Isklar AS
Aktiv- Org.nr.998 444 209
- Aksjeselskap
- Mat- og drikkeproduksjon
- Ullensvang
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 7 ansatte
- Del av United Bakeries Holding AS
Isklar AS er et aksjeselskap i Hovland i Ullensvang, stiftet 23. mai 2012. Selskapet driver med produksjon av leskedrikker og flaskevann og har 7 ansatte. Daglig leder er Atle Aakre Karlsen, og styrets leder er Steinar Hegge.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Færre ansatte · 10 → 7
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 74 380 781 kr → 65 699 222 kr
- Nytt styremedlem · Steinar Hegge · Styreleder gikk ut Knut Glad
- Ny daglig leder · Atle Aakre Karlsen
- Endring av signatur · Signatur: To styremedlemmer i fellesskap.
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 11,7 % i 2025
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 13 339,30 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 13 403,13 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 14 586,85 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 25 228,99 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 15 596,16 kr |
Varemerker og rettigheter
5 rettigheter
| Navn | Type | Status | Nummer | Registrert | Utløper |
|---|---|---|---|---|---|
| isklar | Varemerke, figurmerke | Registrert | 332604 | 28.06.2024 | 14.06.2034 |
| ISKLAR | Varemerke, ordmerke | Registrert | 309104 | 27.03.2020 | 11.12.2029 |
| ISKLAR FJORWATER | Varemerke, ordmerke | Registrert | 293548 | 17.08.2017 | 05.01.2027 |
| ISKLAR FJOR | Varemerke, ordmerke | Registrert | 293547 | 17.08.2017 | 05.01.2027 |
| Flaske | Design, Bottles, flasks, pots, carboys, demijohns, and pressurized containers | Registrert | 082216 | 09.02.2010 | 26.11.2034 |
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Ullensvang, nærmest i omsetning
- Aga Sideri ASMat- og drikkeproduksjon · Nå, Ullensvang30 mill. kromsetning 2025
- Alde ASMat- og drikkeproduksjon · Nå, Ullensvang19 mill. kromsetning 2025
- Åkre ASMat- og drikkeproduksjon · Nå, Ullensvang18 mill. kromsetning 2025
- Kvestad Sideri ASMat- og drikkeproduksjon · Nå, Ullensvang8,9 mill. kromsetning 2025
- Trolltunga Lille Bakeri ASMat- og drikkeproduksjon · Odda, Ullensvang7,4 mill. kromsetning 2025
- Epli Sideri ASMat- og drikkeproduksjon · Hovland, Ullensvang6,2 mill. kromsetning 2025
- Hardangerbonden ASMat- og drikkeproduksjon · Hovland, Ullensvang4,9 mill. kromsetning 2025
- Fløy ASMat- og drikkeproduksjon · Lofthus, Ullensvang4,1 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 65 699 | 74 381 | 73 344 | 64 767 | 64 273 | 67 925 | |
| −283 | 2 092 | 3 174 | 1 105 | 876 | 794 | |
| EBITDA | 2 585 | 2 460 | 2 608 | |||
| Resultat før skatt | −1 655 | 1 079 | 2 435 | 546 | 468 | 273 |
| −1 314 | 837 | 1 897 | 402 | 361 | 212 | |
| Balanse | ||||||
| 28 080 | 36 681 | 28 025 | 26 452 | 23 639 | 26 237 | |
| 2 857 | 4 171 | 3 334 | 1 436 | 1 035 | 673 | |
| 25 223 | 32 511 | 24 691 | 25 015 | 22 605 | 25 564 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −0,4 % | 2,8 % | 4,3 % | 1,7 % | 1,4 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandel | 10,2 % | 11,4 % | 11,9 % | 5,4 % | 4,4 % | 2,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,05 | 1,76 | 2,47 | 2,21 | 1,77 | 0,74 |
| Totalkapitalrentabilitet | −0,7 % | 7,4 % | 12,8 % | 4,8 % | 3,8 % | 3,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler28 mill. kr
Anleggsmidler49 %14 mill. kr
Omløpsmidler51 %14 mill. kr
Egenkapital og gjeld28 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %461 522 kr
Opptjent egenkapital9 %2,4 mill. kr
Langsiktig gjeld65 %18 mill. kr
Kortsiktig gjeld25 %7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 65 699 | 74 381 |
| Sum driftskostnader | 65 982 | 72 288 |
| Lønnskostnader | 7 238 | 6 259 |
| Driftsresultat | −283 | 2 092 |
| Finansinntekter | 70 | 311 |
| Finanskostnader | 1 442 | 1 324 |
| Netto finans | −1 373 | −1 013 |
| Resultat før skatt | −1 655 | 1 079 |
| Årsresultat | −1 314 | 837 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Atle Aakre Karlsen | 1966 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Steinar Hegge | 1965 | |
| Styremedlem | Remi Goulignac | 1970 | |
| Styremedlem | Hans Johan Velsand | 1980 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revisjonspartner AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| United Bakeries Holding AS | 901 | |
| Vasconia Invest AS | 99 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetIsklar AS998 444 209
- Forretningsadresse
- 5773 Hovland
Underenheter1
- Sted
- Hovland
- Ansatte
- 7
Historikk
28 hendelser siden 2012
- 2026
Færre ansatteNy
10 → 7
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 74 380 781 kr → 65 699 222 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt styremedlem
Steinar Hegge · Styreleder gikk ut Knut Glad
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Signatur: To styremedlemmer i fellesskap.
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021