De Lysholmske Brenneri- og Destillasjonsfabrikker ANS
Aktiv- Org.nr.881 995 832
- Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar
- Mat- og drikkeproduksjon
- Nittedal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
De Lysholmske Brenneri- og Destillasjonsfabrikker ANS er et ansvarlig selskap i Hagan i Nittedal, stiftet 3. mai 2000. Selskapet driver med destillering, rektifisering og blanding av sprit. Daglig leder er Holger Edvard Gramstad.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen falt · 14 533 000 kr → 13 016 000 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3031 Nittedal → 3232 Nittedal
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 10,4 % i 2025
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Nittedal, nærmest i omsetning
- Løiten Brænderis Destillation ANSMat- og drikkeproduksjon · Hagan, Nittedal10 mill. kromsetning 2025
- Atlungstad Håndverksdestilleri ASMat- og drikkeproduksjon · Hagan, Nittedal6,5 mill. kromsetning 2025
- Nittedal Sjokoladefabrikk ASMat- og drikkeproduksjon · Hagan, Nittedal6,5 mill. kromsetning 2025
- Oplandske Spritfabrik ANSMat- og drikkeproduksjon · Hagan, Nittedal5,9 mill. kromsetning 2025
- Siemers & Cos Destillasjon ANSMat- og drikkeproduksjon · Hagan, Nittedal1,7 mill. kromsetning 2025
- Romerike Kaffebrenneri ASMat- og drikkeproduksjon · Hagan, Nittedal1,7 mill. kromsetning 2025
- Northbrew ASMat- og drikkeproduksjon · Hagan, Nittedal492 248 kromsetning 2025
- Klich Invest ASMat- og drikkeproduksjon · Hakadal, Nittedal6 134 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 13 016 | 14 533 | 18 367 | 19 085 | 22 033 | 22 362 | |
| 6 744 | 6 986 | 9 172 | 9 746 | 12 088 | 12 847 | |
| Resultat før skatt | 6 722 | 6 963 | 9 158 | 9 736 | 12 078 | 12 838 |
| 6 722 | 6 963 | 9 158 | 9 736 | 12 078 | 12 838 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 58 120 | 51 330 | 44 282 | 35 077 | 25 327 | 13 239 | |
| 57 863 | 51 141 | 44 178 | 35 020 | 25 285 | 13 206 | |
| 257 | 189 | 104 | 57 | 42 | 33 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 51,8 % | 48,1 % | 49,9 % | 51,1 % | 54,9 % | 57,5 % |
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 99,6 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 226,15 | 271,59 | 425,79 | 615,39 | 603,02 | 401,18 |
| Totalkapitalrentabilitet | 12,3 % | 14,6 % | 23,1 % | 32,3 % | 62,7 % | 146,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler58 mill. kr
Omløpsmidler100 %58 mill. kr
Egenkapital og gjeld58 mill. kr
Opptjent egenkapital100 %58 mill. kr
Kortsiktig gjeld0 %257 000 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 13 016 | 14 533 |
| Sum driftskostnader | 6 272 | 7 548 |
| Driftsresultat | 6 744 | 6 986 |
| Finanskostnader | 22 | 23 |
| Netto finans | −22 | −23 |
| Resultat før skatt | 6 722 | 6 963 |
| Årsresultat | 6 722 | 6 963 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Holger Edvard Gramstad | 1973 | |
| Deltaker med fullt ansvar | Arcus-Gruppen AS | ||
| Deltaker med fullt ansvar | Arcus Norway AS | ||
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Pricewaterhousecoopers AS | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetDe Lysholmske Brenneri- og Destillasjonsfabrikker ANS881 995 832
- Forretningsadresse
- Destilleriveien 11, 1481 Hagan
Underenheter1
- Sted
- Hagan
Historikk
29 hendelser siden 2000
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3031 Nittedal → 3232 Nittedal
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av revisor
Ny revisor: Pricewaterhousecoopers AS
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
Endring av daglig leder
Ny daglig leder: Holger Edvard Gramstad
Hele kunngjøringen