Vesterli Eiendom AS
Aktiv- Org.nr.919 283 335
- Aksjeselskap
- Eiendomsutvikling
- Halden
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Vesterli Eiendom AS er et aksjeselskap i Halden, stiftet 18. juni 2017. Selskapet driver med kjøp og salg av egen fast eiendom. Styrets leder er Terje Lundby.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2017–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 54 096 kr → 40 385 kr
- Ny revisor · DELOITTE AS → CEDRA NORGE AS
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Ny adresse · Fangebakken 54, 1788, Halden → Fangebakken 54, C/O Terje Lundby, 1788 Halden
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 25,4 % i 2025
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Halden, nærmest i omsetning
- Fjellås Boliger ASEiendomsutvikling · Halden30 000 kromsetning 2025
- Powersupply ASEiendomsutvikling · Halden26 850 kromsetning 2025
- GT Næringsrød ASEiendomsutvikling · Halden20 000 kromsetning 2025
- Teatergata ASEiendomsutvikling · Halden64 016 kromsetning 2025
- Festningsgata 16 ASEiendomsutvikling · Halden73 598 kromsetning 2025
- Nordicavant Eiendom ASEiendomsutvikling · Halden76 155 kromsetning 2025
- Smaalensbanen Eiendomsinvest ASEiendomsutvikling · Halden0 kromsetning 2025
- Vat Services ASEiendomsutvikling · Halden0 kromsetning 2025
Omsetning 2017–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 40 | 54 | 57 | 54 | 31 | ||
| −56 | 4 | −19 | 6 | −22 | −51 | |
| Resultat før skatt | 4 635 | 4 000 | 3 734 | 10 062 | 4 688 | 7 305 |
| 4 591 | 3 478 | 3 447 | 10 062 | 4 660 | 7 305 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 88 538 | 90 336 | 84 323 | 80 589 | 73 555 | 71 510 | |
| 85 505 | 83 014 | 81 336 | 80 589 | 70 527 | 68 867 | |
| 3 033 | 7 322 | 2 987 | 0 | 3 028 | 2 643 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −137,8 % | 7,4 % | −33,1 % | 11,1 % | −71 % | |
| Egenkapitalandel | 96,6 % | 91,9 % | 96,5 % | 100 % | 95,9 % | 96,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 16,07 | 6,9 | 14,91 | 11,17 | 12,03 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,7 % | 5,6 % | 5,2 % | 13,8 % | 7 % | 10,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler89 mill. kr
Anleggsmidler45 %40 mill. kr
Omløpsmidler55 %49 mill. kr
Egenkapital og gjeld89 mill. kr
Innskutt egenkapital15 %14 mill. kr
Opptjent egenkapital81 %72 mill. kr
Kortsiktig gjeld3 %3 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 40 | 54 |
| Sum driftskostnader | 96 | 50 |
| Driftsresultat | −56 | 4 |
| Finansinntekter | 6 006 | 4 849 |
| Finanskostnader | 1 316 | 853 |
| Netto finans | 4 691 | 3 996 |
| Resultat før skatt | 4 635 | 4 000 |
| Årsresultat | 4 591 | 3 478 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Terje Lundby | 1980 | |
| Styremedlem | Hans Jørgen Lundby | 1976 | |
| Styremedlem | Ole Kristian Lundby | 1947 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Cedra Norge AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Temac Invest AS | 13 843 | |
| Hajma Invest AS | 13 843 | |
| Vesterli Holding AS | 2 314 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
24 hendelser siden 2017
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 54 096 kr → 40 385 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Ny adresse
Fangebakken 54, 1788, Halden → Fangebakken 54, C/O Terje Lundby, 1788 Halden
Endring av forretningsadresse
Kommune 3001 Halden → 3101 Halden
Hele kunngjøringen
- 2023
Ny adresse
Tømmerholsvegen 120, 2849 KAPP → c/o Terje Lundby Fangebakken 54, 1788 HALDEN
Hele kunngjøringen
Nytt styremedlem
Ole Kristian Lundby · Nytt styremedlem Terje Lundby
Hele kunngjøringen