Mosjonslåven AS
Vågavegen 168, 6630 Tingvoll
Mosjonslåven AS er et aksjeselskap i Tingvoll, stiftet 25. oktober 2012. Selskapet driver med treningssentervirksomhet og har 6 ansatte. Daglig leder er Bernt Smedsrud, og styrets leder er Bernt Smedsrud.
Fakta om Mosjonslåven AS
- Daglig leder
- Bernt Smedsrud (f. 1974)
- Styreleder
- Bernt Smedsrud (f. 1974)
- Stiftet
- Bransje
- Idrett og trening i Tingvoll
- Kommune
- Tingvoll
- Største eiere (2025)
- Bernt Smedsrud100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1 mill. kr+8,8 % mot 2024
Driftsresultat105 257 kr+766 % mot 2024
Årsresultat80 084 kr+850 % mot 2024
Egenkapital774 347 kr+11,5 % mot 2024
Ansatte6
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 004 | 923 |
| Driftsresultat | 105 | 12 |
| Resultat før skatt | 106 | 13 |
| Årsresultat | 80 | 8 |
| Sum eiendeler | 1 168 | 763 |
| Egenkapital | 774 | 694 |
| Gjeld | 393 | 69 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift av treningssenter med tilhørende aktiviteter. Investere i aksjer og andre bedrifter.
- Juridisk navn
- MOSJONSLÅVEN AS
- Org.nr.
- 999 079 415
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 25.10.2012
- Registrert
- 01.11.2012
- Bransje
- Treningssentervirksomhet 93.130
- Daglig leder
- Bernt Smedsrud (f. 1974)
- Ansatte
- 6
- Aksjekapital
- 70 000 kr
- Forretningsadresse
- Vågavegen 168, 6630 TingvollÅpne i kart
- Postadresse
- Rimstadbukta 20, 6630 Tingvoll
- Kommune
- Tingvoll
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 004 | 923 | 980 | 859 | 844 | 753 | 967 | 961 | 952 | 896 |
| Driftsresultat | 105 | 12 | 206 | 123 | 75 | 93 | 30 | 39 | 103 | 99 |
| EBITDA | 156 | 112 | 135 | 160 | 166 | 223 | 214 | |||
| Resultat før skatt | 106 | 13 | 206 | 124 | 76 | 94 | 31 | 40 | 105 | 100 |
| Årsresultat | 80 | 8 | 167 | 100 | 64 | 74 | 6 | 14 | 72 | 74 |
| Sum eiendeler | 1 168 | 763 | 777 | 611 | 505 | 440 | 390 | 744 | 832 | 763 |
| Egenkapital | 774 | 694 | 686 | 519 | 419 | 355 | 281 | 675 | 661 | 669 |
| Gjeld | 393 | 69 | 91 | 92 | 86 | 84 | 109 | 69 | 171 | 94 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,2 mill. kr
Anleggsmidler53 %624 275 kr
Omløpsmidler47 %543 256 kr
Egenkapital og gjeld1,2 mill. kr
Innskutt egenkapital6 %70 000 kr
Opptjent egenkapital60 %704 347 kr
Kortsiktig gjeld34 %393 184 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 004 | 923 |
| Sum driftskostnader | 899 | 911 |
| Lønnskostnader | 253 | 256 |
| Driftsresultat | 105 | 12 |
| Finansinntekter | 1 | 1 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 1 | 1 |
| Resultat før skatt | 106 | 13 |
| Årsresultat | 80 | 8 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,5 % | 1,3 % | 21 % |
| Egenkapitalandel | 66,3 % | 91 % | 88,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 7,27 | 4,93 |
| Totalkapitalrentabilitet | 11 % | 1,7 % | 29,8 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bernt Smedsrud | 1974 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bernt Smedsrud | 1974 |
| Styremedlem | Helene Foss Smedsrud | 1975 |
| Varamedlem | Johnny Bakken | 1971 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Økonomipartner Nordmøre AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bernt Smedsrud (født 1974) | 70 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMosjonslåven AS999 079 415
- Forretningsadresse
- Vågavegen 168, 6630 Tingvoll
Underenheter1
- Sted
- Tingvoll
- Ansatte
- 6
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 529,45 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 444,15 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 466,90 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 232 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 517,23 kr |
Historikk
27 hendelser siden 2012
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av formål
Formål: Drift av treningssenter med tilhørende aktiviteter. Investere i aksjer og andre bedrifter.
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
- 2019
Kreditorvarsel
Hele kunngjøringen
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Tingvoll, nærmest i omsetning