Glint Solar AS
Glint Solar AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 27. mars 2020. Selskapet driver med dataprogrammeringstjenester og har 40 ansatte. Daglig leder er Simen Fure Jørgensen, og styrets leder er Lars Vincent Van De Wiel Lydersen.
Fakta om Glint Solar AS
- Daglig leder
- Simen Fure Jørgensen (f. 1979)
- Styreleder
- Lars Vincent Van De Wiel Lydersen (f. 1982)
- Stiftet
- Bransje
- Programvare i Oslo
- Kommune
- Oslo
- Største eiere (2025)
- Smedvig Ventures 2 LP13,6 %
- Aruna Capital AS13,1 %
- Slåvika AS13,1 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 891 | 22 961 |
| Driftsresultat | −28 322 | −11 198 |
| Resultat før skatt | −25 228 | −9 677 |
| Årsresultat | −25 228 | −9 677 |
| Sum eiendeler | 93 239 | 116 277 |
| Egenkapital | 68 731 | 97 367 |
| Gjeld | 24 508 | 18 910 |
Hva som har skjedd
- Færre ansatte · 42 → 40
- Endring av forretningsadresse · c/o Mesh Tordenskiolds gate 2, 0160 Oslo → Møllergata 4, 0179 Oslo
- Endring av daglig leder · Ny daglig leder: Simen Fure Jørgensen
- Nytt årsregnskap · 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Utvikling og salg av programvare og tjenester i forbindelse med sol- og fornybar energi. Selskapet vil også kunne foreta investeringer og deltagelse i andre selskaper, samt annen virksomhet i naturlig tilknytning til ovennevnte formål.
- Juridisk navn
- GLINT SOLAR AS
- Org.nr.
- 924 895 772
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 27.03.2020
- Registrert
- 07.04.2020
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester 62.100
- Daglig leder
- Simen Fure Jørgensen (f. 1979)
- Ansatte
- 40
- Aksjekapital
- 74 897,66 kr
- Forretningsadresse
- Møllergata 4, 0179 OsloÅpne i kart
- Kommune
- Oslo
- Nettsted
- glintsolar.com
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 891 | 22 961 | 9 750 | 5 310 | 3 862 | 1 867 |
| Driftsresultat | −28 322 | −11 198 | −10 971 | −3 555 | 163 | −212 |
| EBITDA | −3 530 | 170 | ||||
| Resultat før skatt | −25 228 | −9 677 | −10 427 | −3 449 | 185 | −228 |
| Årsresultat | −25 228 | −9 677 | −10 427 | −3 449 | 185 | −228 |
| Sum eiendeler | 93 239 | 116 277 | 29 091 | 33 193 | 5 606 | 1 323 |
| Egenkapital | 68 731 | 97 367 | 19 668 | 30 262 | 117 | −198 |
| Gjeld | 24 508 | 18 910 | 9 423 | 2 931 | 5 489 | 1 520 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 891 | 22 961 |
| Sum driftskostnader | 64 213 | 34 159 |
| Lønnskostnader | 38 796 | 21 010 |
| Driftsresultat | −28 322 | −11 198 |
| Finansinntekter | 3 548 | 1 757 |
| Finanskostnader | 454 | 236 |
| Netto finans | 3 094 | 1 521 |
| Resultat før skatt | −25 228 | −9 677 |
| Årsresultat | −25 228 | −9 677 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −78,9 % | −48,8 % | −112,5 % |
| Egenkapitalandel | 73,7 % | 83,7 % | 67,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,78 | 6,14 | 3,06 |
| Totalkapitalrentabilitet | −23,7 % | −13 % | −33 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Simen Fure Jørgensen | 1979 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Vincent Van De Wiel Lydersen | 1982 |
| Styremedlem | Simen Fure Jørgensen | 1979 |
| Styremedlem | John Mikael Modin | 1987 |
| Styremedlem | Even Johan Kvelland | 1989 |
| Styremedlem | Jonathan Andrew Lerner | 1981 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Ernst & Young AS | |
| Regnskapsfører | Ecit Norian AS | |
| Regnskapsfører | Emu Growth Partners Norway AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Hilde Støle Pettersen | 1984 | til 23.09.2026 |
| Daglig leder | Harald Olderheim | 1968 | til 17.09.2026 |
| Observatør | Monika Inde Zsak | 1982 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Smedvig Ventures 2 LP | 508 943 | |
| Aruna Capital AS | 489 000 | |
| Slåvika AS | 489 000 | |
| Rambutan AS | 489 000 | |
| Momentum II AS | 321 221 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Aruna Capital AS | Reduserte | 500 000 → 489 000 |
| Slåvika AS | Reduserte | 500 000 → 489 000 |
| Rambutan AS | Reduserte | 500 000 → 489 000 |
| Glint Solar AS | Økte | 4 316 → 36 466 |
| Pal Szabo | Ny eier | 0 → 850 |
Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Møllergata 4, 0179 Oslo
- Sted
- Oslo
- Ansatte
- 40
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | INNOVASJON NORGE | Bedriftsutvikling og investering | Tilskudd | 70 000 kr |
| 2026 | INNOVASJON NORGE | Bedriftsutvikling og investering | Tilskudd | 70 000 kr |
| 2026 | NORGES FORSKNINGSRÅD | Støtte til forsknings- og utviklingsprosjekter - Industriell forskning | Tilskudd | 6,5 mill. kr |
| 2026 | IN Øst | Innovasjonstilskudd, Andre innovasjonstilskudd | Tilskudd | 70 000 kr |
| 2026 | IN Øst | Innovasjonstilskudd, Andre innovasjonstilskudd | Tilskudd | 70 000 kr |
Historikk
- 2026
Færre ansatteNy
42 → 40
Endring av forretningsadresse
c/o Mesh Tordenskiolds gate 2, 0160 Oslo → Møllergata 4, 0179 Oslo
Hele kunngjøringen
Endring av daglig leder
Ny daglig leder: Simen Fure Jørgensen
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
44 → 43
Endring av forretningsadresse
Møllergata 4, 0179 Oslo → c/o Mesh Tordenskiolds gate 2, 0160 Oslo
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Lars Vincent Van De Wiel Lydersen, 4 medlemmer
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
33 → 44
- 2025
Fullmakt erverv av egne aksjer
Hele kunngjøringen
Fullmakt kapitalforhøyelse
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
c/o Mesh Tordenskiolds gate 2, 0160 Oslo → Møllergata 4, 0179 Oslo
Hele kunngjøringen
Fullmakt erverv av egne aksjer
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av kapital
Kapital 58 385,32 kr → 74 897,66 kr
Hele kunngjøringen