Gautefall Skisenter AS
Gautefall Skisenter AS er et aksjeselskap i Drangedal, stiftet 2. november 2011. Selskapet driver med drift av idrettsanlegg og har 48 ansatte. Daglig leder er Bjørn Halvor Roalstad, og styrets leder er Bjørn Halvor Roalstad.
Fakta om Gautefall Skisenter AS
- Daglig leder
- Bjørn Halvor Roalstad (f. 1969)
- Styreleder
- Bjørn Halvor Roalstad (f. 1969)
- Stiftet
- Kommune
- Drangedal
- Største eiere (2025)
- Samhold Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning35 mill. kr+8,1 % mot 2024
Driftsresultat−1 mill. kr−153 % mot 2024
Årsresultat−1,4 mill. kr−306 % mot 2024
Egenkapital23 mill. kr−0,9 % mot 2024
Ansatte48
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 477 | 32 806 |
| Driftsresultat | −1 009 | 1 895 |
| Resultat før skatt | −1 851 | 907 |
| Årsresultat | −1 444 | 702 |
| Sum eiendeler | 41 217 | 39 970 |
| Egenkapital | 22 745 | 22 961 |
| Gjeld | 18 472 | 17 009 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Færre ansatte · 55 → 48
- Flere ansatte · 62 → 68
- Færre ansatte · 82 → 62
- Endring av signatur · Signatur: Daglig leder eller styrets leder hver for seg.
Konsernstruktur
Del av et konsern: Samhold Holding AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Eie, drift og utvikling av skisenter og tilhørende aktivitetstilbud, drift og utleie av fast eiendom, eie aksjer i andre selskap, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
- Juridisk navn
- GAUTEFALL SKISENTER AS
- Org.nr.
- 997 597 680
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 02.11.2011
- Registrert
- 14.11.2011
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg 93.110
- Daglig leder
- Bjørn Halvor Roalstad (f. 1969)
- Ansatte
- 48
- Aksjekapital
- 1 000 000 kr
- Forretningsadresse
- Gautefallveien 1155, 3750 DrangedalÅpne i kart
- Kommune
- Drangedal
- Telefon
- 35 49 99 77
- Nettsted
- gautefall-skisenter.no
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 477 | 32 806 | 32 358 | 28 663 | 22 870 | 19 992 | 24 611 | 26 967 | 20 962 | 22 997 |
| Driftsresultat | −1 009 | 1 895 | 2 405 | 3 174 | 1 554 | −1 340 | 1 313 | 3 508 | −1 177 | 2 394 |
| EBITDA | 6 582 | 4 789 | 1 574 | 3 921 | 5 945 | 1 065 | 4 574 | |||
| Resultat før skatt | −1 851 | 907 | 947 | 2 862 | 2 333 | −4 694 | 28 | 2 859 | −2 841 | −405 |
| Årsresultat | −1 444 | 702 | 738 | 2 232 | 1 820 | −3 662 | 58 | 2 220 | −2 123 | −198 |
| Sum eiendeler | 41 217 | 39 970 | 40 568 | 42 748 | 43 536 | 42 675 | 42 620 | 42 361 | 42 448 | 44 667 |
| Egenkapital | 22 745 | 22 961 | 22 260 | 21 521 | 5 158 | 2 786 | 6 449 | 6 390 | 4 605 | 6 729 |
| Gjeld | 18 472 | 17 009 | 18 309 | 21 227 | 38 378 | 39 889 | 36 171 | 35 971 | 37 843 | 37 939 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler41 mill. kr
Anleggsmidler86 %35 mill. kr
Omløpsmidler14 %5,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld41 mill. kr
Innskutt egenkapital38 %16 mill. kr
Opptjent egenkapital17 %6,9 mill. kr
Langsiktig gjeld25 %10 mill. kr
Kortsiktig gjeld20 %8,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 477 | 32 806 |
| Sum driftskostnader | 36 485 | 30 911 |
| Lønnskostnader | 11 250 | 9 972 |
| Driftsresultat | −1 009 | 1 895 |
| Finansinntekter | 12 | 17 |
| Finanskostnader | 855 | 1 005 |
| Netto finans | −843 | −989 |
| Resultat før skatt | −1 851 | 907 |
| Årsresultat | −1 444 | 702 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,8 % | 5,8 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 55,2 % | 57,5 % | 54,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,74 | 0,51 |
| Totalkapitalrentabilitet | −2,5 % | 4,8 % | 5,8 % |
Roller
Nå · 6
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Halvor Roalstad | 1969 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Halvor Roalstad | 1969 |
| Styremedlem | Bjørn Robin Roalstad | 1988 |
| Varamedlem | Tone Iren Roalstad | 1969 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisjonsselskapet AS | |
| Regnskapsfører | Regnskapsservice AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Samhold Holding AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetGautefall Skisenter AS997 597 680
- Forretningsadresse
- Gautefallveien 1155, 3750 Drangedal
Underenheter1
- Sted
- Drangedal
- Ansatte
- 48
Støtte og tilskudd
13 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 22 060,92 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 25 945,57 kr |
| 2026 | EKSPORTFINANSIERING NORGE | Støtte ved alvorlige forstyrrelser i økonomien i et EFTA-land | Garanti | 5 mill. kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 39 728,29 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 20 974,35 kr |
Historikk
28 hendelser siden 2011
- 2026
Færre ansatteNy
55 → 48
Flere ansatte
62 → 68
Færre ansatte
82 → 62
Endring av signatur
Signatur: Daglig leder eller styrets leder hver for seg.
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Ny adresse
Gautefallveien 1126, 3750, Drangedal → Gautefallveien 1155, 3750, DRANGEDAL
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2021
- 2020
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Drangedal, nærmest i omsetning