Evi Ski AS
Storlidalsvegen 90, 7342 Lønset
Evi Ski AS er et aksjeselskap i Lønset i Oppdal, stiftet 14. november 2011. Selskapet driver med produksjon av sportsartikler. Daglig leder er Endre Hals, og styrets leder er Erlend Sande.
Fakta om Evi Ski AS
- Daglig leder
- Endre Hals (f. 1979)
- Styreleder
- Erlend Sande (f. 1971)
- Stiftet
- Bransje
- Annen industri i Oppdal
- Kommune
- Oppdal
- Største eiere (2025)
- Endre Hals72,2 %
- Bratt Holding AS27,8 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,5 mill. kr−33,5 % mot 2024
Driftsresultat−210 088 kr−163 % mot 2024
Årsresultat−293 820 kr−221 % mot 2024
Egenkapital−223 265 kr−416 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 512 | 2 273 |
| Driftsresultat | −210 | 333 |
| Resultat før skatt | −294 | 242 |
| Årsresultat | −294 | 242 |
| Sum eiendeler | 1 784 | 2 130 |
| Egenkapital | −223 | 71 |
| Gjeld | 2 007 | 2 060 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 2 273 427 kr → 1 511 908 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av styre · Styret: leder Erlend Sande, 2 medlemmer
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −223 265 kr
- Omsetningen falt 33,5 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er produksjon og salg av ski, skiutstyr og ande sportsrelaterte produkter.
- Juridisk navn
- EVI SKI AS
- Org.nr.
- 997 666 135
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 14.11.2011
- Registrert
- 05.12.2011
- Bransje
- Produksjon av sportsartikler 32.300
- Daglig leder
- Endre Hals (f. 1979)
- Aksjekapital
- 180 000 kr
- Forretningsadresse
- Storlidalsvegen 90, 7342 LønsetÅpne i kart
- Kommune
- Oppdal
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 512 | 2 273 | 2 344 | 1 733 | 2 187 | 1 682 | 1 086 | 1 963 | 1 547 | 1 950 |
| Driftsresultat | −210 | 333 | −38 | 133 | 126 | 25 | −102 | 114 | 374 | 93 |
| EBITDA | 153 | 141 | −102 | 114 | 387 | 171 | ||||
| Resultat før skatt | −294 | 242 | −126 | 136 | 74 | −35 | −146 | 43 | 360 | 13 |
| Årsresultat | −294 | 242 | −126 | 136 | 74 | −35 | −146 | 43 | 360 | 13 |
| Sum eiendeler | 1 784 | 2 130 | 1 712 | 1 507 | 1 209 | 1 177 | 1 028 | 1 315 | 1 395 | 717 |
| Egenkapital | −223 | 71 | −171 | −45 | −182 | −256 | −221 | −75 | −118 | −928 |
| Gjeld | 2 007 | 2 060 | 1 883 | 1 552 | 1 390 | 1 433 | 1 248 | 1 390 | 1 513 | 1 644 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,8 mill. kr
Anleggsmidler4 %77 896 kr
Omløpsmidler96 %1,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,8 mill. kr
Innskutt egenkapital73 %1,3 mill. kr
Opptjent egenkapital−85 %−1,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld73 %1,3 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 512 | 2 273 |
| Sum driftskostnader | 1 722 | 1 941 |
| Lønnskostnader | 1 013 | 1 378 |
| Driftsresultat | −210 | 333 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 84 | 91 |
| Netto finans | −84 | −91 |
| Resultat før skatt | −294 | 242 |
| Årsresultat | −294 | 242 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −13,9 % | 14,6 % | −1,6 % |
| Egenkapitalandel | −12,5 % | 3,3 % | −10 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,54 | 1,41 |
| Totalkapitalrentabilitet | −10,7 % | 17,3 % | −2,3 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Endre Hals | 1979 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Erlend Sande | 1971 |
| Styremedlem | Elisabeth Hals | 1976 |
| Styremedlem | Endre Hals | 1979 |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Kvalsnes | 1978 | til 29.06.2026 |
| Styremedlem | Tina Lihaug Selbæk | 1973 | til 29.06.2026 |
| Styremedlem | Pål Røsrud | 1982 | til 29.06.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Endre Hals (født 1979) | 130 | |
| Bratt Holding AS | 50 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetEvi Ski AS997 666 135
- Forretningsadresse
- Storlidalsvegen 90, 7342 Lønset
Underenheter1
- Sted
- Lønset
Støtte og tilskudd
16 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 164,18 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 750,84 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 867,50 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 741,39 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 005 kr |
Varemerker og rettigheter
1 rettighet
| Navn | Type | Status | Nummer | Registrert | Utløper |
|---|---|---|---|---|---|
| EVI | Varemerke, figurmerke | Registrert | 293414 | 09.08.2017 | 06.03.2027 |
Historikk
31 hendelser siden 2011
- 2026
Endring av styre
Styret: leder Erlend Sande, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av styre
Styret: leder Rune Kvalsnes, 4 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
Endring av forretningsadresse
Kommune 1634 Oppdal → 5021 Oppdal
Hele kunngjøringen
- 2017
Lignende bedrifter
Annen industri i Oppdal, nærmest i omsetning
Oppdal Betong AS773 106 kromsetning 2025ASDC Coating Norge AS0 kromsetning 2025ASMinera Skifer AS95 mill. kromsetning 202562ansatteAS
Annen industri i OppdalAlle selskaper i Oppdal