Verdipapirfondet First High Yield
Aktiv- Org.nr.996 589 900
- Verdipapirfond
- Holding- og investeringsselskaper
- Oslo
- Ikke registrert i MVA-registeret
- firstfondene.no
Verdipapirfondet First High Yield er registrert som verdipapirfond i Oslo, stiftet 9. februar 2011. Selskapet driver med verdipapirfond.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 44,4 % i 2025
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Oslo, nærmest i omsetning
- Verdipapirfondet KLP Lang HorisontHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Vemm ASHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Tunium ASHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Koro Capital ASHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Worldview Innovations ASHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Fiber Invest Limited NUFHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Verdipapirfondet KLP Aksje Fremvoksende Markeder IndeksHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Verdipapirfondet KLP Aksje Verden IndeksHolding- og investeringsselskaper · Oslo
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 192 377 | 345 999 | 175 103 | 68 908 | 164 271 | −128 917 | |
| 170 205 | 328 088 | 162 563 | 59 714 | 151 522 | −141 566 | |
| Resultat før skatt | 170 205 | 328 088 | 162 563 | 59 714 | 151 522 | −141 566 |
| 170 205 | 328 088 | 162 467 | 59 714 | 151 522 | −141 566 | |
| 0 | 0 | 16 | ||||
| Balanse | ||||||
| 2 821 915 | 2 850 222 | 1 712 429 | 1 110 193 | 1 299 548 | 1 466 507 | |
| 2 816 537 | 2 830 499 | 1 667 309 | 1 109 418 | 1 298 596 | 1 465 395 | |
| 5 378 | 19 723 | 45 120 | 776 | 951 | 1 112 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 88,5 % | 94,8 % | 92,8 % | 86,7 % | 92,2 % | 109,8 % |
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 99,3 % | 97,4 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % |
| Totalkapitalrentabilitet | 6 % | 14,4 % | 11,5 % | 5 % | 11 % | −9,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,8 mrd. kr
Omløpsmidler100 %2,8 mrd. kr
Egenkapital og gjeld2,8 mrd. kr
Innskutt egenkapital102 %2,9 mrd. kr
Opptjent egenkapital−2 %−51 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 192 377 | 345 999 |
| Sum driftskostnader | 22 171 | 17 911 |
| Driftsresultat | 170 205 | 328 088 |
| Resultat før skatt | 170 205 | 328 088 |
| Årsresultat | 170 205 | 328 088 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Forretningsfører | First Fondene AS | ||
| Kontaktperson | Tom Arild Lien | 1971 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Deloitte AS | ||
| Regnskapsfører | Enora AS | ||
Historikk
17 hendelser siden 2011
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018