V. Stavdal Holding AS
Org.nr. 915 812 759AksjeselskapHolding- og investeringsselskaperAndre egeninvesteringsselskaperAktiv
Blindveien 1D, 1482 Nittedal
V. Stavdal Holding AS er et aksjeselskap i Nittedal, stiftet 27. mai 2015. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Daglig leder er Vidar Stavdal, og styrets leder er Vidar Stavdal.
Fakta om V. Stavdal Holding AS
- Daglig leder
- Vidar Stavdal (f. 1971)
- Styreleder
- Vidar Stavdal (f. 1971)
- Stiftet
- Kommune
- Nittedal
- Største eiere (2025)
- Vidar Stavdal100 %
Regnskap og nøkkeltall
Driftsresultat−100 306 kr−291 % mot 2024
Årsresultat12 mill. kr+8 213 % mot 2024
Egenkapital29 mill. kr+67,1 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −100 | −26 |
| Resultat før skatt | 11 833 | 7 |
| Årsresultat | 11 658 | −144 |
| Sum eiendeler | 29 234 | 17 532 |
| Egenkapital | 29 039 | 17 380 |
| Gjeld | 196 | 152 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Endring av revisor · Ny revisor: Revisjonsselskapet Olsson & Co DA
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer, eiendom og hva som dermed står i forbindelse
- Juridisk navn
- V. STAVDAL HOLDING AS
- Org.nr.
- 915 812 759
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 27.05.2015
- Registrert
- 01.09.2015
- Bransje
- Andre egeninvesteringsselskaper 64.323
- Daglig leder
- Vidar Stavdal (f. 1971)
- Aksjekapital
- 500 000 kr
- Forretningsadresse
- Blindveien 1D, 1482 NittedalÅpne i kart
- Kommune
- Nittedal
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | ||||||||
| Driftsresultat | −100 | −26 | −34 | −13 | −10 | −14 | −6 | −7 | −8 | −8 |
| EBITDA | −8 | −8 | ||||||||
| Resultat før skatt | 11 833 | 7 | −1 698 | 11 313 | 12 | 1 799 | 1 811 | 905 | 869 | 921 |
| Årsresultat | 11 658 | −144 | −1 808 | 11 208 | 10 | 1 787 | 1 797 | 899 | 881 | 917 |
| Sum eiendeler | 29 234 | 17 532 | 17 636 | 19 432 | 8 133 | 8 132 | 6 990 | 5 821 | 4 910 | 5 015 |
| Egenkapital | 29 039 | 17 380 | 17 524 | 19 332 | 8 124 | 8 115 | 6 970 | 5 173 | 4 274 | 3 393 |
| Gjeld | 196 | 152 | 112 | 100 | 9 | 18 | 20 | 649 | 636 | 1 622 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler29 mill. kr
Anleggsmidler4 %1,1 mill. kr
Omløpsmidler96 %28 mill. kr
Egenkapital og gjeld29 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %500 000 kr
Opptjent egenkapital98 %29 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %195 925 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 100 | 26 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −100 | −26 |
| Finansinntekter | 12 374 | 758 |
| Finanskostnader | 440 | 726 |
| Netto finans | 11 933 | 32 |
| Resultat før skatt | 11 833 | 7 |
| Årsresultat | 11 658 | −144 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,3 % | 99,1 % | 99,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 143,56 | 105,22 | 137,21 |
| Totalkapitalrentabilitet | 52,5 % | 4,2 % | 3 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vidar Stavdal | 1971 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vidar Stavdal | 1971 |
| Varamedlem | Mary Louise Mifsud | 1970 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisjonsselskapet Olsson & Co DA | |
| Regnskapsfører | Økonomi Consult AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Vidar Stavdal (født 1971) | 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
17 hendelser siden 2015
- 2026
Endring av revisor
Ny revisor: Revisjonsselskapet Olsson & Co DA
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3031 Nittedal → 3232 Nittedal
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0233 Nittedal → 3031 Nittedal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Nittedal
Site Service Holding ASASFlamyr ASASLikollen ASASIsam Holding ASASLM Müller Invest ASASTrening ASASHKM Holding ASASLamada ASAS
Holding- og investeringsselskaper i NittedalAlle selskaper i Nittedal