Odda Solsenter AS
Aktiv- Org.nr.999 549 438
- Aksjeselskap
- Skjønnhetspleie og spa
- Ullensvang
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Odda Solsenter AS er et aksjeselskap i Odda i Ullensvang, stiftet 3. januar 2013. Selskapet driver med aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad. Daglig leder er Kari Gravdal, og styrets leder er Kari Gravdal.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen falt 333 545 kr → 284 915 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
Lignende bedrifter
Skjønnhetspleie og spa i Ullensvang, nærmest i omsetning
- Klinikk Evelyn ASSkjønnhetspleie og spa · Odda, Ullensvang349 422 kromsetning 2025
- Eufori Hud- og Fotpleie ASSkjønnhetspleie og spa · Kinsarvik, Ullensvang672 954 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 275 | 285 | 334 | 469 | 0 | 635 | |
| 29 | 63 | 41 | 23 | −4 | −7 | |
| EBITDA | 41 | |||||
| Resultat før skatt | 29 | 64 | 42 | 24 | −4 | −10 |
| 23 | 50 | 36 | 24 | −4 | −10 | |
| Balanse | ||||||
| 382 | 379 | 436 | 642 | 943 | 231 | |
| 339 | 316 | 267 | 231 | 207 | 211 | |
| 43 | 63 | 169 | 411 | 736 | 21 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 10,4 % | 22,2 % | 12,4 % | 4,9 % | −1,1 % | |
| Egenkapitalandel | 88,7 % | 83,4 % | 61,2 % | 36 % | 22 % | 91,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,57 | 1,96 | 0,69 | 0,59 | 0,88 | 11 |
| Totalkapitalrentabilitet | 7,6 % | 15,7 % | 7,8 % | 3 % | −0,7 % | −1,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler382 052 kr
Anleggsmidler71 %271 200 kr
Omløpsmidler29 %110 852 kr
Egenkapital og gjeld382 052 kr
Innskutt egenkapital8 %30 000 kr
Opptjent egenkapital81 %308 952 kr
Kortsiktig gjeld11 %43 100 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 275 | 285 |
| Sum driftskostnader | 246 | 222 |
| Lønnskostnader | 0 | 3 |
| Driftsresultat | 29 | 63 |
| Finansinntekter | 0 | 1 |
| Netto finans | 0 | 1 |
| Resultat før skatt | 29 | 64 |
| Årsresultat | 23 | 50 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Kari Gravdal | 1969 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Kari Gravdal | 1969 | |
| Varamedlem | Kari-Janne Gravdal Mangerøy | 1993 | |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Kari Gravdal (født 1969) | 1 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetOdda Solsenter AS999 549 438
- Forretningsadresse
- Eitrheimsvegen 132, 5750 Odda
Underenheter1
- Sted
- Odda
Historikk
18 hendelser siden 2013
- 2026
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen falt 333 545 kr → 284 915 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av formål
Formål: Drive solsenter og salg av tilhørende produkter, og cryoterapi med salg av tilhørende produkter.
Hele kunngjøringen
Endring av foretaksnavn
Tannhelsereiser AS → Odda Solsenter AS
Hele kunngjøringen
- 2020