Rune's Bygg og Eiendom AS
Aktiv- Org.nr.997 750 101
- Aksjeselskap
- Byggentreprenører
- Eidsvoll
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Rune's Bygg og Eiendom AS er et aksjeselskap i Råholt i Eidsvoll, stiftet 7. desember 2011. Selskapet driver med oppføring av bygninger. Daglig leder er Rune Svendsen, og styrets leder er Rune Svendsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen falt · 4 369 551 kr → 844 124 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Omsetningen økte · 52 000 kr → 4 369 551 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 80,7 % i 2025
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Eidsvoll, nærmest i omsetning
- Tømra ASByggentreprenører · Eidsvoll Verk, Eidsvoll750 970 kromsetning 2025
- Pe Bygg ASByggentreprenører · Råholt, Eidsvoll994 586 kromsetning 2025
- Rafpo ASByggentreprenører · Dal, Eidsvoll562 334 kromsetning 2025
- Next Investment ASByggentreprenører · Dal, Eidsvoll1,3 mill. kromsetning 2025
- 1814 Bygg ASByggentreprenører · Dal, Eidsvoll340 952 kromsetning 2025
- Arunas ASByggentreprenører · Råholt, Eidsvoll136 387 kromsetning 2025
- TJM Eiendom ASByggentreprenører · Dal, Eidsvoll85 000 kromsetning 2025
- 24/7 Eiendomsservice ASByggentreprenører · Feiring, Eidsvoll0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 844 | 4 370 | 52 | 278 | 3 761 | 3 784 | |
| 157 | 520 | −493 | −379 | 2 219 | 43 | |
| EBITDA | −334 | 2 278 | ||||
| Resultat før skatt | 116 | 422 | −628 | −375 | 2 233 | −12 |
| 90 | 329 | −408 | −375 | 2 110 | −12 | |
| Balanse | ||||||
| 6 214 | 6 135 | 7 877 | 5 553 | 3 743 | 2 041 | |
| 2 938 | 2 848 | 2 519 | 2 926 | 3 301 | 1 741 | |
| 3 276 | 3 287 | 5 358 | 2 627 | 441 | 299 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 18,6 % | 11,9 % | −947,8 % | −136,3 % | 59 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 47,3 % | 46,4 % | 32 % | 52,7 % | 88,2 % | 85,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 3,04 | 2,32 | 10,27 | 8,06 | 6,83 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,6 % | 7,5 % | −7,3 % | −8,1 % | 77,3 % | 1,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler6,2 mill. kr
Anleggsmidler97 %6 mill. kr
Omløpsmidler3 %169 852 kr
Egenkapital og gjeld6,2 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %100 000 kr
Opptjent egenkapital46 %2,8 mill. kr
Langsiktig gjeld34 %2,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld19 %1,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 844 | 4 370 |
| Sum driftskostnader | 687 | 3 849 |
| Lønnskostnader | 58 | 493 |
| Driftsresultat | 157 | 520 |
| Finansinntekter | 0 | 3 |
| Finanskostnader | 42 | 101 |
| Netto finans | −42 | −98 |
| Resultat før skatt | 116 | 422 |
| Årsresultat | 90 | 329 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Rune Svendsen | 1968 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Rune Svendsen | 1968 | |
| Varamedlem | Mona Svendsen | 1974 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Progressum AS | ||
| Regnskapsfører | Regnskapspartner AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rune Svendsen (født 1968) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRune's Bygg og Eiendom AS997 750 101
- Forretningsadresse
- Martin Johansens veg 109B, 2070 Råholt
Underenheter1
- Sted
- Råholt
- Ansatte
- Under 5
Historikk
20 hendelser siden 2011
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020