Bygg-Tech Mosjøen AS
Rynesåsen 67, 8665 Mosjøen
- Sentral godkjenning
Bygg-Tech Mosjøen AS er et aksjeselskap i Mosjøen i Vefsn, stiftet 1. januar 2012. Selskapet driver med oppføring av bygninger. Daglig leder er Tommy Olaisen, og styrets leder er Tommy Olaisen.
Fakta om Bygg-Tech Mosjøen AS
- Daglig leder
- Tommy Olaisen (f. 1984)
- Styreleder
- Tommy Olaisen (f. 1984)
- Stiftet
- Bransje
- Byggentreprenører i Vefsn
- Kommune
- Vefsn
- Største eiere (2025)
- Tommy Olaisen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning4,1 mill. kr−6,5 % mot 2024
Driftsresultat−298 kr+96,6 % mot 2024
Årsresultat575 kr+103 % mot 2024
Egenkapital393 888 kr+0,2 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 136 | 4 424 |
| Driftsresultat | 0 | −9 |
| Resultat før skatt | 2 | −20 |
| Årsresultat | 1 | −17 |
| Sum eiendeler | 796 | 897 |
| Egenkapital | 394 | 393 |
| Gjeld | 402 | 503 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Oppføring av nybygg og rehabilitering samt hva herunder står i forbindelse med, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.
- Juridisk navn
- BYGG-TECH MOSJØEN AS
- Org.nr.
- 997 881 230
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.01.2012
- Registrert
- 25.01.2012
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Daglig leder
- Tommy Olaisen (f. 1984)
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Rynesåsen 67, 8665 MosjøenÅpne i kart
- Kommune
- Vefsn
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 136 | 4 424 | 2 538 | 2 339 | 1 888 | 1 560 | 1 630 | 2 217 | 2 399 | 693 |
| Driftsresultat | 0 | −9 | 42 | 65 | −164 | −401 | 80 | 24 | 17 | 51 |
| EBITDA | 116 | −126 | −369 | 123 | 88 | 91 | 130 | |||
| Resultat før skatt | 2 | −20 | 47 | 58 | −175 | −400 | 66 | 393 | 14 | 47 |
| Årsresultat | 1 | −17 | 36 | 45 | −136 | −310 | 51 | 385 | 10 | 35 |
| Sum eiendeler | 796 | 897 | 760 | 719 | 689 | 847 | 1 095 | 991 | 618 | 472 |
| Egenkapital | 394 | 393 | 410 | 374 | 328 | 464 | 775 | 724 | 338 | 328 |
| Gjeld | 402 | 503 | 350 | 345 | 361 | 382 | 320 | 267 | 279 | 144 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler796 300 kr
Anleggsmidler47 %374 243 kr
Omløpsmidler53 %422 058 kr
Egenkapital og gjeld796 300 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 kr
Opptjent egenkapital46 %363 888 kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld51 %402 412 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 136 | 4 424 |
| Sum driftskostnader | 0 | 0 |
| Lønnskostnader | 1 775 | 1 655 |
| Driftsresultat | 0 | −9 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 2 | −20 |
| Årsresultat | 1 | −17 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0 % | −0,2 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 49,5 % | 43,9 % | 54 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,15 | 1,18 |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,3 % | −2,4 % | 6,3 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tommy Olaisen | 1984 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tommy Olaisen | 1984 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Inord Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Tommy Olaisen (født 1984) | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetBygg-Tech Mosjøen AS997 881 230
- Forretningsadresse
- Rynesåsen 67, 8665 Mosjøen
Underenheter1
- Sted
- Mosjøen
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 24.02.2028
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Støtte og tilskudd
8 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 13 476,51 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 252,90 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 27 800,73 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 11 958,39 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 12 034,35 kr |
Historikk
17 hendelser siden 2012
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
Endring av forretningsadresse
Rynesåsen 65 → Rynesåsen 67, Mosjøen
Hele kunngjøringen
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Vefsn, nærmest i omsetning
MVP Konstruksjon AS4,3 mill. kromsetning 20257ansatteASVladas Byggservice AS4 mill. kromsetning 20257ansatteASBeste Totalbygg AS3,9 mill. kromsetning 20256ansatteASJ. Pedersen Bygg AS3,7 mill. kromsetning 2025ASCavo Eiendom AS3,1 mill. kromsetning 2025ASJahbygg Oü NUF5,4 mill. kromsetning 20259ansatteNUFNord Betong AS5,7 mill. kromsetning 2025ASNordås Tømrerservice AS2,4 mill. kromsetning 2025AS
Byggentreprenører i VefsnAlle selskaper i Vefsn