Energiteknikk AS
Moholmen 2, 8624 Mo i Rana
Energiteknikk AS er et aksjeselskap i Mo i Rana i Rana, stiftet 29. juli 1992. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Styrets leder er Frank Johansen.
Fakta om Energiteknikk AS
- Styreleder
- Frank Johansen (f. 1957)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Rana
- Kommune
- Rana
- Største eiere (2025)
- Frank Johansen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning678 421 kr+67,3 % mot 2024
Driftsresultat−244 297 kr+8 % mot 2024
Årsresultat−159 266 kr+7,1 % mot 2024
Egenkapital1,3 mill. kr−10,6 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 678 | 405 |
| Driftsresultat | −244 | −266 |
| Resultat før skatt | −204 | −219 |
| Årsresultat | −159 | −171 |
| Sum eiendeler | 1 426 | 1 586 |
| Egenkapital | 1 345 | 1 505 |
| Gjeld | 80 | 82 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Ny bransje · 43.220 → Rørleggerarbeid
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drive næringsvirksomhet i Rana i henhold til styrets/eiers formål på en best mulig håndverks- messig og økonomisk måte.
- Juridisk navn
- ENERGITEKNIKK AS
- Org.nr.
- 864 577 822
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 29.07.1992
- Registrert
- 19.02.1995
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Moholmen 2, 8624 Mo i RanaÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 362, 8601 Mo i Rana
- Kommune
- Rana
- Telefon
- 909 14 913
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 678 | 405 | 1 309 | 256 | 341 | 773 | 3 033 | 2 719 | 2 916 | 1 087 |
| Driftsresultat | −244 | −266 | 256 | −317 | −509 | −353 | 312 | 749 | 670 | 18 |
| EBITDA | −231 | −423 | −275 | 332 | 762 | 692 | 60 | |||
| Resultat før skatt | −204 | −219 | 284 | −313 | −515 | −350 | 323 | 749 | 660 | 14 |
| Årsresultat | −159 | −171 | 221 | −292 | −463 | −275 | 216 | 581 | 530 | 14 |
| Sum eiendeler | 1 426 | 1 586 | 2 061 | 1 482 | 1 743 | 2 318 | 2 755 | 2 583 | 2 117 | 1 317 |
| Egenkapital | 1 345 | 1 505 | 1 676 | 1 407 | 1 699 | 2 162 | 2 507 | 2 291 | 1 711 | 1 180 |
| Gjeld | 80 | 82 | 385 | 75 | 44 | 155 | 248 | 292 | 406 | 137 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,4 mill. kr
Anleggsmidler15 %213 605 kr
Omløpsmidler85 %1,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,4 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital92 %1,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld6 %80 248 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 678 | 405 |
| Sum driftskostnader | 923 | 671 |
| Lønnskostnader | 135 | 84 |
| Driftsresultat | −244 | −266 |
| Finansinntekter | 46 | 54 |
| Finanskostnader | 6 | 8 |
| Netto finans | 40 | 47 |
| Resultat før skatt | −204 | −219 |
| Årsresultat | −159 | −171 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −36 % | −65,5 % | 19,6 % |
| Egenkapitalandel | 94,4 % | 94,8 % | 81,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 15,1 | 15,36 | 4,72 |
| Totalkapitalrentabilitet | −13,2 % | −11,6 % | 16,4 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frank Johansen | 1957 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Aider AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Frank Johansen | 1957 | til 09.03.2026 |
| Regnskapsfører | Org.nr. 991 133 399 | til 02.02.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Frank Johansen (født 1957) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetEnergiteknikk AS864 577 822
- Forretningsadresse
- Moholmen 2, 8624 Mo i Rana
Underenheter1
- Sted
- Mo i Rana
Støtte og tilskudd
1 tildeling
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 693,08 kr |
Historikk
32 hendelser siden 1992
- 2026
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Vikav 45, 8622 Mo i Rana → Moholmen 2, 8624 Mo i Rana
Hele kunngjøringen
- 2019
Kreditorvarsel
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Rørleggere i Rana, nærmest i omsetning
En-Invest AS170 196 kromsetning 2025ASMics AS97 531 kromsetning 2025ASHaukland Invest AS0 kromsetning 2025ASRoys Rørservice SA2,7 mill. kromsetning 2025SAHaukland Rørservice AS3,3 mill. kromsetning 2025ASRør og Varme Helgeland AS3,7 mill. kromsetning 2025ASK. Hansen Rørservice AS6,6 mill. kromsetning 2025ASMo Rørservice AS6,8 mill. kromsetning 20256ansatteAS
Rørleggere i RanaAlle selskaper i Rana