Varmeutvikling AS
Aktiv- Org.nr.998 920 248
- Aksjeselskap
- Energi, vann og avfall
- Hurdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Del av Ligno AS
Varmeutvikling AS er et aksjeselskap i Hurdal, stiftet 26. september 2012. Selskapet driver med vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning. Daglig leder er Trond Hammeren, og styrets leder er Trond Hammeren.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Endring av forretningsadresse · Østsidevegen 82 → Østsidevegen 78, Hurdal
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3037 Hurdal → 3242 Hurdal
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −6,2 mill. kr
- Omsetningen falt 62,1 % i 2025
Lignende bedrifter
Energi, vann og avfall i Hurdal, nærmest i omsetning
- Hurdal Biovarme ASEnergi, vann og avfall · Hurdal1,2 mill. kromsetning 2025
- Flaen Biovarme ASEnergi, vann og avfall · Hurdal715 442 kromsetning 2025
- Bogen Va ASEnergi, vann og avfall · Hurdal262 620 kromsetning 2024
- Ligno ASEnergi, vann og avfall · Hurdal33 037 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 390 | 3 665 | 4 631 | 3 827 | 2 370 | 4 095 | |
| −2 079 | −1 926 | −1 355 | −838 | −500 | 112 | |
| EBITDA | −576 | −441 | 122 | |||
| Resultat før skatt | −2 081 | −1 926 | −1 355 | −840 | −505 | 105 |
| −2 081 | −1 926 | −1 355 | −840 | −505 | 82 | |
| Balanse | ||||||
| 2 532 | 2 699 | 3 615 | 3 027 | 1 888 | 1 263 | |
| −6 202 | −4 121 | −2 195 | −840 | 0 | 504 | |
| 8 734 | 6 820 | 5 810 | 3 867 | 1 889 | 759 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −149,6 % | −52,5 % | −29,3 % | −21,9 % | −21,1 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | −244,9 % | −152,7 % | −60,7 % | −27,8 % | 0 % | 39,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,72 | 2,43 | 0,99 | 1,29 | 2,02 | 1,26 |
| Totalkapitalrentabilitet | −79,5 % | −61 % | −40,8 % | −34,1 % | −31,8 % | 8,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,5 mill. kr
Anleggsmidler39 %988 938 kr
Omløpsmidler61 %1,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,5 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−246 %−6,2 mill. kr
Langsiktig gjeld322 %8,2 mill. kr
Kortsiktig gjeld22 %567 631 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 390 | 3 665 |
| Sum driftskostnader | 3 469 | 5 591 |
| Lønnskostnader | 1 582 | 1 667 |
| Driftsresultat | −2 079 | −1 926 |
| Finansinntekter | 0 | |
| Finanskostnader | 1 | 0 |
| Netto finans | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | −2 081 | −1 926 |
| Årsresultat | −2 081 | −1 926 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Trond Hammeren | 1962 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Trond Hammeren | 1962 | |
| Varamedlem | Ragnhild Hammeren | 1990 | |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ligno AS | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetVarmeutvikling AS998 920 248
- Forretningsadresse
- Østsidevegen 78, 2090 Hurdal
Underenheter1
- Sted
- Hurdal
- Ansatte
- Under 5
Historikk
17 hendelser siden 2012
- 2026
- 2025
Endring av forretningsadresse
Østsidevegen 82 → Østsidevegen 78, Hurdal
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3037 Hurdal → 3242 Hurdal
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2021 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0239 Hurdal → 3037 Hurdal
Hele kunngjøringen