Nord Industrirør AS er et aksjeselskap i Mo i Rana i Rana, stiftet 11. februar 2019. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 9 ansatte. Daglig leder er Edvard Bjørnbakk Nilsen, og styrets leder er Raymond Langfjell.
Fakta om Nord Industrirør AS
- Daglig leder
- Edvard Bjørnbakk Nilsen (f. 1993)
- Styreleder
- Raymond Langfjell (f. 1993)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Rana
- Kommune
- Rana
- Største eiere (2025)
- En-Invest AS51 %
- Raylan - Invest AS39 %
- Jøjo Invest AS10 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning21 mill. kr−28,7 % mot 2024
Driftsresultat4,6 mill. kr−47 % mot 2024
Årsresultat3,6 mill. kr−46,8 % mot 2024
Egenkapital11 mill. kr+51,1 % mot 2024
Ansatte9
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 20 587 | 28 871 |
| Driftsresultat | 4 599 | 8 670 |
| Resultat før skatt | 4 617 | 8 682 |
| Årsresultat | 3 600 | 6 764 |
| Sum eiendeler | 15 104 | 11 350 |
| Egenkapital | 10 640 | 7 040 |
| Gjeld | 4 464 | 4 310 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Ny lenke til sosiale medier · instagram.com/nordindustriror
- Omsetningen falt · 28 870 781 kr → 20 586 505 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · 43.220 → Rørleggerarbeid
Konsernstruktur
Del av et konsern: En-Invest AS eier 51 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 28,7 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Rørlegging og levere produkter samt tjenester som naturlig hører sammen med dette.
- Juridisk navn
- NORD INDUSTRIRØR AS
- Org.nr.
- 822 277 292
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 11.02.2019
- Registrert
- 22.02.2019
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Edvard Bjørnbakk Nilsen (f. 1993)
- Ansatte
- 9
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Sikterigata 9, 8622 Mo i RanaÅpne i kart
- Kommune
- Rana
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 20 587 | 28 871 | 16 204 | 9 358 | 3 713 | 2 806 | 2 686 |
| Driftsresultat | 4 599 | 8 670 | 4 017 | 2 446 | 335 | 551 | 297 |
| EBITDA | 2 547 | 422 | 633 | 319 | |||
| Resultat før skatt | 4 617 | 8 682 | 3 914 | 2 313 | 278 | 543 | 298 |
| Årsresultat | 3 600 | 6 764 | 3 018 | 1 719 | 196 | 489 | 231 |
| Sum eiendeler | 15 104 | 11 350 | 9 011 | 6 517 | 4 069 | 3 848 | 1 135 |
| Egenkapital | 10 640 | 7 040 | 3 037 | 1 500 | 941 | 745 | 255 |
| Gjeld | 4 464 | 4 310 | 5 973 | 5 017 | 3 128 | 3 104 | 880 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler15 mill. kr
Anleggsmidler28 %4,2 mill. kr
Omløpsmidler72 %11 mill. kr
Egenkapital og gjeld15 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %49 794 kr
Opptjent egenkapital70 %11 mill. kr
Kortsiktig gjeld19 %2,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 20 587 | 28 871 |
| Sum driftskostnader | 15 988 | 20 200 |
| Lønnskostnader | 8 593 | 8 124 |
| Driftsresultat | 4 599 | 8 670 |
| Finansinntekter | 132 | 79 |
| Finanskostnader | 113 | 68 |
| Netto finans | 19 | 11 |
| Resultat før skatt | 4 617 | 8 682 |
| Årsresultat | 3 600 | 6 764 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,3 % | 30 % | 24,8 % |
| Egenkapitalandel | 70,4 % | 62 % | 33,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,82 | 2,08 | 1,56 |
| Totalkapitalrentabilitet | 35,8 % | 86 % | 52,2 % |
Roller
Nå · 6 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Edvard Bjørnbakk Nilsen | 1993 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Raymond Langfjell | 1993 |
| Styremedlem | Edvard Bjørnbakk Nilsen | 1993 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Es Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Aider AS | |
| Regnskapsfører | Råd og Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Bedre Økonomitjenester AS | til 29.10.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| En-Invest AS | 153 | |
| Raylan - Invest AS | 117 | |
| Jøjo Invest AS | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetNord Industrirør AS822 277 292
- Forretningsadresse
- Sikterigata 9, 8622 Mo i Rana
Underenheter1
- Sted
- Mo i Rana
- Ansatte
- 9
Tillatelser og godkjenninger
Gaselle
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 46 377,72 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 64 493,54 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 47 949,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 118 547,73 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 44 527,23 kr |
Historikk
17 hendelser siden 2019
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
instagram.com/nordindustriror
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
Færre ansatte
12 → 11
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Langfjellveien 361, 8615 Skonseng → Sikterigata 9, 8622 Mo i Rana
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Lignende bedrifter
Rørleggere i Rana, nærmest i omsetning
Rinor AS17 mill. kromsetning 202511ansatteASPa Rør AS14 mill. kromsetning 20257ansatteASMo Rørservice AS6,8 mill. kromsetning 20256ansatteASK. Hansen Rørservice AS6,6 mill. kromsetning 2025ASRør og Varme Helgeland AS3,7 mill. kromsetning 2025ASHaukland Rørservice AS3,3 mill. kromsetning 2025ASRoys Rørservice SA2,7 mill. kromsetning 2025SAEnergiteknikk AS678 421 kromsetning 2025AS
Rørleggere i RanaAlle selskaper i Rana