Recovery Asset Management AS
- Ny revisor
Recovery Asset Management AS er et aksjeselskap i Stavanger, stiftet 2. mai 2011. Selskapet driver med inkasso- og kredittopplysningsvirksomhet. Styrets leder er Kjetil Vika Lunde.
Fakta om Recovery Asset Management AS
- Styreleder
- Kjetil Vika Lunde (f. 1980)
- Stiftet
- Kommune
- Stavanger
- Største eiere (2025)
- T&T Håland Holding100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −1 391 | −695 |
| Resultat før skatt | 627 | −140 |
| Årsresultat | 627 | −140 |
| Sum eiendeler | 8 231 | 5 999 |
| Egenkapital | 5 098 | 4 471 |
| Gjeld | 3 133 | 1 528 |
Hva som har skjedd
- Ny revisor · CROWE STAVANGER REVISJON AS
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Del av et konsern: T&T Håland Holding eier 100 %. Morselskap for 1 datterselskap.
Offisiell foretaksinformasjon
Inndrivelse av uteståendekrav, forvaltning av ulike krav samt kjøp, salg av krav og andre fordringer. Selskapet skal også drive med kjøp, salg og utvikling av eiendom, investere i andre selskaper, herunder eie aksjer og andre finansielle instrumenter, driver handel med finansielle instrumenter og annen beslektet virksomhet, samt konsulenttjenester.
- Juridisk navn
- RECOVERY ASSET MANAGEMENT AS
- Org.nr.
- 996 906 191
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 02.05.2011
- Registrert
- 18.05.2011
- Bransje
- Inkasso- og kredittopplysningsvirksomhet 82.910
- Aksjekapital
- 2 500 000 kr
- Tidligere navn
- Trient Asset Management AS
- Forretningsadresse
- Bjødnabeen 4, 4031 StavangerÅpne i kart
- Kommune
- Stavanger
- Nettsted
- recoveryassetmanagement.no
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | −44 | 163 | 4 761 | 1 496 | 33 741 | ||||
| Driftsresultat | −1 391 | −695 | −814 | −357 | −22 | −110 | −1 436 | −4 200 | −2 014 | −1 479 |
| EBITDA | −110 | −1 420 | −4 180 | −2 014 | −626 | |||||
| Resultat før skatt | 627 | −140 | 2 475 | −330 | 28 | 19 | −1 522 | −4 848 | −2 624 | 350 |
| Årsresultat | 627 | −140 | 2 475 | −330 | 28 | 19 | −1 522 | −6 819 | −2 099 | 612 |
| Sum eiendeler | 8 231 | 5 999 | 5 707 | 2 754 | 443 | 237 | 1 187 | 7 403 | 10 034 | 18 227 |
| Egenkapital | 5 098 | 4 471 | 4 611 | 2 217 | 76 | 49 | 962 | 2 484 | 8 901 | 10 999 |
| Gjeld | 3 133 | 1 528 | 1 096 | 537 | 367 | 188 | 225 | 4 919 | 1 134 | 7 228 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 391 | 695 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −1 391 | −695 |
| Finansinntekter | 2 463 | 594 |
| Finanskostnader | 445 | 39 |
| Netto finans | 2 018 | 555 |
| Resultat før skatt | 627 | −140 |
| Årsresultat | 627 | −140 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | |||
| Egenkapitalandel | 61,9 % | 74,5 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,61 | 0,85 | 0,92 |
| Totalkapitalrentabilitet | 15,1 % | −1,7 % | 58,5 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjetil Vika Lunde | 1980 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Crowe Stavanger Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Zimmermann Økonomi og Regnskap AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| T&T Håland Holding | 2 500 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- T&T Håland Holding
- 100 %Recovery Asset Management AS
- 100 %Mercurion Nordic AS
- 100 %Recovery Asset Management AS
Historikk
- 2026
Ny revisorNy
CROWE STAVANGER REVISJON AS
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Koppholen 6, 4313 Sandnes → Bjødnabeen 4, 4031 Stavanger
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020