Espen Støverud AS
Aktiv- Org.nr.922 157 979
- Aksjeselskap
- Byggentreprenører
- Nes
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Espen Støverud AS er et aksjeselskap i Årnes i Nes, stiftet 1. januar 2019. Selskapet driver med oppføring av bygninger. Daglig leder er Espen Støverud, og styrets leder er Espen Støverud.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2019–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 3 631 536 kr → 5 498 697 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Omsetningen økte · 2 748 747 kr → 3 631 536 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Nes, nærmest i omsetning
- Romerike Bygg og Ventilasjon ASByggentreprenører · Hvam, Nes5,7 mill. kromsetning 2025
- Jonus ASByggentreprenører · Hvam, Nes5,1 mill. kromsetning 2025
- Varde Håndverk & VVS ASByggentreprenører · Auli, Nes5 mill. kromsetning 2025
- Nes Takst og Eiendom ASByggentreprenører · Hvam, Nes4,8 mill. kromsetning 2025
- V&G Bygg Service ASByggentreprenører · Årnes, Nes4,5 mill. kromsetning 2025
- Tømrermester Erik Hubred Nygård ASByggentreprenører · Årnes, Nes4,4 mill. kromsetning 2025
- BNR Bygg ASByggentreprenører · Årnes, Nes4,3 mill. kromsetning 2025
- Alex-Service ASByggentreprenører · Auli, Nes3,9 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2019–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 5 499 | 3 632 | 2 749 | 1 779 | 147 | 611 | |
| 635 | 104 | 232 | 93 | 4 | −41 | |
| EBITDA | 112 | −41 | ||||
| Resultat før skatt | 618 | 85 | 218 | 80 | 4 | −43 |
| 481 | 66 | 170 | 68 | 4 | −42 | |
| Balanse | ||||||
| 2 389 | 1 563 | 725 | 684 | 32 | 27 | |
| 520 | 289 | 223 | 53 | −14 | −18 | |
| 1 869 | 1 274 | 501 | 631 | 47 | 46 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 11,6 % | 2,9 % | 8,4 % | 5,2 % | 2,7 % | −6,7 % |
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 18,5 % | 30,8 % | 7,8 % | −43,8 % | −66,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 2,06 | 1,67 | 1,15 | 0,68 | 0,59 |
| Totalkapitalrentabilitet | 32,2 % | 9,3 % | 33,1 % | 26 % | 13,6 % | −16,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,4 mill. kr
Anleggsmidler41 %973 400 kr
Omløpsmidler59 %1,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,4 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital21 %489 743 kr
Langsiktig gjeld39 %934 769 kr
Kortsiktig gjeld39 %934 158 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 499 | 3 632 |
| Sum driftskostnader | 4 864 | 3 527 |
| Lønnskostnader | 1 682 | 922 |
| Driftsresultat | 635 | 104 |
| Finansinntekter | 2 | 2 |
| Finanskostnader | 19 | 21 |
| Netto finans | −17 | −19 |
| Resultat før skatt | 618 | 85 |
| Årsresultat | 481 | 66 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Espen Støverud | 1975 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Espen Støverud | 1975 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Fenstad Regnskapskontor A/S | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Espen Støverud (født 1975) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetEspen Støverud AS922 157 979
- Forretningsadresse
- Høielia 10, 2150 Årnes
Underenheter1
- Sted
- Årnes
- Ansatte
- Under 5
Historikk
13 hendelser siden 2019
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3034 Nes → 3228 Nes
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Myrstien 3, 1929 Auli → Høielia 10, 2150 Årnes
Hele kunngjøringen
- 2021