Art Vandelay Industries AS
Aktiv- Org.nr.996 541 428
- Aksjeselskap
- Bedriftsrådgivning
- Oslo
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Art Vandelay Industries AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 3. januar 2011. Selskapet driver med bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Styrets leder er Even Mælum Aas-Eng.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 1 620 759 kr → 2 194 270 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Støtte og tilskudd
1 tildeling
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2023 | IN Arktis | Risikolån og garantier, Distriktsrettede risikolån | 3 mill. kr |
Lignende bedrifter
Bedriftsrådgivning i Oslo, nærmest i omsetning
- Kirjo ASBedriftsrådgivning · Oslo2,2 mill. kromsetning 2025
- Jay Capital ASBedriftsrådgivning · Oslo2,2 mill. kromsetning 2025
- Taarnet Consulting ASBedriftsrådgivning · Oslo2,2 mill. kromsetning 2025
- D68 Consulting ASBedriftsrådgivning · Oslo2,2 mill. kromsetning 2025
- Galet ASBedriftsrådgivning · Oslo2,2 mill. kromsetning 2025
- Alphaumi Consulting ASBedriftsrådgivning · Oslo2,2 mill. kromsetning 2025
- Pytheas ASBedriftsrådgivning · Oslo2,2 mill. kromsetning 2025
- Celio ASBedriftsrådgivning · Oslo2,2 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 2 194 | 1 621 | 2 116 | 1 099 | 30 | 0 | |
| 741 | −260 | 590 | 59 | −169 | −125 | |
| EBITDA | −169 | −123 | ||||
| Resultat før skatt | 2 398 | −6 939 | 2 160 | 14 759 | 3 753 | 4 522 |
| 2 282 | −7 005 | 1 747 | 14 731 | 3 357 | 3 998 | |
| 0 | 0 | |||||
| Balanse | ||||||
| 69 619 | 67 365 | 64 879 | 52 045 | 38 021 | 33 522 | |
| 40 788 | 38 506 | 45 511 | 43 764 | 29 033 | 25 676 | |
| 28 831 | 28 860 | 19 368 | 8 281 | 8 988 | 7 846 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 33,8 % | −16,1 % | 27,9 % | 5,4 % | −563,3 % | |
| Egenkapitalandel | 58,6 % | 57,2 % | 70,2 % | 84,1 % | 76,4 % | 76,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 9,47 | 7,48 | 17,98 | 26,93 | 6,84 | 14,12 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4,2 % | 5,9 % | 5,8 % | 37,5 % | 12,7 % | 15,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler70 mill. kr
Anleggsmidler75 %52 mill. kr
Omløpsmidler25 %17 mill. kr
Egenkapital og gjeld70 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 kr
Opptjent egenkapital58 %41 mill. kr
Langsiktig gjeld39 %27 mill. kr
Kortsiktig gjeld3 %1,8 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 194 | 1 621 |
| Sum driftskostnader | 1 453 | 1 881 |
| Lønnskostnader | 948 | 973 |
| Driftsresultat | 741 | −260 |
| Finansinntekter | 2 136 | 4 182 |
| Finanskostnader | 478 | 10 861 |
| Netto finans | 1 657 | −6 678 |
| Resultat før skatt | 2 398 | −6 939 |
| Årsresultat | 2 282 | −7 005 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Forretningsfører | Even Mælum Aas-Eng | 1978 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Even Mælum Aas-Eng | 1978 | |
| Styremedlem | Maria Anna Kristina Aas-Eng | 1977 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Crowe Partner Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Relevant Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Even Mælum Aas-Eng (født 1978) | 50 000 | |
| Maria Anna Kristina Aas-Eng (født 1977) | 50 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Art Vandelay Industries AS
Enheter
HovedenhetArt Vandelay Industries AS996 541 428
- Forretningsadresse
- c/o Even Aas-Eng, Balders gate 13, 0263 Oslo
Underenheter1
- Sted
- Oslo
- Ansatte
- Under 5
Historikk
24 hendelser siden 2011
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019