Løiten Brænderis Destillation ANS
Org.nr. 981 940 776Ansvarlig selskap med solidarisk ansvarMat- og drikkeproduksjonDestillering, rektifisering og blanding av spritAktiv
Destilleriveien 11, 1481 Hagan
Løiten Brænderis Destillation ANS er et ansvarlig selskap i Hagan i Nittedal, stiftet 28. februar 2000. Selskapet driver med destillering, rektifisering og blanding av sprit. Daglig leder er Holger Edvard Gramstad.
Fakta om Løiten Brænderis Destillation ANS
- Daglig leder
- Holger Edvard Gramstad (f. 1973)
- Stiftet
- Kommune
- Nittedal
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning10 mill. kr−17,5 % mot 2024
Driftsresultat4,5 mill. kr+39 % mot 2024
Årsresultat4,5 mill. kr+39,4 % mot 2024
Egenkapital46 mill. kr+10,9 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 142 | 12 289 |
| Driftsresultat | 4 547 | 3 271 |
| Resultat før skatt | 4 525 | 3 247 |
| Årsresultat | 4 525 | 3 247 |
| Sum eiendeler | 46 195 | 41 607 |
| Egenkapital | 45 957 | 41 432 |
| Gjeld | 238 | 176 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 12 289 000 kr → 10 142 000 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 17,5 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Produksjon og salg av destillerte alkoholholdige drikkevarer og virksomhet som har naturlig tilknytning til dette.
- Juridisk navn
- LØITEN BRÆNDERIS DESTILLATION ANS
- Org.nr.
- 981 940 776
- Selskapsform
- Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar
- Stiftet
- 28.02.2000
- Registrert
- 09.05.2000
- Bransje
- Destillering, rektifisering og blanding av sprit 11.010
- Daglig leder
- Holger Edvard Gramstad (f. 1973)
- Forretningsadresse
- Destilleriveien 11, 1481 HaganÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 64, 1483 Hagan
- Kommune
- Nittedal
- Telefon
- 67 06 50 00
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 142 | 12 289 | 10 428 | 12 148 | 12 378 | 14 184 | 6 997 | 6 170 | 5 434 | 4 552 |
| Driftsresultat | 4 547 | 3 271 | 4 844 | 6 411 | 6 104 | 5 551 | 3 234 | 3 476 | 2 795 | 2 125 |
| EBITDA | 2 795 | 2 125 | ||||||||
| Resultat før skatt | 4 525 | 3 247 | 4 830 | 6 400 | 6 094 | 5 542 | 3 225 | 3 476 | 2 781 | 2 125 |
| Årsresultat | 4 525 | 3 247 | 4 830 | 6 400 | 6 094 | 5 542 | 3 225 | 3 476 | 2 781 | 2 125 |
| Sum eiendeler | 46 195 | 41 607 | 38 295 | 33 418 | 27 003 | 20 898 | 15 348 | 12 114 | 8 638 | 5 844 |
| Egenkapital | 45 957 | 41 432 | 38 184 | 33 355 | 26 955 | 20 860 | 15 318 | 12 093 | 8 617 | 5 836 |
| Gjeld | 238 | 176 | 110 | 64 | 48 | 38 | 29 | 21 | 21 | 8 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler46 mill. kr
Omløpsmidler100 %46 mill. kr
Egenkapital og gjeld46 mill. kr
Opptjent egenkapital99 %46 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %238 000 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 142 | 12 289 |
| Sum driftskostnader | 5 595 | 9 018 |
| Driftsresultat | 4 547 | 3 271 |
| Finanskostnader | 21 | 24 |
| Netto finans | −21 | −24 |
| Resultat før skatt | 4 525 | 3 247 |
| Årsresultat | 4 525 | 3 247 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 44,8 % | 26,6 % | 46,5 % |
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 99,6 % | 99,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 194,1 | 236,4 | 348,14 |
| Totalkapitalrentabilitet | 10,4 % | 8,2 % | 13,5 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Holger Edvard Gramstad | 1973 |
| Deltaker med fullt ansvar | Arcus-Gruppen AS | |
| Deltaker med fullt ansvar | Arcus Norway AS |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Pricewaterhousecoopers AS |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetLøiten Brænderis Destillation ANS981 940 776
- Forretningsadresse
- Destilleriveien 11, 1481 Hagan
Underenheter1
- Sted
- Hagan
Historikk
29 hendelser siden 2000
- 2026
Omsetningen falt
12 289 000 kr → 10 142 000 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Endring av daglig leder
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2018
Godkjente årsregnskap
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Nittedal, nærmest i omsetning
De Lysholmske Brenneri- og Destillasjonsfabrikker ANS13 mill. kromsetning 2025ANSAtlungstad Håndverksdestilleri AS6,5 mill. kromsetning 2025ASNittedal Sjokoladefabrikk AS6,5 mill. kromsetning 202513ansatteASOplandske Spritfabrik ANS5,9 mill. kromsetning 2025ANSSiemers & Cos Destillasjon ANS1,7 mill. kromsetning 2025ANSRomerike Kaffebrenneri AS1,7 mill. kromsetning 2025ASNorthbrew AS492 248 kromsetning 2025ASKlich Invest AS6 134 kromsetning 2025AS
Mat- og drikkeproduksjon i NittedalAlle selskaper i Nittedal