Gustavsen Rør AS er et aksjeselskap i Larvik, stiftet 1. september 1979. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 7 ansatte. Daglig leder er Roger Kjær, og styrets leder er Roger Kjær.
Fakta om Gustavsen Rør AS
- Daglig leder
- Roger Kjær (f. 1972)
- Styreleder
- Roger Kjær (f. 1972)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Larvik
- Kommune
- Larvik
- Største eiere (2025)
- Roger Kjær80 %
- Svein-Erik Ustad10 %
- Erik Jacobsen10 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 030 | 9 878 |
| Driftsresultat | 283 | −358 |
| Resultat før skatt | 283 | −363 |
| Årsresultat | 283 | −376 |
| Sum eiendeler | 3 280 | 3 415 |
| Egenkapital | 1 752 | 1 469 |
| Gjeld | 1 528 | 1 946 |
Hva som har skjedd
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Flere ansatte · 6 → 7
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Offisiell foretaksinformasjon
Enhver form for virksomhet innen VVS-bransjen, herunder import, eksport, agenturvirksomhet, rørleggervirksomhet og andre handelsformer samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper.
- Juridisk navn
- GUSTAVSEN RØR AS
- Org.nr.
- 923 842 829
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.09.1979
- Registrert
- 19.02.1995
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Roger Kjær (f. 1972)
- Ansatte
- 7
- Aksjekapital
- 500 000 kr
- Tidligere navn
- Gustavsen VVS AS
- Forretningsadresse
- Storgata 136A, 3262 LarvikÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 1210, 3254 Larvik
- Kommune
- Larvik
- Telefon
- 33 18 20 38
- Nettsted
- gustavsenvvs.no
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 030 | 9 878 | 11 862 | 12 909 | 11 936 | 12 544 | 11 479 | 14 692 | 12 328 | 12 438 |
| Driftsresultat | 283 | −358 | 695 | 1 547 | 1 164 | 1 874 | 367 | 858 | 78 | 23 |
| EBITDA | 1 732 | 1 346 | 2 053 | 543 | 1 034 | 203 | 96 | |||
| Resultat før skatt | 283 | −363 | 690 | 1 537 | 1 144 | 1 856 | 548 | 819 | 30 | 0 |
| Årsresultat | 283 | −376 | 536 | 1 195 | 891 | 1 448 | 467 | 625 | 30 | −3 |
| Sum eiendeler | 3 280 | 3 415 | 4 367 | 5 217 | 4 124 | 4 354 | 3 188 | 4 590 | 3 670 | 2 999 |
| Egenkapital | 1 752 | 1 469 | 1 845 | 1 709 | 1 364 | 1 573 | 926 | 858 | 634 | 604 |
| Gjeld | 1 528 | 1 946 | 2 522 | 3 508 | 2 760 | 2 781 | 2 263 | 3 731 | 3 037 | 2 395 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 030 | 9 878 |
| Sum driftskostnader | 8 747 | 10 236 |
| Lønnskostnader | 3 565 | 4 604 |
| Driftsresultat | 283 | −358 |
| Finansinntekter | 5 | 14 |
| Finanskostnader | 6 | 20 |
| Netto finans | −1 | −6 |
| Resultat før skatt | 283 | −363 |
| Årsresultat | 283 | −376 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,1 % | −3,6 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandel | 53,4 % | 43 % | 42,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2 | 1,53 | 1,49 |
| Totalkapitalrentabilitet | 8,6 % | −8,8 % | 14,7 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roger Kjær | 1972 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Roger Kjær | 1972 |
| Varamedlem | Nanett Hauger Kjær | 1971 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisjonsfirmaet Schumacher & Hammer AS | |
| Regnskapsfører | Wican Regnskap AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Roger Kjær (født 1972) | 400 | |
| Svein-Erik Ustad (født 1978) | 50 | |
| Erik Jacobsen (født 1965) | 50 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Storgata 136A, 3262 Larvik
- Sted
- Larvik
- Ansatte
- 7
Tillatelser og godkjenninger
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 13.03.2029
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Historikk
- 2026
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
Flere ansatte
6 → 7
Godkjente årsregnskap
- 2025
Godkjente årsregnskap
Endring av revisor
- 2024
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Endring av formål
Endring av firma
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse