Bjørn Kvaran Holding AS
Molovegen 17, 7714 Steinkjer
Bjørn Kvaran Holding AS er et aksjeselskap i Steinkjer, stiftet 21. november 2005. Selskapet driver med tannlegetjenester. Styrets leder er Bjørn Kvaran.
Fakta om Bjørn Kvaran Holding AS
- Styreleder
- Bjørn Kvaran (f. 1955)
- Stiftet
- Bransje
- Tannleger i Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Største eiere (2025)
- Bjørn Kvaran100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,8 mill. krÅrsregnskap 2025
Driftsresultat1,1 mill. kr+976 % mot 2024
Årsresultat11 mill. kr+141 % mot 2024
Egenkapital38 mill. kr+33,4 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 821 | |
| Driftsresultat | 1 085 | −124 |
| Resultat før skatt | 11 819 | 4 893 |
| Årsresultat | 11 238 | 4 668 |
| Sum eiendeler | 39 058 | 28 686 |
| Egenkapital | 37 875 | 28 404 |
| Gjeld | 1 183 | 282 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Fusjon gjennomført · Gjennomføring av fusjon
- Fusjon vedtatt · Fusjonsbeslutning
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Yte tjenester innenfor tannlegevirksomhet og kjeveortopedi samt å foreta investeringer i aksjer og andre verdipapirer og fast eiendom.
- Juridisk navn
- BJØRN KVARAN HOLDING AS
- Org.nr.
- 988 950 467
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 21.11.2005
- Registrert
- 22.11.2005
- Bransje
- Tannlegetjenester 86.230
- Aksjekapital
- 237 000 kr
- Forretningsadresse
- Molovegen 17, 7714 SteinkjerÅpne i kart
- Kommune
- Steinkjer
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 821 | 0 | |
| Driftsresultat | 1 085 | −124 | −130 |
| Resultat før skatt | 11 819 | 4 893 | 4 314 |
| Årsresultat | 11 238 | 4 668 | 4 115 |
| Sum eiendeler | 39 058 | 28 686 | 25 429 |
| Egenkapital | 37 875 | 28 404 | 25 336 |
| Gjeld | 1 183 | 282 | 93 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler39 mill. kr
Anleggsmidler7 %2,7 mill. kr
Omløpsmidler93 %36 mill. kr
Egenkapital og gjeld39 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %237 000 kr
Opptjent egenkapital96 %38 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %435 539 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 821 | |
| Sum driftskostnader | 1 735 | 124 |
| Lønnskostnader | 1 367 | |
| Driftsresultat | 1 085 | −124 |
| Finansinntekter | 5 198 | |
| Finanskostnader | 181 | |
| Netto finans | 10 733 | 5 017 |
| Resultat før skatt | 11 819 | 4 893 |
| Årsresultat | 11 238 | 4 668 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 38,5 % | ||
| Egenkapitalandel | 97 % | 99 % | 99,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 83,43 | 671,88 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 34,9 % | 18,8 % | 20,7 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Kvaran | 1955 |
| Varamedlem | Asbjørn Kvaran | 1929 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Ernst & Young AS | |
| Regnskapsfører | Admento AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Talera AS | til 29.10.2026 | |
| Kontaktperson | Bjørn Kvaran | 1955 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bjørn Kvaran (født 1955) | 237 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetBjørn Kvaran Holding AS988 950 467
- Forretningsadresse
- Molovegen 17, 7714 Steinkjer
Underenheter1
- Sted
- Steinkjer
Historikk
31 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
Endring av formål
Formål: Yte tjenester innenfor tannlegevirksomhet og kjeveortopedi samt å foreta investeringer i aksjer og andre verdipapirer og fast eiendom.
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Svein Jarls gate 13, 7713 Steinkjer → Molovegen 17, 7714 Steinkjer
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 5004 Steinkjer → 5006 Steinkjer
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Tannleger i Steinkjer, nærmest i omsetning
Marcos AS2,8 mill. kromsetning 2025ASTevx AS2 mill. kromsetning 2025ASSentrum Tannlegekontor Farahani AS3,7 mill. kromsetning 2025ASTannlege Ammar Omar Mohammed AS3,9 mill. kromsetning 2025ASTannlege Rune Kvaran AS1,7 mill. kromsetning 2025ASTannlege Petter Risan Granlund AS4,2 mill. kromsetning 2025ASHeiga Holding AS1,3 mill. kromsetning 2025ASTannlege Håvard Moen AS6,6 mill. kromsetning 20258ansatteAS
Tannleger i SteinkjerAlle selskaper i Steinkjer