Sac Invest AS
Aktiv- Org.nr.999 251 528
- Aksjeselskap
- Restauranter og kafeer
- Hjartdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Sac Invest AS er et aksjeselskap i Tuddal i Hjartdal, stiftet 14. november 2012. Selskapet driver med drift av restauranter. Daglig leder er Stein Andre Nirisrud Clausen, og styrets leder er Stein Andre Nirisrud Clausen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 1 428 869 kr → 1 218 500 kr
- Ny revisor · DELOITTE AS → CEDRA NORGE AS
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 1 020 000 kr → 1 428 869 kr
- Ny revisor · PRICEWATERHOUSECOOPERS AS → DELOITTE AS
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −933 594 kr
- Omsetningen falt 14,7 % i 2025
Støtte og tilskudd
8 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 792,44 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 900,63 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 1 029,14 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 887,81 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 1 670,62 kr |
Lignende bedrifter
Restauranter og kafeer i Hjartdal, nærmest i omsetning
- Sac Drift ASRestauranter og kafeer · Tuddal, Hjartdal33 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 219 | 1 429 | 1 020 | 647 | 985 | 668 | |
| 320 | 50 | −105 | −1 271 | −1 786 | −1 345 | |
| EBITDA | −955 | −1 320 | −988 | |||
| Resultat før skatt | 249 | −44 | −761 | 596 | −800 | 1 040 |
| 242 | −44 | −761 | 596 | −800 | 1 040 | |
| Balanse | ||||||
| 835 | 1 107 | 2 032 | 4 631 | 3 260 | 4 321 | |
| −934 | −1 175 | −1 132 | −371 | −968 | −168 | |
| 1 768 | 2 282 | 3 164 | 5 002 | 4 228 | 4 488 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 26,3 % | 3,5 % | −10,3 % | −196,5 % | −181,3 % | −201,4 % |
| Egenkapitalandel | −111,8 % | −106,2 % | −55,7 % | −8 % | −29,7 % | −3,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,29 | 0,11 | 0,08 | 0,91 | 0,65 | 0,87 |
| Totalkapitalrentabilitet | 33 % | 3,2 % | −0,5 % | 16,5 % | −8,6 % | 35,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler834 900 kr
Anleggsmidler91 %762 250 kr
Omløpsmidler9 %72 650 kr
Egenkapital og gjeld834 900 kr
Innskutt egenkapital36 %300 000 kr
Opptjent egenkapital−148 %−1,2 mill. kr
Langsiktig gjeld181 %1,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld30 %253 253 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 219 | 1 429 |
| Sum driftskostnader | 898 | 1 379 |
| Lønnskostnader | 151 | 271 |
| Driftsresultat | 320 | 50 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 72 | 93 |
| Netto finans | −72 | −93 |
| Resultat før skatt | 249 | −44 |
| Årsresultat | 242 | −44 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Stein Andre Nirisrud Clausen | 1987 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Stein Andre Nirisrud Clausen | 1987 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Cedra Norge AS | ||
| Regnskapsfører | Ligo Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stein Andre Nirisrud Clausen (født 1987) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSac Invest AS999 251 528
- Forretningsadresse
- Flugonvegen 127, 3697 Tuddal
Underenheter1
- Sted
- Tuddal
- Ansatte
- Under 5
Historikk
31 hendelser siden 2012
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 1 428 869 kr → 1 218 500 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 1 020 000 kr → 1 428 869 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3819 Hjartdal → 4024 Hjartdal
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020