Northern Cabins AS
Org.nr. 933 246 183AksjeselskapCamping, hytter og ferieleiligheterDrift av vandrerhjem og ferieleiligheterAktiv
Rolfstangveien 34, 1367 Snarøya
Northern Cabins AS er et aksjeselskap i Snarøya i Bærum, stiftet 22. mars 2024. Selskapet driver med drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Daglig leder er Magnus Ørbeck-Nilssen, og styrets leder er Christoffer Trebler.
Fakta om Northern Cabins AS
- Daglig leder
- Magnus Ørbeck-Nilssen (f. 1981)
- Styreleder
- Christoffer Trebler (f. 1981)
- Stiftet
- Kommune
- Bærum
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,1 mill. kr+66,9 % mot 2024
Driftsresultat320 746 kr+264 % mot 2024
Årsresultat−86 386 kr+45,3 % mot 2024
Egenkapital6,7 mill. kr+109 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 116 | 669 |
| Driftsresultat | 321 | 88 |
| Resultat før skatt | −86 | −158 |
| Årsresultat | −86 | −158 |
| Sum eiendeler | 11 613 | 8 260 |
| Egenkapital | 6 750 | 3 236 |
| Gjeld | 4 863 | 5 024 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 668 685 kr → 1 115 696 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av kapital · Kapital 3 400 000 kr → 5 848 980 kr
- Endring av vedtektsdato · Vedtekter av 29.10.2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drive med korttidsutleie av hus, hytte, leilighet eller rom, inkludert, men ikke begrenset til, forvaltning, markedsføring, og vedlikehold av utleieboliger.
- Juridisk navn
- NORTHERN CABINS AS
- Org.nr.
- 933 246 183
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.03.2024
- Registrert
- 04.04.2024
- Bransje
- Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter 55.200
- Daglig leder
- Magnus Ørbeck-Nilssen (f. 1981)
- Aksjekapital
- 5 848 980 kr
- Forretningsadresse
- Rolfstangveien 34, 1367 SnarøyaÅpne i kart
- Kommune
- Bærum
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 116 | 669 |
| Driftsresultat | 321 | 88 |
| Resultat før skatt | −86 | −158 |
| Årsresultat | −86 | −158 |
| Sum eiendeler | 11 613 | 8 260 |
| Egenkapital | 6 750 | 3 236 |
| Gjeld | 4 863 | 5 024 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler12 mill. kr
Anleggsmidler94 %11 mill. kr
Omløpsmidler6 %711 817 kr
Egenkapital og gjeld12 mill. kr
Innskutt egenkapital60 %7 mill. kr
Opptjent egenkapital−2 %−244 286 kr
Langsiktig gjeld42 %4,9 mill. kr
Kortsiktig gjeld0 %3 744 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 116 | 669 |
| Sum driftskostnader | 795 | 581 |
| Lønnskostnader | 0 | 2 |
| Driftsresultat | 321 | 88 |
| Finansinntekter | 0 | |
| Finanskostnader | 407 | 246 |
| Netto finans | −407 | −246 |
| Resultat før skatt | −86 | −158 |
| Årsresultat | −86 | −158 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,8 % | 13,2 % |
| Egenkapitalandel | 58,1 % | 39,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 190,12 | 38,86 |
| Totalkapitalrentabilitet | 3,2 % | 1,1 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magnus Ørbeck-Nilssen | 1981 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christoffer Trebler | 1981 |
| Styremedlem | Magnus Ørbeck-Nilssen | 1981 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Byge Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bmin AS | 1 542 177 | |
| Cag 25 AS | 1 542 177 | |
| Vognr AS | 900 000 | |
| Ctrebler AS | 742 177 | |
| Gome Invest AS | 442 177 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Bmin AS | Økte | 1 100 000 → 1 542 177 |
| Cag 25 AS | Økte | 1 100 000 → 1 542 177 |
| Ctrebler AS | Økte | 300 000 → 742 177 |
| Gome Invest AS | Ny eier | 0 → 442 177 |
| Jblom AS | Ny eier | 0 → 340 136 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetNorthern Cabins AS933 246 183
- Forretningsadresse
- Rolfstangveien 34, 1367 Snarøya
Underenheter1
- Sted
- Snarøya
Historikk
6 hendelser siden 2024
- 2026
Omsetningen økte
668 685 kr → 1 115 696 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Endring av kapital
Kapital 3 400 000 kr → 5 848 980 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Bærum, nærmest i omsetning
Zetare Holding AS1,2 mill. kromsetning 2025ASLMS Investing AS554 184 kromsetning 2025ASNorth Estates AS418 928 kromsetning 2025ASTK Golfreiser AS327 605 kromsetning 2025ASTandstad Rorbuer AS314 897 kromsetning 2025ASLudens AS2 mill. kromsetning 2025ASWhatever Group AS56 000 kromsetning 2025ASHemli AS42 540 kromsetning 2025AS
Camping, hytter og ferieleiligheter i BærumAlle selskaper i Bærum