Hopp til innholdet

Laserhuset AS

Org.nr. 999 523 501AksjeselskapAnnen industriAnnen industriproduksjon ikke nevnt annet stedAktiv
Glynitveien 33, 1400 Skilaserhuset.no

Laserhuset AS er et aksjeselskap i Ski i Nordre Follo, stiftet 10. desember 2012. Selskapet driver med annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted og har 8 ansatte. Daglig leder er Marius Stavelin, og styrets leder er Trine Stavelin.

Fakta om Laserhuset AS

Daglig leder
Marius Stavelin (f. 1983)
Styreleder
Trine Stavelin (f. 1962)
Stiftet
Største eiere (2025)

Regnskap og nøkkeltall

Omsetning3,1 mill. kr+21 % mot 2024
Driftsresultat26 578 kr−60 % mot 2024
Årsresultat19 595 kr−64,2 % mot 2024
Egenkapital726 451 kr+2,8 % mot 2024
Ansatte8
Regnskap og nøkkeltall
Beløp i 1 000 kr20252024
Sum driftsinntekter3 1282 585
Driftsresultat2766
Resultat før skatt2768
Årsresultat2055
Sum eiendeler1 9791 615
Egenkapital726707
Gjeld1 252909
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025

Hva som har skjedd

  • Omsetningen økte · 2 584 854 kr → 3 127 556 kr
  • Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
  • Flere ansatte · 6 → 8
  • Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024

Offisiell foretaksinformasjon

Vedtektsfestet formål

Lasergravering, produksjon og nettsalg i denne forbindelse, investering i aksjer, verdipapirer og fast eiendom, herunder å investere eller delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

Juridisk navn
LASERHUSET AS
Org.nr.
999 523 501
Selskapsform
Aksjeselskap
Stiftet
10.12.2012
Registrert
19.01.2013
Bransje
Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted 32.990
Daglig leder
Marius Stavelin (f. 1983)
Ansatte
8
Aksjekapital
30 000 kr
Forretningsadresse
Glynitveien 33, 1400 SkiÅpne i kart
Postadresse
Postboks 326, 1401 Ski
Kommune
Nordre Follo
Status
Aktiv
Registrert i
  • MVA-registeret
Enhetsregisteret, lest 30.10.2026

Regnskap

Alle år

Beløp i 1 000 kr
Alle år
Regnskapslinje2025202420232022202120202019201820172016
Sum driftsinntekter3 1282 5853 1323 5773 3472 4282 3001 8311 8871 606
Driftsresultat276625867926686914−79
EBITDA868431839338−55
Resultat før skatt276825867926597015−79
Årsresultat205520686226564515−79
Sum eiendeler1 9791 6152 1512 4042 2331 5431 5981 2251 160940
Egenkapital726707652632564502476420375360
Gjeld1 2529091 4991 7721 6691 0411 122806785580

Balanse over tid

Årsregnskap 2025

Balanse 2025

Eiendeler2 mill. kr
Anleggsmidler2 %49 192 kr
Omløpsmidler98 %1,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld2 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital35 %696 451 kr
Kortsiktig gjeld63 %1,3 mill. kr

Resultatdetaljer 2025

Resultatdetaljer 2025
Beløp i 1 000 kr20252024
Sum driftsinntekter3 1282 585
Sum driftskostnader3 1012 518
Lønnskostnader2 1131 589
Driftsresultat2766
Finansinntekter12
Finanskostnader00
Netto finans12
Resultat før skatt2768
Årsresultat2055
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025

Nøkkeltall

beregnet
Nøkkeltall
Nøkkeltall2025202420232022202120202019201820172016
Driftsmargin0,9 %2,6 %0,8 %2,4 %2,4 %1,1 %3 %3,8 %0,7 %−4,9 %
Egenkapitalandel36,7 %43,8 %30,3 %26,3 %25,3 %32,5 %29,8 %34,3 %32,3 %38,3 %
Likviditetsgrad 11,541,721,41,331,311,411,351,871,782,1
Totalkapitalrentabilitet1,5 %3,6 %1,1 %3,7 %4,2 %1,7 %4,9 %5,9 %1,4 %−7,9 %
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.

Roller

Nå · 5

Ledelse

Ledelse
RolleNavnFødt
Daglig lederMarius Stavelin1983

Styret

Styret
RolleNavnFødt
Styrets lederTrine Stavelin1962
StyremedlemMarius Stavelin1983
StyremedlemJan Stavelin1959

Revisor og regnskapsfører

Revisor og regnskapsfører
RolleNavnFødt
RegnskapsførerEcit Consulta AS
Enhetsregisteret, roller lest 30.10.2026

Aksjonærer

per 31.12.2025
Aksjonærer
AksjonærAksjerAndel
Jan Stavelin (født 1959)50050 %
Marius Stavelin (født 1983)25025 %
Thomas Stavelin (født 1987)25025 %

Aksjonærregisteret mangler 2020.

Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025

Organisasjon

Enheter

HovedenhetLaserhuset AS999 523 501
Forretningsadresse
Glynitveien 33, 1400 Ski
Underenheter1
UnderenhetLaserhuset AS999 588 638
Sted
Ski
Ansatte
8
Enhetsregisteret, lest 30.10.2026

Historikk

19 hendelser siden 2012
  1. 2026
    1. Omsetningen økte

      2 584 854 kr → 3 127 556 kr

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
    2. Nytt årsregnskap

      2024 → 2025

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
    3. Flere ansatte

      6 → 8

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene (eldre avlesning)

  2. 2025
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2024

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  3. 2024
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2023

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
    2. Ny adresse

      Glynitveien 33, 1400 Ski Postboks 326, 1401 Ski → Glynitveien 33, 1400, SKI

      · Adresse · Brønnøysundregistrene (eldre avlesning)

      Hele kunngjøringen
  4. 2023
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2022

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  5. 2022
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2021

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  6. 2021
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2020

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  7. 2020
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2019

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
    2. Endring av forretningsadresse

      Kommune 0213 Ski → 3020 Nordre Follo

      · Adresse · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  8. 2019
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2018

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  9. 2018
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2017

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  10. 2017
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2016

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  11. 2016
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2015

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen

Lignende bedrifter

Annen industri i Nordre Follo, nærmest i omsetning
Annen industri i Nordre FolloAlle selskaper i Nordre Follo