Stangnes Invest AS
Aktiv- Org.nr.989 016 954
- Aksjeselskap
- Camping, hytter og ferieleiligheter
- Harstad
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Stangnes Invest AS er et aksjeselskap i Harstad, stiftet 30. september 2005. Selskapet driver med drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Daglig leder er Jørn Knut Johansen, og styrets leder er Jørn Knut Johansen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 5402 Harstad → 5503 Harstad
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 7 277,89 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 7 296,27 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 7 297,01 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 17 359,97 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 7 124,21 kr |
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Harstad, nærmest i omsetning
- Toppsundet Havfiske ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Harstad318 118 kromsetning 2025
- Lyngvær Invest ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Harstad693 004 kromsetning 2025
- Tjeldsund Tide ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Harstad237 700 kromsetning 2025
- Øyriket Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Bjarkøy, Harstad151 166 kromsetning 2025
- Rognerud Holding ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Harstad30 000 kromsetning 2025
- Enjoy Lofoten ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Harstad1,1 mill. kromsetning 2025
- MVD Eiendom ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Harstad1,1 mill. kromsetning 2025
- Hle Service ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Lundenes, Harstad1,2 mill. kromsetning 2024
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 473 | 475 | 448 | 254 | 1 492 | 4 842 | |
| −1 939 | −1 500 | −1 437 | −1 343 | −1 669 | −263 | |
| EBITDA | −1 293 | −1 669 | −263 | |||
| Resultat før skatt | 10 086 | 8 114 | 19 674 | −9 640 | 121 453 | 52 384 |
| 9 791 | 7 685 | 19 453 | −9 640 | 121 453 | 52 353 | |
| 2 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 136 705 | 128 346 | 125 314 | 110 791 | 127 981 | 61 313 | |
| 117 427 | 111 119 | 107 490 | 104 836 | 120 203 | 56 259 | |
| 19 277 | 17 227 | 17 824 | 5 956 | 7 778 | 5 054 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −409,7 % | −315,7 % | −320,4 % | −528,7 % | −111,9 % | −5,4 % |
| Egenkapitalandel | 85,9 % | 86,6 % | 85,8 % | 94,6 % | 93,9 % | 91,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 5,56 | 6 | 6,28 | 15,05 | 13,15 | 8,95 |
| Totalkapitalrentabilitet | 5,2 % | 8,5 % | 17,4 % | 0,1 % | 128,3 % | 130,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler137 mill. kr
Anleggsmidler22 %30 mill. kr
Omløpsmidler78 %107 mill. kr
Egenkapital og gjeld137 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %4,7 mill. kr
Opptjent egenkapital82 %113 mill. kr
Kortsiktig gjeld14 %19 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 473 | 475 |
| Sum driftskostnader | 2 413 | 1 975 |
| Lønnskostnader | 1 276 | 1 304 |
| Driftsresultat | −1 939 | −1 500 |
| Finansinntekter | 8 774 | 12 217 |
| Finanskostnader | −3 251 | 2 603 |
| Netto finans | 12 025 | 9 614 |
| Resultat før skatt | 10 086 | 8 114 |
| Årsresultat | 9 791 | 7 685 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Jørn Knut Johansen | 1967 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Jørn Knut Johansen | 1967 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revigo AS | ||
| Regnskapsfører | Tøco A/S | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Jørn Knut Johansen (født 1967) | 155 | |
| Stangnes Invest AS | 45 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Stangnes Invest AS
- 100 %Stangnes Rorbuer AS
- 100 %Stangnes Utvikling AS
Enheter
HovedenhetStangnes Invest AS989 016 954
- Forretningsadresse
- Stangnesterminalen 2F, 9409 Harstad
Underenheter1
- Sted
- Harstad
- Ansatte
- Under 5
Historikk
28 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 5402 Harstad → 5503 Harstad
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2020 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
Fullmakt erverv av egne aksjer
Hele kunngjøringen
- 2021