Strax Facility Services AS
Strax Facility Services AS er et aksjeselskap i Nesnastranda i Nesna, stiftet 16. april 2012. Selskapet driver med rengjøring av bygninger og har 9 ansatte. Daglig leder er Ivan Calvo Franco, og styrets leder er Susanne Franco Remmen.
Fakta om Strax Facility Services AS
- Daglig leder
- Ivan Calvo Franco (f. 1977)
- Styreleder
- Susanne Franco Remmen (f. 1982)
- Stiftet
- Bransje
- Renhold i Nesna
- Kommune
- Nesna
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 066 | 3 146 |
| Driftsresultat | 13 | −385 |
| Resultat før skatt | 24 | −366 |
| Årsresultat | 24 | −340 |
| Sum eiendeler | 1 480 | 1 729 |
| Egenkapital | 755 | 732 |
| Gjeld | 725 | 997 |
Hva som har skjedd
- Flere ansatte · 7 → 8
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Flere ansatte · 6 → 7
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Innvendig og utvendig renhold av bygninger. Vaktmestertjenester så som rydding, maling, flytting og liknande. Drifting av cantiner, catering o.l. Salg og pakking av marvareprodukter til dagligvarekjeder og spisesteder. Tapasbar med egenproduserte produkter, samt å delta i andre selskap.
- Juridisk navn
- STRAX FACILITY SERVICES AS
- Org.nr.
- 998 368 987
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 16.04.2012
- Registrert
- 12.05.2012
- Bransje
- Rengjøring av bygninger 81.210
- Daglig leder
- Ivan Calvo Franco (f. 1977)
- Ansatte
- 9
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Longsetvegen 10, 8704 NesnastrandaÅpne i kart
- Postadresse
- c/o Ivan Calvo Franco, Longsetvegen 10, 8704 Nesnastranda
- Kommune
- Nesna
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 066 | 3 146 | 3 074 | 2 449 | 2 184 | 2 155 | 2 364 | 2 222 | 2 044 | 2 685 |
| Driftsresultat | 13 | −385 | 531 | 6 | 142 | −80 | −137 | 23 | 222 | 363 |
| EBITDA | 136 | 295 | 76 | 31 | 175 | 359 | 430 | |||
| Resultat før skatt | 24 | −366 | 534 | 5 | 141 | −83 | −138 | 23 | 221 | 363 |
| Årsresultat | 24 | −340 | 416 | 4 | 110 | −65 | −107 | 20 | 170 | 273 |
| Sum eiendeler | 1 480 | 1 729 | 1 793 | 1 421 | 1 081 | 1 147 | 1 426 | 1 439 | 1 456 | 1 566 |
| Egenkapital | 755 | 732 | 1 072 | 656 | 652 | 541 | 606 | 713 | 694 | 524 |
| Gjeld | 725 | 997 | 720 | 765 | 429 | 606 | 820 | 725 | 762 | 1 042 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 066 | 3 146 |
| Sum driftskostnader | 3 053 | 3 530 |
| Lønnskostnader | 2 396 | 2 772 |
| Driftsresultat | 13 | −385 |
| Finansinntekter | 11 | 21 |
| Finanskostnader | 0 | 3 |
| Netto finans | 10 | 18 |
| Resultat før skatt | 24 | −366 |
| Årsresultat | 24 | −340 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,4 % | −12,2 % | 17,3 % |
| Egenkapitalandel | 51 % | 42,3 % | 59,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,13 | 1,92 |
| Totalkapitalrentabilitet | 1,5 % | −20,7 % | 33,2 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ivan Calvo Franco | 1977 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Susanne Franco Remmen | 1982 |
| Varamedlem | Ivan Calvo Franco | 1977 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS | |
| Regnskapsfører | Saga Regnskap Helgeland AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Susanne Franco Remmen (født 1982) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Longsetvegen 10, 8704 Nesnastranda
- Sted
- Nesnastranda
- Ansatte
- 9
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 22 185,81 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 17 668,42 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 21 253,86 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 24 642,36 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 19 540,08 kr |
Historikk
- 2026
Flere ansatte
7 → 8
Flere ansatte
6 → 7
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Longsetvegen 10 → Longsetvegen 10, Nesnastranda
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Longsetvegen 10 → Longsetvegen 10, Nesnastranda
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Langset, 8700 Nesna → Longsetvegen 10, 8704 Nesnastranda
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017