Terje Larsen VVS AS er et aksjeselskap i Larvik, stiftet 24. februar 2005. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 7 ansatte. Daglig leder er Frank Larsen, og styrets leder er Frank Larsen.
Fakta om Terje Larsen VVS AS
- Daglig leder
- Frank Larsen (f. 1975)
- Styreleder
- Frank Larsen (f. 1975)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Larvik
- Kommune
- Larvik
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning7,4 mill. kr+10,8 % mot 2024
Driftsresultat73 555 kr−88,1 % mot 2024
Årsresultat−55 688 kr−113 % mot 2024
Egenkapital486 977 kr−10,3 % mot 2024
Ansatte7
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 397 | 6 676 |
| Driftsresultat | 74 | 616 |
| Resultat før skatt | −56 | 487 |
| Årsresultat | −56 | 415 |
| Sum eiendeler | 3 348 | 3 867 |
| Egenkapital | 487 | 543 |
| Gjeld | 2 861 | 3 324 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Ny lenke til sosiale medier · facebook.com/larsenvvs.no?locale=nb_NO
- Endring av revisor · Ny revisor: Henka Revisjon AS
- Varsel om tvangsoppløsning
- Omsetningen økte · 6 675 698 kr → 7 396 794 kr
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet, samt delta i næringsvirksomhet forøvrig.
- Juridisk navn
- TERJE LARSEN VVS AS
- Org.nr.
- 988 026 131
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 24.02.2005
- Registrert
- 04.04.2005
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Frank Larsen (f. 1975)
- Ansatte
- 7
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Kleiverveien 175, 3268 LarvikÅpne i kart
- Kommune
- Larvik
- Nettsted
- larsenvvs.no
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 397 | 6 676 | 6 092 | 6 146 | 5 205 | 5 191 | 4 701 | 4 919 | 5 600 | 4 554 |
| Driftsresultat | 74 | 616 | −610 | 179 | 431 | 89 | −67 | 280 | 224 | 137 |
| EBITDA | 361 | 626 | 329 | 143 | 425 | 296 | 290 | |||
| Resultat før skatt | −56 | 487 | −721 | 85 | 337 | 22 | −114 | 280 | 218 | 127 |
| Årsresultat | −56 | 415 | −712 | 67 | 231 | 33 | −137 | 197 | 162 | 91 |
| Sum eiendeler | 3 348 | 3 867 | 3 117 | 4 145 | 4 025 | 3 761 | 3 529 | 2 732 | 2 800 | 2 747 |
| Egenkapital | 487 | 543 | 100 | 843 | 934 | 703 | 870 | 1 007 | 1 010 | 1 048 |
| Gjeld | 2 861 | 3 324 | 3 017 | 3 303 | 3 090 | 3 058 | 2 659 | 1 724 | 1 790 | 1 699 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler3,3 mill. kr
Anleggsmidler46 %1,6 mill. kr
Omløpsmidler54 %1,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,3 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %100 000 kr
Opptjent egenkapital12 %386 977 kr
Kortsiktig gjeld41 %1,4 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 397 | 6 676 |
| Sum driftskostnader | 7 323 | 6 060 |
| Lønnskostnader | 2 860 | 2 259 |
| Driftsresultat | 74 | 616 |
| Finansinntekter | 0 | 13 |
| Finanskostnader | 130 | 141 |
| Netto finans | −129 | −128 |
| Resultat før skatt | −56 | 487 |
| Årsresultat | −56 | 415 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1 % | 9,2 % | −10 % |
| Egenkapitalandel | 14,5 % | 14 % | 3,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,43 | 1,39 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,1 % | 18 % | −16,4 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 2
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Larsen | 1975 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frank Larsen | 1975 |
| Varamedlem | Ragnhild Synnøve Larsen | 1951 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Henka Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Ecit Forretningspartner AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Frank Larsen | 1975 | til 09.03.2026 |
| Styrets leder | Terje Larsen | 1949 | til 04.11.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Frank Larsen (født 1975) | 750 | |
| Ragnhild Synnøve Larsen (født 1951) | 250 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTerje Larsen VVS AS988 026 131
- Forretningsadresse
- Kleiverveien 175, 3268 Larvik
Underenheter1
- Sted
- Larvik
- Ansatte
- 7
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 27.05.2028
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Historikk
36 hendelser siden 2005
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
facebook.com/larsenvvs.no?locale=nb_NO
Varsel om tvangsoppløsning
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
5 → 7
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av forretningsadresse
Nordre Tagtvetvei 2, 3274 Larvik → Kleiverveien 175, 3268 Larvik
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Rørleggere i Larvik, nærmest i omsetning
Larvik Rørmontasje AS8,7 mill. kromsetning 20259ansatteASGustavsen Rør AS9 mill. kromsetning 20257ansatteASFreiberg Varmeteknikk AS5 mill. kromsetning 2025ASVVS Rørleggeren AS10 mill. kromsetning 20256ansatteASRørleggermester Mangelrød AS4,7 mill. kromsetning 2025ASAbc-Rør AS11 mill. kromsetning 20256ansatteASRør-Teknikk AS3,6 mill. kromsetning 202512ansatteASVestfold Rør & Gass AS3,6 mill. kromsetning 2025AS
Rørleggere i LarvikAlle selskaper i Larvik