Stabil Varme Service AS
Aktiv- Org.nr.998 726 530
- Aksjeselskap
- Ventilasjon og kuldeteknikk
- Porsgrunn
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 10 ansatte
- Del av Stabil Holding AS
Stabil Varme Service AS er et aksjeselskap i Porsgrunn, stiftet 8. august 2012. Selskapet driver med kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser og har 10 ansatte. Daglig leder er Terje Styrvold, og styrets leder er Terje Styrvold.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Færre ansatte · 11 → 10
- Ny bransje · Rørleggerarbeid, 43.222 → 43.220
- Omsetningen økte · 27 631 791 kr → 31 343 035 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Omsetningen økte · 24 601 532 kr → 27 631 791 kr
Lignende bedrifter
Ventilasjon og kuldeteknikk i Porsgrunn, nærmest i omsetning
- TKT Inneklima ASVentilasjon og kuldeteknikk · Porsgrunn37 mill. kromsetning 2025
- Pancom Management ASVentilasjon og kuldeteknikk · Porsgrunn6,2 mill. kromsetning 2025
- Grenland Energispar ASVentilasjon og kuldeteknikk · Porsgrunn4,8 mill. kromsetning 2025
- Stabil Eiendom ASVentilasjon og kuldeteknikk · Porsgrunn1,9 mill. kromsetning 2025
- Effektiv Montasje ASVentilasjon og kuldeteknikk · Porsgrunn1,6 mill. kromsetning 2025
- Fosse Klimaservice ASVentilasjon og kuldeteknikk · Porsgrunn1,1 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 31 343 | 27 632 | 24 602 | 30 609 | 11 686 | 9 045 | |
| 6 988 | 4 409 | 4 038 | 7 398 | 889 | 1 266 | |
| EBITDA | 7 606 | 1 078 | 1 440 | |||
| Resultat før skatt | 7 012 | 4 449 | 4 324 | 7 366 | 889 | 1 265 |
| 5 457 | 3 437 | 3 426 | 5 748 | 694 | 975 | |
| Balanse | ||||||
| 15 027 | 12 499 | 11 066 | 12 843 | 6 689 | 4 118 | |
| 5 193 | 4 416 | 3 709 | 3 694 | 3 055 | 2 765 | |
| 9 834 | 8 083 | 7 357 | 9 148 | 3 634 | 1 353 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 22,3 % | 16 % | 16,4 % | 24,2 % | 7,6 % | 14 % |
| Egenkapitalandel | 34,6 % | 35,3 % | 33,5 % | 28,8 % | 45,7 % | 67,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,39 | 1,39 | 1,32 | 1,65 | 2,49 |
| Totalkapitalrentabilitet | 51 % | 37,8 % | 36,3 % | 75,8 % | 16,5 % | 26,5 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler15 mill. kr
Anleggsmidler13 %1,9 mill. kr
Omløpsmidler87 %13 mill. kr
Egenkapital og gjeld15 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital34 %5,2 mill. kr
Kortsiktig gjeld65 %9,8 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 31 343 | 27 632 |
| Sum driftskostnader | 24 355 | 23 223 |
| Lønnskostnader | 8 536 | 7 493 |
| Driftsresultat | 6 988 | 4 409 |
| Finansinntekter | 24 | 44 |
| Finanskostnader | 0 | 4 |
| Netto finans | 24 | 40 |
| Resultat før skatt | 7 012 | 4 449 |
| Årsresultat | 5 457 | 3 437 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Terje Styrvold | 1963 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Terje Styrvold | 1963 | |
| Varamedlem | Ingebjørg Yvonne Selander Styrvold | 1968 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Evjen Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | One Accounting AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stabil Holding AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetStabil Varme Service AS998 726 530
- Forretningsadresse
- Hydrovegen 1, 3933 Porsgrunn
Underenheter2
- Sted
- Porsgrunn
- Ansatte
- 10
- Sted
- Porsgrunn
Historikk
31 hendelser siden 2012
- 2026
Færre ansatteNy
11 → 10
Ny bransje
Rørleggerarbeid, 43.222 → 43.220
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3806 Porsgrunn → 4001 Porsgrunn
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022