Nor Control AS
Org.nr. 996 360 261AksjeselskapRådgivende ingeniører (annet)Annen teknisk konsulentvirksomhetUnder avvikling
Nor Control AS er et aksjeselskap i Isdalstø i Alver, stiftet 28. desember 2010. Selskapet driver med annen teknisk konsulentvirksomhet. Styrets leder er Astrid Fjell Rognaldsen. Status: under avvikling fra 30. oktober 2026.
Fakta om Nor Control AS
- Styreleder
- Astrid Fjell Rognaldsen (f. 1962)
- Stiftet
- Kommune
- Alver
- Største eiere (2025)
- Maas Management AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,3 mill. kr−5 % mot 2024
Driftsresultat296 844 kr−42 % mot 2024
Årsresultat348 335 kr−31,6 % mot 2024
Egenkapital4,4 mill. kr+8,6 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 273 | 2 393 |
| Driftsresultat | 297 | 511 |
| Resultat før skatt | 447 | 653 |
| Årsresultat | 348 | 509 |
| Sum eiendeler | 4 685 | 4 375 |
| Egenkapital | 4 392 | 4 043 |
| Gjeld | 293 | 331 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Avvikling startet · Aktiv → Under avvikling
- Endring av forretningsadresse · Lonsvegen 7 → Lonsvegen 7, Isdalstø
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Del av et konsern: Maas Management AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Maritime konsulentvirksomhet samt deltakelse i andre selskap.
- Juridisk navn
- NOR CONTROL AS
- Org.nr.
- 996 360 261
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 28.12.2010
- Registrert
- 05.01.2011
- Bransje
- Annen teknisk konsulentvirksomhet 71.129
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Lonsvegen 7, 5914 IsdalstøÅpne i kart
- Kommune
- Alver
- Telefon
- 56 35 20 70
- Nettsted
- nor-control.no
- Status
- Under avvikling
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 273 | 2 393 | 2 612 | 2 508 | 2 381 | 3 057 | 2 990 | 3 021 | 4 127 | 4 028 |
| Driftsresultat | 297 | 511 | 341 | 199 | 465 | 651 | 432 | 329 | 463 | 414 |
| EBITDA | 463 | 414 | ||||||||
| Resultat før skatt | 447 | 653 | 434 | 258 | 477 | 662 | 444 | 422 | 447 | 414 |
| Årsresultat | 348 | 509 | 338 | 201 | 372 | 517 | 347 | 324 | 339 | 310 |
| Sum eiendeler | 4 685 | 4 375 | 3 883 | 3 577 | 3 552 | 3 223 | 2 799 | 2 202 | 2 014 | 1 799 |
| Egenkapital | 4 392 | 4 043 | 3 534 | 3 196 | 3 151 | 2 779 | 2 263 | 1 916 | 1 593 | 1 253 |
| Gjeld | 293 | 331 | 349 | 381 | 401 | 444 | 536 | 285 | 421 | 545 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler4,7 mill. kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %4,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld4,7 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %100 000 kr
Opptjent egenkapital92 %4,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld6 %292 998 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 273 | 2 393 |
| Sum driftskostnader | 1 976 | 1 882 |
| Lønnskostnader | 597 | 600 |
| Driftsresultat | 297 | 511 |
| Finansinntekter | 164 | 146 |
| Finanskostnader | 14 | 4 |
| Netto finans | 150 | 142 |
| Resultat før skatt | 447 | 653 |
| Årsresultat | 348 | 509 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | 21,4 % | 13,1 % |
| Egenkapitalandel | 93,8 % | 92,4 % | 91 % |
| Likviditetsgrad 1 | 15,99 | 13,24 | 11,14 |
| Totalkapitalrentabilitet | 10,2 % | 15,9 % | 11,7 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Astrid Fjell Rognaldsen | 1962 |
| Styremedlem | Villy Rognaldsen | 1956 |
| Varamedlem | Mariann Rognaldsen | 1992 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Relf AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Daglig leder | Villy Rognaldsen | 1956 | til 30.10.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Maas Management AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetNor Control AS996 360 261
- Forretningsadresse
- Lonsvegen 7, 5914 Isdalstø
Underenheter1
- Sted
- Isdalstø
- Ansatte
- Under 5
Historikk
23 hendelser siden 2010
- 2026
Endring av forretningsadresseNy
Lonsvegen 7 → Lonsvegen 7, Isdalstø
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
- 2023
Ny adresse
Postboks 40, 5902, Isdalstø → Lonsvegen 7, 5914, ISDALSTØ
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1263 Lindås → 4631 Alver
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
Lignende bedrifter
Rådgivende ingeniører (annet) i Alver, nærmest i omsetning
Sanitek AS2,4 mill. kromsetning 2025ASLyx AS2 mill. kromsetning 2025ASOneinspection AS1,7 mill. kromsetning 2025ASCad Automasjon AS1,5 mill. kromsetning 2024ASBjarho AS1,2 mill. kromsetning 2025ASFabicon AS911 858 kromsetning 2025ASSystad Konsult AS576 929 kromsetning 2025ASBorlaug AS4 mill. kromsetning 2025AS
Rådgivende ingeniører (annet) i AlverAlle selskaper i Alver