Ramberg og Sønner AS
Aktiv- Org.nr.998 432 855
- Aksjeselskap
- Andre forretningstjenester
- Os
- Registrert i MVA-registeret
Ramberg og Sønner AS er et aksjeselskap i Tufsingdalen i Os, stiftet 1. mai 2012. Selskapet driver med all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted. Daglig leder er Bent Ramberg, og styrets leder er Bent Ramberg.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen falt · 789 823 kr → 458 501 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 42 % i 2025
Støtte og tilskudd
6 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 443,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 443,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 443,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 443,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 443,75 kr |
Lignende bedrifter
Andre forretningstjenester i Os, nærmest i omsetning
- India Trading Nordic ASAndre forretningstjenester · Os i Østerdalen, Os0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 459 | 790 | 568 | 650 | 645 | 629 | |
| 129 | 297 | 90 | −6 | 427 | 107 | |
| EBITDA | 163 | 518 | 118 | |||
| Resultat før skatt | 120 | 285 | 81 | −31 | 411 | 106 |
| 92 | 210 | 63 | −24 | 317 | 83 | |
| Balanse | ||||||
| 1 283 | 1 089 | 1 319 | 1 283 | 1 398 | 698 | |
| 1 102 | 1 010 | 800 | 737 | 760 | 443 | |
| 181 | 80 | 519 | 547 | 638 | 255 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 28,1 % | 37,7 % | 15,9 % | −0,9 % | 66,2 % | 17 % |
| Egenkapitalandel | 85,9 % | 92,7 % | 60,7 % | 57,4 % | 54,4 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 3,22 | 1,19 | 0,52 | 0,13 | 0,16 |
| Totalkapitalrentabilitet | 10,9 % | 24,7 % | 6,9 % | −0,5 % | 40,7 % | 15,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,3 mill. kr
Anleggsmidler88 %1,1 mill. kr
Omløpsmidler12 %154 104 kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %20 000 kr
Opptjent egenkapital84 %1,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld7 %91 376 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 459 | 790 |
| Sum driftskostnader | 330 | 492 |
| Lønnskostnader | 36 | 0 |
| Driftsresultat | 129 | 297 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 9 | 12 |
| Netto finans | −9 | −12 |
| Resultat før skatt | 120 | 285 |
| Årsresultat | 92 | 210 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Bent Ramberg | 1968 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Bent Ramberg | 1968 | |
| Varamedlem | Øyvind Christensen | 1963 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Horg Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bent Ramberg (født 1968) | 26 | |
| Merk Meisingset Ramberg (født 1999) | 2 | |
| Oskar Meisingset Ramberg (født 1994) | 2 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRamberg og Sønner AS998 432 855
- Forretningsadresse
- v/Bent Ramberg, Siksjølia 174, 2555 Tufsingdalen
Underenheter1
- Sted
- Hitra
Historikk
24 hendelser siden 2012
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Nedre Bakklandet 23, 7014 Trondheim → v/Bent Ramberg Siksjølia 174, 2555 Tufsingdalen
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
- 2019
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen