Solbakk AS
Solbakk AS er et aksjeselskap i Ski i Nordre Follo, stiftet 20. desember 2012. Selskapet driver med undervisning ved godkjente trafikkskoler. Daglig leder er Jørgen Solbakk, og styrets leder er Jørgen Solbakk.
Fakta om Solbakk AS
- Daglig leder
- Jørgen Solbakk (f. 1978)
- Styreleder
- Jørgen Solbakk (f. 1978)
- Stiftet
- Bransje
- Trafikkskoler i Nordre Follo
- Kommune
- Nordre Follo
- Største eiere (2025)
- Ingrid Solbakk50 %
- Jørgen Solbakk50 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 933 | 2 882 |
| Driftsresultat | −176 | 32 |
| Resultat før skatt | −173 | 25 |
| Årsresultat | −173 | 14 |
| Sum eiendeler | 596 | 943 |
| Egenkapital | 177 | 350 |
| Gjeld | 419 | 594 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3020 Nordre Follo → 3207 Nordre Follo
Offisiell foretaksinformasjon
Oppføring og rehabilitering av bygninger og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet har også virksomhet innen kjøreopplæring.
- Juridisk navn
- SOLBAKK AS
- Org.nr.
- 999 616 682
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 20.12.2012
- Registrert
- 31.01.2013
- Bransje
- Undervisning ved godkjente trafikkskoler 85.531
- Daglig leder
- Jørgen Solbakk (f. 1978)
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Sandboveien 13, 1423 SkiÅpne i kart
- Kommune
- Nordre Follo
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 933 | 2 882 | 2 920 | 2 121 | 1 795 | 891 | 1 439 | 1 191 | 1 727 | 1 437 |
| Driftsresultat | −176 | 32 | 276 | −93 | 145 | −116 | −20 | 227 | −119 | 39 |
| EBITDA | −82 | 150 | −113 | −17 | 230 | −116 | 40 | |||
| Resultat før skatt | −173 | 25 | 267 | −93 | 146 | −113 | −18 | 229 | −118 | 39 |
| Årsresultat | −173 | 14 | 224 | −89 | 140 | −113 | −16 | 204 | −118 | 39 |
| Sum eiendeler | 596 | 943 | 951 | 497 | 487 | 191 | 292 | 316 | 242 | 337 |
| Egenkapital | 177 | 350 | 335 | 111 | 200 | 60 | 173 | 189 | −15 | 103 |
| Gjeld | 419 | 594 | 616 | 387 | 287 | 131 | 118 | 126 | 257 | 234 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 933 | 2 882 |
| Sum driftskostnader | 3 110 | 2 851 |
| Lønnskostnader | 1 853 | 1 861 |
| Driftsresultat | −176 | 32 |
| Finansinntekter | 4 | 2 |
| Finanskostnader | 0 | 9 |
| Netto finans | 4 | −6 |
| Resultat før skatt | −173 | 25 |
| Årsresultat | −173 | 14 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −6 % | 1,1 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 29,7 % | 37,1 % | 35,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,27 | 1,53 |
| Totalkapitalrentabilitet | −22,4 % | 3,6 % | 38,3 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jørgen Solbakk | 1978 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Solbakk | 1978 |
| Styremedlem | Ingrid Solbakk | 1979 |
| Varamedlem | Ruth Solbakk | 1952 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Kompass Regnskap AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ingrid Solbakk (født 1979) | 500 | |
| Jørgen Solbakk (født 1978) | 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Sandboveien 13, 1423 Ski
- Sted
- Ski
Historikk
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3020 Nordre Follo → 3207 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Sandboveien 2E → Sandboveien 13, Ski
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0213 Ski → 3020 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2019
Endring av forretningsadresse
Sandboveien 2E, 1400 Ski → Sandboveien 2E, 1423 Ski
Hele kunngjøringen
- 2018
- 2017
- 2016