 | −96 | 314 | −383 | 4 |
| Årsresultat | −1 246 | −2 412 | −1 722 | −708 | 1 737 | 2 527 | −167 | 246 | −290 | 7 |
| Sum eiendeler | 26 215 | 26 579 | 29 099 | 31 350 | 23 819 | 19 507 | 13 276 | 12 302 | 16 176 | 12 739 |
| Egenkapital | 3 832 | 5 079 | 7 491 | 9 513 | 10 381 | 8 645 | 6 117 | 6 285 | 6 039 | 6 929 |
| Gjeld | 22 383 | 21 501 | 21 608 | 21 836 | 13 437 | 10 863 | 7 159 | 6 017 | 10 137 | 5 811 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler26 mill. kr
Anleggsmidler93 %24 mill. kr
Omløpsmidler7 %1,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld26 mill. kr
Innskutt egenkapital17 %4,6 mill. kr
Opptjent egenkapital−3 %−724 854 kr
Langsiktig gjeld58 %15 mill. kr
Kortsiktig gjeld27 %7,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 948 | 2 705 |
| Sum driftskostnader | 3 431 | 4 078 |
| Lønnskostnader | 371 | 1 121 |
| Driftsresultat | −482 | −1 373 |
| Finansinntekter | 17 | 14 |
| Finanskostnader | 781 | 1 053 |
| Netto finans | −764 | −1 039 |
| Resultat før skatt | −1 246 | −2 412 |
| Årsresultat | −1 246 | −2 412 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −16,4 % | −50,8 % | −26,5 % |
| Egenkapitalandel | 14,6 % | 19,1 % | 25,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,26 | 0,14 | 0,23 |
| Totalkapitalrentabilitet | −1,8 % | −4,9 % | −3,1 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vidar Stavedal | 1973 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vidar Stavedal | 1973 |
| Varamedlem | Gerd Oddrun Stavedal | 1953 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Rro AS | |
| Regnskapsfører | Arild Bråten Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Vidar Stavedal (født 1973) | 2 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Stavadalen Holding AS
Enheter
HovedenhetStavadalen Holding AS989 086 863
- Forretningsadresse
- Stavedalsvegen 338, 2933 Reinli
Underenheter1
- Sted
- Reinli
Støtte og tilskudd
11 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 878,18 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 878,18 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 878,18 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 433,50 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 598,94 kr |
Historikk
36 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Meldepliktig avtale
Hele kunngjøringen
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0540 Sør-Aurdal → 3449 Sør-Aurdal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Endring av revisor
Ny revisor: Revisjon & Rådgivning Øst AS
Hele kunngjøringen
- 2017
Endring av forretningsadresse
→ Stavedalsvegen 338, Reinli
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Sør-Aurdal, nærmest i omsetning
Valdres Takst & Eiendom AS3,4 mill. kromsetning 2025ASBoa Entreprenør AS3,8 mill. kromsetning 2025ASFekjær Bygg AS2 mill. kromsetning 2025ASGrepa AS1,9 mill. kromsetning 2025ASFossholt Bygg & Service AS1,6 mill. kromsetning 2025ASByggmester Service AS1,4 mill. kromsetning 2025ASHuset Bygg AS1,3 mill. kromsetning 2025ASØst Bygg & Mur AS1 mill. kromsetning 2025AS
Byggentreprenører i Sør-AurdalAlle selskaper i Sør-Aurdal