Tannlege Petter Risan Granlund AS
Aktiv- Org.nr.980 684 806
- Aksjeselskap
- Tannleger
- Steinkjer
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Del av Risan Granlund Holding AS
Tannlege Petter Risan Granlund AS er et aksjeselskap i Steinkjer, stiftet 17. mars 1999. Selskapet driver med tannlegetjenester. Daglig leder er Petter Risan Granlund, og styrets leder er Petter Risan Granlund.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 3 582 238 kr → 4 077 973 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
Lignende bedrifter
Tannleger i Steinkjer, nærmest i omsetning
- Tannlege Ammar Omar Mohammed ASTannleger · Steinkjer3,9 mill. kromsetning 2025
- Sentrum Tannlegekontor Farahani ASTannleger · Steinkjer3,7 mill. kromsetning 2025
- Bjørn Kvaran Holding ASTannleger · Steinkjer2,8 mill. kromsetning 2025
- Marcos ASTannleger · Steinkjer2,8 mill. kromsetning 2025
- Tevx ASTannleger · Steinkjer2 mill. kromsetning 2025
- Tannlege Håvard Moen ASTannleger · Steinkjer6,6 mill. kromsetning 2025
- Tannlege Rune Kvaran ASTannleger · Steinkjer1,7 mill. kromsetning 2025
- Evhahn ASTannleger · Steinkjer6,8 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 4 181 | 4 078 | 3 582 | 3 618 | 3 614 | 3 148 | |
| 949 | 1 060 | 706 | 676 | 211 | 566 | |
| EBITDA | 683 | 212 | 572 | |||
| Resultat før skatt | 1 005 | 1 113 | 816 | 676 | 530 | 569 |
| 784 | 870 | 630 | 527 | 483 | 444 | |
| Balanse | ||||||
| 1 884 | 1 981 | 1 671 | 1 557 | 929 | 1 817 | |
| 579 | 559 | 547 | 526 | 514 | 1 451 | |
| 1 305 | 1 422 | 1 124 | 1 031 | 415 | 367 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 22,7 % | 26 % | 19,7 % | 18,7 % | 5,8 % | 18 % |
| Egenkapitalandel | 30,7 % | 28,2 % | 32,7 % | 33,8 % | 55,3 % | 79,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,39 | 1,47 | 1,48 | 2,21 | 3,09 |
| Totalkapitalrentabilitet | 52 % | 61 % | 50,5 % | 54,4 % | 38,6 % | 35,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,9 mill. kr
Anleggsmidler2 %30 000 kr
Omløpsmidler98 %1,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,9 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital29 %548 923 kr
Kortsiktig gjeld69 %1,3 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 181 | 4 078 |
| Sum driftskostnader | 3 232 | 3 018 |
| Lønnskostnader | 1 831 | 1 708 |
| Driftsresultat | 949 | 1 060 |
| Finansinntekter | 56 | 53 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 56 | 53 |
| Resultat før skatt | 1 005 | 1 113 |
| Årsresultat | 784 | 870 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Petter Risan Granlund | 1996 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Petter Risan Granlund | 1996 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | View Group AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Risan Granlund Holding AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Risan Granlund Holding AS
- 100 %Tannlege Petter Risan Granlund AS
Enheter
HovedenhetTannlege Petter Risan Granlund AS980 684 806
- Forretningsadresse
- Kongensgate 43, 7713 Steinkjer
Underenheter1
- Sted
- Steinkjer
- Ansatte
- Under 5
Historikk
37 hendelser siden 1999
- 2026
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 3 582 238 kr → 4 077 973 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av foretaksnavn
Tannlege Hege Endresen Løe AS → Tannlege Petter Risan Granlund AS
Hele kunngjøringen
- 2021