Kvål Gjesteheim AS
Aktiv- Org.nr.997 250 494
- Aksjeselskap
- Camping, hytter og ferieleiligheter
- Melhus
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Kvål Gjesteheim AS er et aksjeselskap i Kvål i Melhus, stiftet 1. august 2011. Selskapet driver med annen overnattingsvirksomhet. Styrets leder er Elling Kvaal Nideng.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 761 213 kr → 1 382 966 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen falt 850 159 kr → 761 213 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Melhus, nærmest i omsetning
- Svorksjøen Camping Drift ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Gåsbakken, Melhus1,5 mill. kromsetning 2025
- Wisbygg ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Melhus821 967 kromsetning 2025
- Edgars Holding ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Melhus96 000 kromsetning 2025
- Øysand Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Melhus7,1 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 383 | 761 | 850 | 954 | 884 | 914 | |
| 447 | 53 | 99 | 248 | 312 | 110 | |
| EBITDA | 471 | 531 | 323 | |||
| Resultat før skatt | 336 | −71 | −26 | 151 | 237 | 23 |
| 262 | −56 | −20 | 117 | 184 | 18 | |
| 0 | 0 | 0 | ||||
| Balanse | ||||||
| 3 760 | 3 371 | 3 575 | 3 869 | 4 216 | 4 143 | |
| 1 962 | 1 700 | 1 756 | 1 776 | 1 659 | 1 475 | |
| 1 799 | 1 671 | 1 819 | 2 093 | 2 557 | 2 669 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 32,3 % | 6,9 % | 11,6 % | 26 % | 35,3 % | 12 % |
| Egenkapitalandel | 52,2 % | 50,4 % | 49,1 % | 45,9 % | 39,4 % | 35,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,83 | 3,94 | 4,47 | 1,71 | 3,99 | 3,91 |
| Totalkapitalrentabilitet | 12,5 % | 1,6 % | 2,7 % | 6,2 % | 7,5 % | 2,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler3,8 mill. kr
Anleggsmidler85 %3,2 mill. kr
Omløpsmidler15 %574 200 kr
Egenkapital og gjeld3,8 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %110 000 kr
Opptjent egenkapital49 %1,9 mill. kr
Kortsiktig gjeld8 %314 422 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 383 | 761 |
| Sum driftskostnader | 936 | 709 |
| Lønnskostnader | 226 | |
| Driftsresultat | 447 | 53 |
| Finansinntekter | 0 | 1 |
| Finanskostnader | 111 | 125 |
| Netto finans | −111 | −124 |
| Resultat før skatt | 336 | −71 |
| Årsresultat | 262 | −56 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Elling Kvaal Nideng | 1966 | |
| Varamedlem | Anders Nideng | 1995 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Bjørkan Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Elling Kvaal Nideng (født 1966) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetKvål Gjesteheim AS997 250 494
- Forretningsadresse
- 7228 Kvål
Underenheter1
- Sted
- Kvål
- Ansatte
- Under 5
Historikk
22 hendelser siden 2011
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 761 213 kr → 1 382 966 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen falt 850 159 kr → 761 213 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
Nytt styremedlem
Anders Nideng · Nytt styremedlem Elling Kvaal Nideng · Styremedlem gikk ut Andreas Nideng · Styremedlem gikk ut Åse Vilhelmshaugen Nideng
Hele kunngjøringen