Stavadalen Utvikling AS
Aktiv- Org.nr.927 397 315
- Aksjeselskap
- Eiendomsutvikling
- Sør-Aurdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Stavadalen Holding AS
Stavadalen Utvikling AS er et aksjeselskap i Reinli i Sør-Aurdal, stiftet 16. juni 2021. Selskapet driver med utvikling og salg av byggeprosjekter. Daglig leder er Vidar Stavedal, og styrets leder er Vidar Stavedal.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2021–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023 (ny versjon)
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −164 252 kr
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Sør-Aurdal, nærmest i omsetning
- Bagnslinna Holding ASEiendomsutvikling · Bagn, Sør-Aurdal347 644 kromsetning 2025
- Begnadalen Sanitetsforenings Stiftelse for Begnadalen Sanitetsforenings BoligerEiendomsutvikling · Begnadalen, Sør-Aurdal259 200 kromsetning 2025
- Fremgaard Holding ASEiendomsutvikling · Reinli, Sør-Aurdal195 800 kromsetning 2025
- Ølneseter ASEiendomsutvikling · Bagn, Sør-Aurdal120 000 kromsetning 2025
- Helsenningsberget ASEiendomsutvikling · Hedalen, Sør-Aurdal45 520 kromsetning 2025
- Hellebekk Fritidstun ASEiendomsutvikling · Bagn, Sør-Aurdal690 188 kromsetning 2025
- Skalafjellet Utvikling ASEiendomsutvikling · Reinli, Sør-Aurdal0 kromsetning 2024
- Øhr ASEiendomsutvikling · Bagn, Sør-Aurdal0 kromsetning 2025
Omsetning 2021–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | |||||
| 350 | 6 944 | ||||
| 331 | −27 | −28 | 1 063 | −10 | |
| EBITDA | 1 260 | ||||
| Resultat før skatt | −33 | −434 | −447 | 850 | −10 |
| −26 | −338 | −349 | 663 | −8 | |
| Balanse | |||||
| 5 423 | 5 411 | 5 587 | 5 583 | 502 | |
| −164 | −138 | 200 | 549 | 492 | |
| 5 587 | 5 549 | 5 387 | 5 034 | 10 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | |||||
| Driftsmargin | 94,6 % | 15,3 % | |||
| Egenkapitalandel | −3 % | −2,6 % | 3,6 % | 9,8 % | 98 % |
| Likviditetsgrad 1 | 27,41 | 48,81 | −23,38 | 145,45 | 49,9 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,1 % | −0,5 % | −0,5 % | 35 % | −2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler5,4 mill. kr
Anleggsmidler56 %3 mill. kr
Omløpsmidler44 %2,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld5,4 mill. kr
Innskutt egenkapital9 %500 000 kr
Opptjent egenkapital−12 %−664 252 kr
Langsiktig gjeld101 %5,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld2 %86 905 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 350 | |
| Sum driftskostnader | 19 | 27 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 331 | −27 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 365 | 407 |
| Netto finans | −365 | −406 |
| Resultat før skatt | −33 | −434 |
| Årsresultat | −26 | −338 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Vidar Stavedal | 1973 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Vidar Stavedal | 1973 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Rro AS | ||
| Regnskapsfører | Arild Bråten Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stavadalen Holding AS | 500 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Stavadalen Holding AS
- 100 %Stavadalen Utvikling AS
Enheter
HovedenhetStavadalen Utvikling AS927 397 315
- Forretningsadresse
- Stavedalsvegen 338, 2933 Reinli
Underenheter1
- Sted
- Reinli
Historikk
7 hendelser siden 2021
- 2026
- 2025
- 2024
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2023 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen