Holdbakk Rør AS
Karivollen, 7224 Melhus
- Sentral godkjenning
Holdbakk Rør AS er et aksjeselskap i Melhus, stiftet 15. februar 2005. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Daglig leder er Jens Joar Holdbakk, og styrets leder er Jens Joar Holdbakk.
Fakta om Holdbakk Rør AS
- Daglig leder
- Jens Joar Holdbakk (f. 1951)
- Styreleder
- Jens Joar Holdbakk (f. 1951)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Melhus
- Kommune
- Melhus
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning5,4 mill. kr+51,8 % mot 2024
Driftsresultat723 088 kr+85,5 % mot 2024
Årsresultat573 008 kr+44,2 % mot 2024
Egenkapital800 372 kr+252 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 377 | 3 543 |
| Driftsresultat | 723 | 390 |
| Resultat før skatt | 735 | 401 |
| Årsresultat | 573 | 397 |
| Sum eiendeler | 1 468 | 857 |
| Egenkapital | 800 | 227 |
| Gjeld | 668 | 629 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 3 543 347 kr → 5 377 404 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift av rørleggervirksomhet, med tilhørende virksomhet samt deltakelse i andre selskaper.
- Juridisk navn
- HOLDBAKK RØR AS
- Org.nr.
- 987 941 278
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 15.02.2005
- Registrert
- 03.03.2005
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Jens Joar Holdbakk (f. 1951)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Karivollen, 7224 MelhusÅpne i kart
- Kommune
- Melhus
- Telefon
- 72 87 13 07
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 377 | 3 543 | 3 424 | 3 389 | 3 641 | 5 107 | 4 046 | 3 830 | 4 699 | 4 880 |
| Driftsresultat | 723 | 390 | −137 | 182 | −442 | 194 | 254 | −330 | 302 | 438 |
| EBITDA | 192 | −429 | 211 | 276 | −301 | 332 | 476 | |||
| Resultat før skatt | 735 | 401 | −137 | 183 | −433 | 204 | 255 | −330 | 303 | 438 |
| Årsresultat | 573 | 397 | −137 | 89 | −338 | 171 | 255 | −325 | 230 | 329 |
| Sum eiendeler | 1 468 | 857 | 567 | 825 | 475 | 1 032 | 808 | 706 | 1 241 | 1 295 |
| Egenkapital | 800 | 227 | −170 | −33 | −123 | 215 | 44 | −211 | 114 | 184 |
| Gjeld | 668 | 629 | 737 | 858 | 598 | 816 | 764 | 916 | 1 127 | 1 111 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,5 mill. kr
Omløpsmidler100 %1,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,5 mill. kr
Innskutt egenkapital7 %100 000 kr
Opptjent egenkapital48 %700 372 kr
Kortsiktig gjeld45 %667 616 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 377 | 3 543 |
| Sum driftskostnader | 4 654 | 3 154 |
| Lønnskostnader | 1 839 | 1 331 |
| Driftsresultat | 723 | 390 |
| Finansinntekter | 12 | 12 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 12 | 11 |
| Resultat før skatt | 735 | 401 |
| Årsresultat | 573 | 397 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,5 % | 11 % | −4 % |
| Egenkapitalandel | 54,5 % | 26,5 % | −30 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 1,62 | 0,97 |
| Totalkapitalrentabilitet | 63,3 % | 56,4 % | −19,6 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jens Joar Holdbakk | 1951 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jens Joar Holdbakk | 1951 |
| Styremedlem | Håvard Holdbakk | 1978 |
| Styremedlem | Arnstein Holdbakk | 1984 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Aider AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Jens Joar Holdbakk (født 1951) | 60 | |
| Håvard Holdbakk (født 1978) | 20 | |
| Arnstein Holdbakk (født 1984) | 20 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetHoldbakk Rør AS987 941 278
- Forretningsadresse
- Karivollen, 7224 Melhus
Underenheter1
- Sted
- Melhus
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 18.11.2028
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Historikk
33 hendelser siden 2005
- 2026
Omsetningen økte
3 543 347 kr → 5 377 404 kr
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2018
Endring av revisor
Ny revisor: Revisorgruppen Orkla Trøndelag AS
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Rørleggere i Melhus, nærmest i omsetning
Vigdal VVS AS5,1 mill. kromsetning 2025ASNordhaug VVS AS3,8 mill. kromsetning 2025ASTad Rørservice AS3,6 mill. kromsetning 2025ASLereggen Rør AS3,4 mill. kromsetning 2025ASGjøvaag Rørfornying AS3,4 mill. kromsetning 20256ansatteASFrode Nordbotn AS2,9 mill. kromsetning 2025ASTores VVS AS2,8 mill. kromsetning 2025AST. Rønning AS1,8 mill. kromsetning 2025AS
Rørleggere i MelhusAlle selskaper i Melhus