Norwegian Spitfire Foundation Sti
Aktiv- Org.nr.999 116 833
- Stiftelse
- Museer, opplevelser og fritid
- Nannestad
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Ikke registrert i Foretaksregisteret
Norwegian Spitfire Foundation Sti er en stiftelse i Maura i Nannestad, stiftet 18. oktober 2012. Selskapet driver med drift av historiske steder og monumenter. Styrets leder er Lars Ness.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 164 705 kr → 1 538 407 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 100 874 kr → 164 705 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
Lignende bedrifter
Museer, opplevelser og fritid i Nannestad, nærmest i omsetning
- Vikingegarden Maurenga ASMuseer, opplevelser og fritid · Nannestad1,5 mill. kromsetning 2025
- Armydays ASMuseer, opplevelser og fritid · Gardermoen, Nannestad1,5 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 538 | 165 | 101 | 1 760 | 3 685 | 285 | |
| 359 | −962 | −1 652 | −227 | 3 606 | 172 | |
| Resultat før skatt | 359 | −962 | −1 652 | −227 | 3 606 | 172 |
| 359 | −962 | −1 652 | −227 | 3 606 | 172 | |
| Balanse | ||||||
| 1 841 | 1 542 | 2 504 | 4 156 | 4 382 | 805 | |
| 1 841 | 1 542 | 2 504 | 4 156 | 4 382 | 776 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 29 | ||
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 23,4 % | −583,8 % | −1 637,6 % | −12,9 % | 97,9 % | 60,4 % |
| Egenkapitalandel | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 96,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 20 | |||||
| Totalkapitalrentabilitet | 21,2 % | −47,5 % | −49,6 % | −5,3 % | 139 % | 24,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,8 mill. kr
Anleggsmidler12 %225 000 kr
Omløpsmidler88 %1,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,8 mill. kr
Innskutt egenkapital5 %100 000 kr
Opptjent egenkapital95 %1,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 538 | 165 |
| Sum driftskostnader | 1 179 | 1 126 |
| Driftsresultat | 359 | −962 |
| Resultat før skatt | 359 | −962 |
| Årsresultat | 359 | −962 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Lars Ness | 1965 | |
| Styremedlem | Tor Idar Larsen | 1980 | |
| Styremedlem | Per Dybdahl | 1955 | |
| Styremedlem | Gunnar Arnekleiv | 1970 | |
| Styremedlem | Finn Terje Skyrud | 1967 | |
| Styremedlem | Morten Sletbak Haave | 1958 | |
| Styremedlem | Eskil Amdal | 1973 | |
| Styremedlem | Espen Tjetland | 1977 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | SLM Revisjon AS | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetNorwegian Spitfire Foundation Sti999 116 833
- Forretningsadresse
- c/o Lars Ness, Erleringen 7, 2032 Maura
Underenheter1
- Sted
- Maura
Historikk
16 hendelser siden 2012
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 164 705 kr → 1 538 407 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 100 874 kr → 164 705 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2017 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018