Namdal Produsentlag AS
Aktiv- Org.nr.937 716 796
- Aksjeselskap
- Mat- og drikkeproduksjon
- Overhalla
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 5 ansatte
Namdal Produsentlag AS er et aksjeselskap i Overhalla, stiftet 14. februar 1979. Selskapet driver med bearbeiding og konservering av poteter og har 5 ansatte. Daglig leder er Stein Gunnar Stamnes Estensen, og styrets leder er Rolf Håvard Ovesen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt styremedlem · Sturla Heglum
- Nytt styremedlem · Hallstein Ranum
- Nytt styremedlem · Rolf Håvard Ovesen
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 7 → 6
Støtte og tilskudd
11 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 12 356,10 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 13 680,09 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 15 779,97 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 27 215,73 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 40 305,51 kr |
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Overhalla, nærmest i omsetning
- Langmyr Slakt ASMat- og drikkeproduksjon · Skage i Namdalen, Overhalla3,6 mill. kromsetning 2025
- Namdal Totalrenhold ASMat- og drikkeproduksjon · Overhalla2,1 mill. kromsetning 2025
- Namdal Kornsilo og Mølle ASMat- og drikkeproduksjon · Overhalla264 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 19 301 | 19 061 | 15 987 | 18 538 | 20 833 | 18 535 | |
| 1 907 | 3 495 | 2 144 | 1 361 | 1 064 | 778 | |
| EBITDA | 2 264 | 1 974 | 1 685 | |||
| Resultat før skatt | 1 730 | 3 331 | 1 994 | 1 229 | 958 | 639 |
| 1 345 | 2 595 | 1 555 | 897 | 730 | 478 | |
| Balanse | ||||||
| 19 866 | 18 908 | 16 625 | 15 037 | 14 670 | 13 607 | |
| 13 197 | 11 852 | 9 757 | 8 702 | 7 809 | 7 080 | |
| 6 669 | 7 056 | 6 868 | 6 334 | 6 861 | 6 527 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 9,9 % | 18,3 % | 13,4 % | 7,3 % | 5,1 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 66,4 % | 62,7 % | 58,7 % | 57,9 % | 53,2 % | 52 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,72 | 2,53 | 2,68 | 3,2 | 2,57 | 3,22 |
| Totalkapitalrentabilitet | 10,1 % | 20,1 % | 11,2 % | 9,2 % | 7,5 % | 5,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler20 mill. kr
Anleggsmidler66 %13 mill. kr
Omløpsmidler34 %6,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld20 mill. kr
Innskutt egenkapital44 %8,8 mill. kr
Opptjent egenkapital22 %4,4 mill. kr
Kortsiktig gjeld9 %1,8 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 19 301 | 19 061 |
| Sum driftskostnader | 17 394 | 15 566 |
| Lønnskostnader | 3 601 | 2 559 |
| Driftsresultat | 1 907 | 3 495 |
| Finansinntekter | 46 | 72 |
| Finanskostnader | 224 | 236 |
| Netto finans | −178 | −165 |
| Resultat før skatt | 1 730 | 3 331 |
| Årsresultat | 1 345 | 2 595 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Stein Gunnar Stamnes Estensen | 1976 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Rolf Håvard Ovesen | 1967 | |
| Styremedlem | Aslak Weglo | 1972 | |
| Styremedlem | John Bakkebø | 1969 | |
| Styremedlem | Hallstein Ranum | 1981 | |
| Styremedlem | Sturla Heglum | 1956 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | In Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Skistad Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Hallstein Ranum (født 1981) | 417 200 | |
| Asbjørn Kolberg (født 1976) | 70 500 | |
| Åsmund Solum (født 1987) | 69 200 | |
| Ole Johan Lysberg (født 1973) | 61 200 | |
| Aslak Weglo (født 1972) | 59 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetNamdal Produsentlag AS937 716 796
- Forretningsadresse
- Kornsilovegen 27, 7863 Overhalla
Underenheter1
- Sted
- Overhalla
- Ansatte
- 5
Historikk
88 hendelser siden 1979
- 2026
Færre ansatte
7 → 6
- 2025
- 2024
Endring av daglig leder
Ny daglig leder: Stein Gunnar Stamnes Estensen
Hele kunngjøringen