Iizy AS
- Gaselle
Iizy AS er et aksjeselskap i Sandnes, stiftet 14. mars 2012. Selskapet driver med dataprogrammeringstjenester og har 39 ansatte. Daglig leder er Georg Kverneland, og styrets leder er Andreas Frölich Fuglesang.
Fakta om Iizy AS
- Daglig leder
- Georg Kverneland (f. 1991)
- Styreleder
- Andreas Frölich Fuglesang (f. 1972)
- Stiftet
- Bransje
- Programvare i Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Største eiere (2025)
- Iizy Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 55 834 | 41 901 |
| Driftsresultat | 207 | 1 057 |
| Resultat før skatt | 815 | 1 232 |
| Årsresultat | 633 | 962 |
| Sum eiendeler | 24 582 | 17 921 |
| Egenkapital | 1 868 | 3 236 |
| Gjeld | 22 714 | 14 686 |
Hva som har skjedd
- Kåret til Gaselle
- Omsetningen økte · 41 901 189 kr → 55 833 742 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 34 → 36
Konsernstruktur
Del av et konsern: Iizy Holding AS eier 100 %.
Offisiell foretaksinformasjon
Salg og utvikling av programvare og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
- Juridisk navn
- IIZY AS
- Org.nr.
- 998 166 845
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 14.03.2012
- Registrert
- 26.03.2012
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester 62.100
- Daglig leder
- Georg Kverneland (f. 1991)
- Ansatte
- 39
- Aksjekapital
- 1 000 000 kr
- Forretningsadresse
- Luramyrveien 40, 4313 SandnesÅpne i kart
- Kommune
- Sandnes
- Telefon
- 51 20 58 00
- Nettsted
- iizy.no
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 55 834 | 41 901 | 26 514 | 18 563 | 12 974 | 9 667 | 7 463 | 5 188 | 3 928 | 2 999 |
| Driftsresultat | 207 | 1 057 | 417 | 1 641 | 1 261 | 1 570 | 553 | 98 | 232 | 388 |
| EBITDA | 1 716 | 1 331 | 1 621 | 598 | 127 | 246 | 396 | |||
| Resultat før skatt | 815 | 1 232 | 604 | 1 675 | 1 282 | 1 582 | 568 | 110 | 245 | 396 |
| Årsresultat | 633 | 962 | 469 | 1 307 | 1 000 | 1 230 | 443 | 85 | 186 | 297 |
| Sum eiendeler | 24 582 | 17 921 | 14 083 | 9 466 | 5 782 | 4 000 | 2 238 | 1 018 | 985 | 878 |
| Egenkapital | 1 868 | 3 236 | 2 273 | 2 305 | 998 | 818 | 308 | 166 | 81 | 94 |
| Gjeld | 22 714 | 14 686 | 11 810 | 7 161 | 4 784 | 3 182 | 1 929 | 852 | 905 | 783 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 55 834 | 41 901 |
| Sum driftskostnader | 55 627 | 40 844 |
| Lønnskostnader | 27 047 | 19 611 |
| Driftsresultat | 207 | 1 057 |
| Finansinntekter | 633 | 194 |
| Finanskostnader | 25 | 19 |
| Netto finans | 608 | 175 |
| Resultat før skatt | 815 | 1 232 |
| Årsresultat | 633 | 962 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,4 % | 2,5 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 7,6 % | 18,1 % | 16,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,2 | 1,17 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4 % | 7,8 % | 5,1 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Georg Kverneland | 1991 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Andreas Frölich Fuglesang | 1972 |
| Styremedlem | Georg Kverneland | 1991 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisorkollegiet AS | |
| Regnskapsfører | Account Group AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Iizy Holding AS | 1 000 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Luramyrveien 40, 4313 Sandnes
- Sted
- Bagn
- Sted
- Hokksund
- Ansatte
- 15
- Sted
- Ridabu
- Ansatte
- 5
- Sted
- Sandnes
- Ansatte
- 17
- Sted
- Ski
Tillatelser og godkjenninger
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 023,99 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 009,14 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 013,73 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 322,03 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 263,30 kr |
Varemerker og rettigheter
| Navn | Type | Status | Nummer | Registrert | Utløper |
|---|---|---|---|---|---|
| iizy | Varemerke, ordmerke | Registrert | 295522 | 19.12.2017 | 28.07.2027 |
Historikk
- 2026
Kåret til Gaselle
Flere ansatte
34 → 36
Flere ansatte
33 → 34
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av signatur
Signatur: Daglig leder eller styrets leder hver for seg.
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Andreas Frölich Fuglesang, 1 medlem
Hele kunngjøringen
- 2020